Сабақ жоспары №15
|
Сабақ тақырыбы |
Пайдаланушы функциялары мен процедуралары. |
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
||
|
Сабақтың түрі |
Білімді тексеру және бағалау сабағы |
||
|
Міндеттер |
|
||
|
Мақсаты |
|
||
|
Күтілетін нәтижелер |
|
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Дербес компьютер, интерактивті тақта, дәптер. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|
|
|||
|
|
Сәлемдесу. Түгендеу. Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру |
|
|
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
Білімді жаңарту «Ыстық орындық» әдісі Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
(10 балл) |
||
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Топқа біріктіру. Экранда көрсетілген ұяшықтарды таңдау арқылы 4-топқа бөлінеді. |
||
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
«Сәйкестендіру» әдісі Сабақ бойынша берілген тапсырманың кодтарына талдау жасайды және learning apps қосымшасында рет-ретімен кодты біріктіріп, түсіндіреді |
||
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
|||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
|
|
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе. «Интерактивті дәріс» әдісі. Оқушыларға жаңа бөлім бойынша қысқаша түсіндірме жұмысын жүргізу және әр топқа ақпаратты бөліп беру. Оқушылар топ ішінде бір-біріне көмектесе отырып, дәрістің мағынасын түсінеді. «Түртіп алу» әдісін қолдану арқылы жаңа сабақта айтылған анықтамаларды дәптерге жаздыру. |
|
||
|
Лекция сұрақтары
(12 балл) |
|
||
|
Топтық жұмыс. 2-тапсырма: «Сәйкестендіру» әдісі Сабақ бойынша берілген тапсырманың кодтарына талдау жасайды және learning apps қосымшасында рет-ретімен кодты біріктіріп, түсіндіреді. |
|
||
|
Бірін-бірі бағалау/ өзара бағалау Тапсырманың қадамдары:
(12 балл) |
|
||
|
Жұптық жұмыс. 3-тапсырма: «Көршіңмен талқыла, есепте, жаз!» әдісі Насыр параметрлермен жұмыс жасау барысында төменде көрсетілгендей 3 функцияны құрды. Есепті IDLE – дан тексеруге жіберген кезде қате шығарды. Насырға қате құрылған функцияны анықтап, есепті шығару қиындық тудырды.
Өзін-өзі бағалау Тапсырманы орындау қадамдары:
(20 б) |
|
||
|
|
Жеке жұмыс 4-тапсырма: Айбек осы жылы алғаш рет WorldSkills бойынша жарысқа қатысты. Қатысушының өнерін 5 сарапшы бағалады, олардың әрқайсысы баллмен (бүтін сан) баға қояды. Қорытынды баға алу үшін сарапшылардың ең жақсы және ең нашар бағалары алынып тасталады, ал қалған үшеуі үшін арифметикалық орташа мән бар.
Өзін-өзі бағалау Тапсырманы орындау қадамдары:
(46 балл) |
|
|
|
|
|||
|
|||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен сабақты қайталау |
|
|
|
Бағалау (3 минут) |
Топтар өзара бірін-бірі топтық жұмысты «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау |
|
|
|
|||
|
(3 минут) |
Оқушылар «Мен білемін», «Мен үйрендім», «Мен жасай аламын» сатысында пікірлерін жазады
|
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пайдаланушы функциялары мен процедуралары.
Пайдаланушы функциялары мен процедуралары.
Сабақ жоспары №15
|
Сабақ тақырыбы |
Пайдаланушы функциялары мен процедуралары. |
||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||
|
Дайындаған педагог |
Шыңғысова Айнұр Қуанышқызы |
||
|
Күні |
|
||
|
Курс, топ |
1 курс |
||
|
Сабақтың түрі |
Білімді тексеру және бағалау сабағы |
||
|
Міндеттер |
|
||
|
Мақсаты |
|
||
|
Күтілетін нәтижелер |
|
||
|
Қажетті ресурстар және АКТ |
Дербес компьютер, интерактивті тақта, дәптер. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
|
|
|||
|
|
Сәлемдесу. Түгендеу. Сабақтың тақырыбын хабарлау, оқу нәтижесі және бағалау критерийлерімен таныстыру |
|
|
|
Психологиялық ахуал (7 минут) |
Білімді жаңарту «Ыстық орындық» әдісі Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
(10 балл) |
||
|
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Топқа біріктіру. Экранда көрсетілген ұяшықтарды таңдау арқылы 4-топқа бөлінеді. |
||
|
|||
|
2.1. Алдын ала білім |
|||
|
Жалпы қайталау (13 минут) |
«Сәйкестендіру» әдісі Сабақ бойынша берілген тапсырманың кодтарына талдау жасайды және learning apps қосымшасында рет-ретімен кодты біріктіріп, түсіндіреді |
||
|
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
|||
|
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
|||
|
Бекіту. Бақылау жұмысы (60 минут) |
|
|
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе. «Интерактивті дәріс» әдісі. Оқушыларға жаңа бөлім бойынша қысқаша түсіндірме жұмысын жүргізу және әр топқа ақпаратты бөліп беру. Оқушылар топ ішінде бір-біріне көмектесе отырып, дәрістің мағынасын түсінеді. «Түртіп алу» әдісін қолдану арқылы жаңа сабақта айтылған анықтамаларды дәптерге жаздыру. |
|
||
|
Лекция сұрақтары
(12 балл) |
|
||
|
Топтық жұмыс. 2-тапсырма: «Сәйкестендіру» әдісі Сабақ бойынша берілген тапсырманың кодтарына талдау жасайды және learning apps қосымшасында рет-ретімен кодты біріктіріп, түсіндіреді. |
|
||
|
Бірін-бірі бағалау/ өзара бағалау Тапсырманың қадамдары:
(12 балл) |
|
||
|
Жұптық жұмыс. 3-тапсырма: «Көршіңмен талқыла, есепте, жаз!» әдісі Насыр параметрлермен жұмыс жасау барысында төменде көрсетілгендей 3 функцияны құрды. Есепті IDLE – дан тексеруге жіберген кезде қате шығарды. Насырға қате құрылған функцияны анықтап, есепті шығару қиындық тудырды.
Өзін-өзі бағалау Тапсырманы орындау қадамдары:
(20 б) |
|
||
|
|
Жеке жұмыс 4-тапсырма: Айбек осы жылы алғаш рет WorldSkills бойынша жарысқа қатысты. Қатысушының өнерін 5 сарапшы бағалады, олардың әрқайсысы баллмен (бүтін сан) баға қояды. Қорытынды баға алу үшін сарапшылардың ең жақсы және ең нашар бағалары алынып тасталады, ал қалған үшеуі үшін арифметикалық орташа мән бар.
Өзін-өзі бағалау Тапсырманы орындау қадамдары:
(46 балл) |
|
|
|
|
|||
|
|||
|
Үй тапсырмасы (4 минут) |
Өткен сабақты қайталау |
|
|
|
Бағалау (3 минут) |
Топтар өзара бірін-бірі топтық жұмысты «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау |
|
|
|
|||
|
(3 минут) |
Оқушылар «Мен білемін», «Мен үйрендім», «Мен жасай аламын» сатысында пікірлерін жазады
|
|
|
Бағалау парағы
|
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
|
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
|
|
Баға «Жақсы» |
70-89 |
|
|
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
|
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
Н.06.2-14 Басылым 3
шағым қалдыра аласыз














