|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Бөлімі: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзіңді тексер ӨҚН №2 От адамның досы және жауы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.5.2.Бақылау негізінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің қолдану саласын анықтау 2.1.4.4. Қоғамдық көлікте жүріп-тұрудың ережелерін білу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 7 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Нағыз доста қандай қасиеттер болу керек? Жаз. «Ой қозғау» Суреттен не көріп тұрсың? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Бейнежазба ұсынылады
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері қандай мағына береді? Кестені толтыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмада саған не оңай, не қиын болды? |
Нағыз доста қандай қасиеттер болу керектігін жазады
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Бейнежазба тамашалайды
1. ҚР мемлекеттік Елтаңбасындағы бейнелердің маңызын сипаттайды 2.ҚР мемлекеттік Туындағы бейнелердің маңызын сипаттайды 3.ҚР мемлекеттік Әнұранын орындау тәртібі туралы әңгімелейді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -достық туралы жазады(1б) Мадақтау «Комментарий» арқылы Дескриптор: - ҚР мемлекеттік Елтаңбасындағы бейнелердің маңызын сипаттайды(1б) - ҚР мемлекеттік Туындағы бейнелердің маңызын сипаттайды(1б) - ҚР мемлекеттік Әнұранын орындау тәртібі туралы әңгімелейді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап |
|
|
6 мин Сергіту сәті 1 минут |
2 – тапсырма Жұптық жұмыс «Таңда, толықтыр» әдісі Суреттердің астына көліктердің атауын жаз. Оларды 3 топқа бөл. Сәйкес бағанға суреттің нөмірін жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмада саған не оңай, не қиын болды? |
1. көліктердің атын жазады 2.жер үсті көліктерін жазады 3.су жолы көліктерін жазады 4.әуе жолы көліктерін жазады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -көліктердің атын жазады(1б) -жер үсті көліктерін жазады(1б) -су жолы көліктерін жазады(1б) -әуе жолы көліктерін жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Рәміздер дің суреті |
|
|
Сабақтың соңы 20 мин |
3-тапсырма ӨҚН Жеке жұмыс Қоғамдық көлікте тәртіп сақтамай тұрған балаларды белгіле (). Өрттің шығу салдарын айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Оттың қандай пайдасы бар? 2.Зияны ше? 3.Өрт болған кезде қандай қауіпсіздік ережесін сақтау керек? |
1. тәртіп сақтамай тұрған балаларды белгілейді 2.себебін түсіндіреді 3. өрттің шығу салдарын айтады Сұрақтарға жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: - тәртіп сақтамай тұрған балаларды белгілейді(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -өрттің шығу салдарын айтады (1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлек сия 5 мин |
«СМС» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақта қандай тапсырма қызықты болды? Қандай тапсырма сен үшін қиын болды? Бүгінгі сабақтан өзіңе қандай пайдалы ақпарат алдың? Жаз. Үйге тапсырма Рәміздердің суретін салу |
Бүгінгі сабақтан алған әсерлері мен пайдалы ақпаратын жазады, оқиды. |
«Комментарий» арқылы |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өзіңді тексер ӨҚН №2 От адамның досы және жауы 2 сын желтоқсан
Өзіңді тексер ӨҚН №2 От адамның досы және жауы 2 сын желтоқсан
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Бөлімі: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзіңді тексер ӨҚН №2 От адамның досы және жауы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.5.2.Бақылау негізінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің қолдану саласын анықтау 2.1.4.4. Қоғамдық көлікте жүріп-тұрудың ережелерін білу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 7 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Нағыз доста қандай қасиеттер болу керек? Жаз. «Ой қозғау» Суреттен не көріп тұрсың? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Бейнежазба ұсынылады
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері қандай мағына береді? Кестені толтыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмада саған не оңай, не қиын болды? |
Нағыз доста қандай қасиеттер болу керектігін жазады
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Бейнежазба тамашалайды
1. ҚР мемлекеттік Елтаңбасындағы бейнелердің маңызын сипаттайды 2.ҚР мемлекеттік Туындағы бейнелердің маңызын сипаттайды 3.ҚР мемлекеттік Әнұранын орындау тәртібі туралы әңгімелейді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -достық туралы жазады(1б) Мадақтау «Комментарий» арқылы Дескриптор: - ҚР мемлекеттік Елтаңбасындағы бейнелердің маңызын сипаттайды(1б) - ҚР мемлекеттік Туындағы бейнелердің маңызын сипаттайды(1б) - ҚР мемлекеттік Әнұранын орындау тәртібі туралы әңгімелейді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап |
|
|
6 мин Сергіту сәті 1 минут |
2 – тапсырма Жұптық жұмыс «Таңда, толықтыр» әдісі Суреттердің астына көліктердің атауын жаз. Оларды 3 топқа бөл. Сәйкес бағанға суреттің нөмірін жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмада саған не оңай, не қиын болды? |
1. көліктердің атын жазады 2.жер үсті көліктерін жазады 3.су жолы көліктерін жазады 4.әуе жолы көліктерін жазады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -көліктердің атын жазады(1б) -жер үсті көліктерін жазады(1б) -су жолы көліктерін жазады(1б) -әуе жолы көліктерін жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Рәміздер дің суреті |
|
|
Сабақтың соңы 20 мин |
3-тапсырма ӨҚН Жеке жұмыс Қоғамдық көлікте тәртіп сақтамай тұрған балаларды белгіле (). Өрттің шығу салдарын айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Оттың қандай пайдасы бар? 2.Зияны ше? 3.Өрт болған кезде қандай қауіпсіздік ережесін сақтау керек? |
1. тәртіп сақтамай тұрған балаларды белгілейді 2.себебін түсіндіреді 3. өрттің шығу салдарын айтады Сұрақтарға жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: - тәртіп сақтамай тұрған балаларды белгілейді(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -өрттің шығу салдарын айтады (1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлек сия 5 мин |
«СМС» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақта қандай тапсырма қызықты болды? Қандай тапсырма сен үшін қиын болды? Бүгінгі сабақтан өзіңе қандай пайдалы ақпарат алдың? Жаз. Үйге тапсырма Рәміздердің суретін салу |
Бүгінгі сабақтан алған әсерлері мен пайдалы ақпаратын жазады, оқиды. |
«Комментарий» арқылы |
|
|
шағым қалдыра аласыз













