|
Бөлім |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№102 Өзіңді тексер! БЖБ |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.2 Әріптің берілген мәніндегі екі амалды әріпті өрнектің мәнін табу; 2.2.2.2 Көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді; х+(25-6)=38; (24-3)-х=8; а+6=7+80 түріндегі күрделі теңдеулерді шешу; 2.5.1.7 Екі амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрылымы күрделірек теңдеулерді шешеді. Екі амалмен орындалатын есептерді шығарады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
теңдеулерді шешу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату Үй тапсырмасын тексеру №9, 77-бет Ширату Ауызша есептеулер жүргізу Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау №1 Есепті шығар Әр сыныптан –3 оқушы 4 сыныптан-? о. Ш.: 3×4=12 (о) Ж.: 4 сыныптан 12 оқушы қатысты. №2 Есепті шығар Б Ә Ш.: 3×4=12 (б.) Ж.: күреске 12 балуан келді. №3 Өрнектердің мәнін тап. 70-( 80-40)=70-40=30 20+(90-30)=20+60=80 (65-17)+29=48+29=67 №4 Есепті шығар Келгені 3 адамнан 8 топ Әр үйге-4 адамнан Киіз үй саны-? Ш.:
Ж.: 6 киіз үйге жайғасты.
3 10-4=6 6:2=3 3+1=4 (1-ші балада) 3+3=6 (2-ші балада) №2 Қалпына келтір 43+12+5=55+5=60 №3 Бос ұяшықтарды қалпына келтір.
6+5+1=12 2+1+7+7=17 2+7+5+5=19 5+4+3=12 1+3+6+7=17 7+3+4+5=19 4+6+2=12 3+2+6+6=17 2+3+7+7=19 №4
БЖБ жұмысы |
Үй тапсырмасын тексереді
Есепті шығарады.
Есепті шығарады.
Өрнектердің мәнін табады.
Есепті шығарады.
Әр баладағы алманың санын анықтайды.
Қосылғыштарды анықтайды.
Белгісіздерді анықтайды.
Кесте арқылы орындарын анықтайды. |
ҚБ «Жарайсың!»
Дескриптор:№1,2
Дескриптор: Амалдарды орындайды. Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі.
Дескриптор
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

+1=4














