|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім: |
Желі және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
18.10.2024ж |
|||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Пайдаланушы интерфейсі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.1.1 - пайдаланушы интерфейстердің эргономикалылығын бағалау |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Біртұтас тәрбие» бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Әділдік және жауапкершілік бойынша психологиялық ахуал қалыптастыру
|
Мұғаліммен амандасады. Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарына жауап беріп, сөзжұмбақты шешеді. |
ҚБ: «Бағалау кестесі», ауызша мадақтау, қолдау. Бағалау парағы
Дескриптор: -Сұрақтарды тауып, сөзжұмбақты шеше алады. 2 балл |
Articulate Storyline Презентация А4 парағы |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 37 мин |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Тақырып бойынша пайдаланушының интерфейсі туралы толық мағлұмат беру. Пайдаланушы интерфейсі – адам мен компьютердің өзара әрекеттесу ережелері мен құралдарының жиынтығы. Терминдермен жұмыс.
Тақырып бойынша мәліметтер және оқулық бойынша теория толық түсіндіріледі. 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Графикалық интерфейстің негізгі элементтері.
2-тапсырма. Кеспе қағазбен жұмыс. Жұппен жұмыс. Командалық жол терезесімен жұмыс жасау. 1. Іске қосу (Пуск) батырамсын басып, Стандартты (Стандартные) тізімінен Командалық жолды (Командная строка) таңдаңдар. 2.Пайда болған терезеге берілген командаларды теріп, орын алған өзгерістерді сипаттаңдар.
Сергіту сәті. Көзге арналған жаттығу.
3-тапсырма. Пайдаланушы интерфейсі түрлерінің ұқсастықтары мен ерекшеліктері бойынша ВЕНН ДИАГРАММА құрыңдар.
Сабақты бекіту. Quizizz платформасында «Бәйге» әдісі бойынша тапсырма
|
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. 69-беттегі 4-тапсырманы дәптерге орындайды және дұрыс жауабын оқиды. 2-тапсырманы ДК орындайды және дұрыс жауабын кестеге жазады. Видеоны көріп, көз жаттығуларын қайталайды. Білімалушылар пайдаланушы интерфейсі түрлерінің ұқсастықтары мен ерекшеліктері бойынша анықтайды. Білімалушылар Quizizz платформасында берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -Берілген кесте бойынша мәліметтерді толықтырып, кестені толтырады. 2 балл Дескриптор: 1.Білім алушылар ДК орындайды. 2.Берілген терезеде командалардың сипаттамаларын жазады. 2 балл Дескриптор: 1.Пайдаланушы интерфейсі түрлерінің ұқсастықтары мен ерекшеліктерін анықтайды. 2 балл Дескриптор: Берілген сұрақтарға жауап бере алады. 2 балл |
7 сынып оқулық Оқулық Кеспе қағаз Articulate Storyline Интеркативті тақта Quizizz платформасы https://quizizz.com/join?gc=442666&source=liveDashboard |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Бағалау. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
Үй тапсырмасы: Оқулықтағы 70-бет. 7-тапсырма.
Рефлексия. «Бағдаршам» әдісі.
Сабақтан алған әсеріңіз қандай?
|
Білімалушы берілген тапсырманы дәптерге жазып, орындап келеді. Білімалушылар сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын «Mentimeter» платформасында белгілейді. |
білімалушылардың жинаған балын санап мұғалім бағалайды |
7 сынып оқулық https://www.menti.com/altj1s6sz91g
|
||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?
|
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Балдық жүйе арқылы бағалаймын 9-10 7-8 6-5 |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
Компьютер кабинетінде жұмыс істеудің қауіпсіздігін қамтамасыз етіп, ұзақ уақыт бойы бір қалыпта отырмай көзге жаттығулар жасауға көңіл бөлемін. |
||||||||||||||||
|
Қабілетті оқушыларға:
Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: Білімалушыға тапсырмаларды қысқаша және нақты етіп түсіндіріп, орындауға қосымша уақыт беремін.
|
|
|
||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2:
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пайдаланушы интерфейсі. 7 сынып
Пайдаланушы интерфейсі. 7 сынып
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
Бөлім: |
Желі және қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
18.10.2024ж |
|||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Пайдаланушы интерфейсі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.1.1 - пайдаланушы интерфейстердің эргономикалылығын бағалау |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Біртұтас тәрбие» бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Әділдік және жауапкершілік бойынша психологиялық ахуал қалыптастыру
|
Мұғаліммен амандасады. Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарына жауап беріп, сөзжұмбақты шешеді. |
ҚБ: «Бағалау кестесі», ауызша мадақтау, қолдау. Бағалау парағы
Дескриптор: -Сұрақтарды тауып, сөзжұмбақты шеше алады. 2 балл |
Articulate Storyline Презентация А4 парағы |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 37 мин |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Тақырып бойынша пайдаланушының интерфейсі туралы толық мағлұмат беру. Пайдаланушы интерфейсі – адам мен компьютердің өзара әрекеттесу ережелері мен құралдарының жиынтығы. Терминдермен жұмыс.
Тақырып бойынша мәліметтер және оқулық бойынша теория толық түсіндіріледі. 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Графикалық интерфейстің негізгі элементтері.
2-тапсырма. Кеспе қағазбен жұмыс. Жұппен жұмыс. Командалық жол терезесімен жұмыс жасау. 1. Іске қосу (Пуск) батырамсын басып, Стандартты (Стандартные) тізімінен Командалық жолды (Командная строка) таңдаңдар. 2.Пайда болған терезеге берілген командаларды теріп, орын алған өзгерістерді сипаттаңдар.
Сергіту сәті. Көзге арналған жаттығу.
3-тапсырма. Пайдаланушы интерфейсі түрлерінің ұқсастықтары мен ерекшеліктері бойынша ВЕНН ДИАГРАММА құрыңдар.
Сабақты бекіту. Quizizz платформасында «Бәйге» әдісі бойынша тапсырма
|
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. 69-беттегі 4-тапсырманы дәптерге орындайды және дұрыс жауабын оқиды. 2-тапсырманы ДК орындайды және дұрыс жауабын кестеге жазады. Видеоны көріп, көз жаттығуларын қайталайды. Білімалушылар пайдаланушы интерфейсі түрлерінің ұқсастықтары мен ерекшеліктері бойынша анықтайды. Білімалушылар Quizizz платформасында берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Дескриптор: -Берілген кесте бойынша мәліметтерді толықтырып, кестені толтырады. 2 балл Дескриптор: 1.Білім алушылар ДК орындайды. 2.Берілген терезеде командалардың сипаттамаларын жазады. 2 балл Дескриптор: 1.Пайдаланушы интерфейсі түрлерінің ұқсастықтары мен ерекшеліктерін анықтайды. 2 балл Дескриптор: Берілген сұрақтарға жауап бере алады. 2 балл |
7 сынып оқулық Оқулық Кеспе қағаз Articulate Storyline Интеркативті тақта Quizizz платформасы https://quizizz.com/join?gc=442666&source=liveDashboard |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Бағалау. Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
Үй тапсырмасы: Оқулықтағы 70-бет. 7-тапсырма.
Рефлексия. «Бағдаршам» әдісі.
Сабақтан алған әсеріңіз қандай?
|
Білімалушы берілген тапсырманы дәптерге жазып, орындап келеді. Білімалушылар сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын «Mentimeter» платформасында белгілейді. |
білімалушылардың жинаған балын санап мұғалім бағалайды |
7 сынып оқулық https://www.menti.com/altj1s6sz91g
|
||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?
|
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Балдық жүйе арқылы бағалаймын 9-10 7-8 6-5 |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
Компьютер кабинетінде жұмыс істеудің қауіпсіздігін қамтамасыз етіп, ұзақ уақыт бойы бір қалыпта отырмай көзге жаттығулар жасауға көңіл бөлемін. |
||||||||||||||||
|
Қабілетті оқушыларға:
Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: Білімалушыға тапсырмаларды қысқаша және нақты етіп түсіндіріп, орындауға қосымша уақыт беремін.
|
|
|
||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2:
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















