Тақырып бойынша 31 материал табылды

Өзіңді тексер! БЖБ №2

Материал туралы қысқаша түсінік
Өзіңді тексер! БЖБ №2 сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен

Педагогтің аты-жөні:


Күні:

11.10.2024

Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

30 сабақ. Өзіңді тексер! БЖБ №2

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.1.1 бір /екі әріпі бар әріпті өрнектерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу

Сабақтың мақсаты:

-бір /екі әріпі бар әріпті өрнектерді ажыратады, құрастырады, жазады және оқиды

Құндылықтар және оның мақсаты:

ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК

Оқу тапсырмасын орындауда табандылық,

еңбекқорлықтың болуы

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут







Өткенді пысықтау

5 минут












Сабақ

тың ортасы

25 минут





























Сергіту сәті

2 минут















































Сабақты қорыту

5минут











Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

9-тапсырма

Өрнектерді оқып, олардың мәнін тап.

35:5+5*6=7+30=37

(22+8): 5+7=30:5+7=6+7=13

45: (15:3)+75=45:5+75=9+75=84

(48-28): (4-9)=20:5=4



Жаңа тақырып

1-тапсырма

Білу

Көбейту және бөлу амалдарындағы 0 мен 1-дің қасиеттерін білемін.

Есепте. 2 · 0=0 3 · 1=3 9 : 1=9 5 : 5=1 0 · 9=0 6 · 0=0


2-тапсырма

Түсіну см2, дм2, м2 шамаларының мәндерін салыстыруды, оларға амалдар қолдануды түсінемін.

Есепте.

Салыстыр. 5 м2+ 45 м2 > 51 дм2 9 м2 > 8 дм2 35 м2 : 7 > 6 см 2 250 м2 < 300 м2 - 35 м2


3-тапсырма

Қолдану Мүмкіндіктер тармағын құрамын.

Мүмкіндіктер тармағын құрып, есепті шығар. Балалар бөлмесіне дөңгелек немесе шаршы пішінді үстел сатып алуға болады. Оған қоса үш түрлі – көк, қоңыр, қызыл орындықтар бар. Балалар бөлмесіне 1 үстел, 1 орындық таңдау мүмкіндігін құрыңдар. Қанша нұсқа бар?

3+3=6 нұсқа


Орнымыздан тұрамыз

Алақанды ұрамыз

Оңға қарай иіліп

Солға қарай иіліп

Бір отырыпғбір тұрып

Орнымызды табамыз


4-тапсырма

Талдау

Есепті шығар

Қарындаш-9 тг

Өшіргіш- 8тг

Тбау керек: 5 қарындаш 4 өшіргіш

Қ=б*с

Ққ=9*5=9*5=45тг- қарындаштың құны

Қө=8*4=32тг – өшіргіштің құны

45+32=77тг

Ж/ы барлығы 77 теңге төлеу қажет.

5-тапсырма

Жинақтау Берілген белгілері арқылы сандар жиынын құрастырамын, олардың қиылысуын және бірігуін құра аламын.


Әрбір жиынның элементтерін жаз. Берілген екі жиынның қиылысуындағы элементтерді жаз.

(24.68.13) – екі таңбалы

( 5. 13. 327)- тақ сандар

13=екі таңбалы тақ сан




6-тапсырма

Бағалау Жақшамен берілген өрнектерді оқу және жазу кезінде көбейту мен бөлу компоненттерінің атауы дұрыс қолданылғандығын тексере аламын.

Әлия өрнек пен оның жазбасын дұрыс байланыстырды ма? Қатесін тексер және есепте.

Екі қосындының көбейтіндісі

(2+5)*(3+2)=7*5=35


Екі көбейтіндінің айырмасы

2*9-3*2=2=18-6=12


Қосынды мен санның бөліндісі

(22+5):3=27:3=9



БЖБ№2


Үй тапсырмасы

Өтілген тақырыптарды пысықтау


Кері байланыс


Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады





Үй тапсырмасын тексертеді













Тапсырмалар

ды орындайды











Есептеу жүргізеді










Мүмкіндіктер тармағын құрады










Жаттығу жасайды







Дәптермен жұмыс жасайды




















Тапсырмалар

ды орындайды








Жақшамен берілген өрнектерді оқиды және жазады







Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді










Мақтап, мадақтап отыру






Дескриптор:

Өрнектерді оқып, олардың мәнін табады-1б





Тамаша!


Дескриптор: Көбейту және бөлу амалдарын

дағы қасиеттерін біледі-1б

Есептерді шығарады-1б





Дескриптор:

см2, дм2, м2 шамаларының мәндерін салыстыруды, оларға амалдар қолдануды біледі-1б






Кереметсіңдер!







Дескриптор:

Мүмкіндіктер тармағын құрып, есепті шығарады-1б









Керемет!



Дескриптор:

Есепке талдау жасай алады-1б

Есепті шығарады-1б




Тамаша!






Дескриптор:

Берілген белгілері арқылы сандар жиынын құрастырады-1б

Олардың қиылысуын және бірігуін құра алады-1б







ДескриптоР:

Жақшамен берілген өрнектерді оқу және жазу кезінде көбейту мен бөлу компоненттерінің атауы дұрыс қолданылғандығын тексереді-1б

Берілген қателіктерді жөндейді-1б










Тамаша!







«Көңіл күй түймедағы» әдісі





Суреттер






Суреттер













Оқу құралдары













Жұмыс дәптері













Оқулық











Қимылдар








Суреттер





Жұмыс парағы









Оқулық









Кесте












Оқулық











Кері байланыс тақтасы





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.10.2024
213
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12