«Алматы облысы білім басқармасының Іле ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «№31 орта мектебі» мемлекеттік коммуналдық мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Желі және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Нұрмуханова Маржан Айбекқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пайдаланушы интерфейсі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.1.1 пайдаланушы интерфейстердің эргономикалылығын бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
"Пайдаланушы интерфейсі" ұғымымен және оның элементтерімен, интерфейстердің түрлерімен (командалық, графикалық) таныстыру; әртүрлі бағдарламалар мен қосымшалардың интерфейстерінің ыңғайлылығын бағалау |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік пен патриотизмнің құндылығы цифрлық құралдармен өз бетінше жұмыс істеу, бағдарламалардың интерфейстерін талдау және компьютерлік жүйелермен қауіпсіз өзара әрекеттесу қабілетін дамыту арқылы қалыптасады. Елдің зияткерлік еңбегі мен технологиялық жетістіктеріне құрмет қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Мотивациялық сұрақ: "Неліктен кейбір бағдарламалар бізге ыңғайлы болып көрінеді, ал басқалары жоқ?» "Интерфейс пайдаланушының көзімен" тренингі - әртүрлі бағдарламалардың интерфейстерін көрсету, оқушылардың болжамы Миға шабуыл: 1. Бағдарлама дегеніміз не? 2. Пайдаланушы интерфейсі не үшін қажет? 3. Сіз қандай интерфейс элементтерін білесіз? |
Оқушылар компьютерді қорғаудың ережелерін айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау сөздер
|
Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру Ұғымдаға түсініктеме береді: пайдаланушы интерфейсі, графикалық интерфейс (GUI), мәтіндік интерфейс, дауыстық интерфейс (VUI). Мысалдарды көрсету. Топтық жұмыс "Ыңғайлы интерфейс" - әр топ бағдарламаның интерфейсін критерийлер бойынша талдайды: қарапайымдылық, дизайн, қол жетімділік, кестені толтырады және жауаптарды ұсынады. Сергіту сәті
Жеке жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Тапсырманы топтарда орындайды, өз шешімін сыныпқа ұсынады Көз жаттығуларын орындайды Бос орындарға тиісті сөздерді жазады Дұрыс / дұрыс емес тұжырымдарды анықтайды Тапсырмаларды ЖИ көмегімен орындайды Сәйкестікті орнатады ФС тапсырмасын орындайды, сұрақтарға жауап береді Интерактивті тапсырмаларды орындайды |
(1 ұпай)
(1 ұпай)
(1 ұпай) (2 ұпай) (1 ұпай) (2 ұпай) (2 ұпай) |
Оқулық, Интербелсенді тақта, ДК Тапсырмалар chat GPT көмегімен жасалады Жұмыс парағы, оқулық ЖИ, chat GPT |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия.
|
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау
|
Интербелсенді тақта |
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пайдаланушы интерфейсі. Қысқа мерзімді жоспар
Пайдаланушы интерфейсі. Қысқа мерзімді жоспар
«Алматы облысы білім басқармасының Іле ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «№31 орта мектебі» мемлекеттік коммуналдық мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Желі және қауіпсіздік |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Нұрмуханова Маржан Айбекқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пайдаланушы интерфейсі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.1.1 пайдаланушы интерфейстердің эргономикалылығын бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
"Пайдаланушы интерфейсі" ұғымымен және оның элементтерімен, интерфейстердің түрлерімен (командалық, графикалық) таныстыру; әртүрлі бағдарламалар мен қосымшалардың интерфейстерінің ыңғайлылығын бағалау |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәуелсіздік пен патриотизмнің құндылығы цифрлық құралдармен өз бетінше жұмыс істеу, бағдарламалардың интерфейстерін талдау және компьютерлік жүйелермен қауіпсіз өзара әрекеттесу қабілетін дамыту арқылы қалыптасады. Елдің зияткерлік еңбегі мен технологиялық жетістіктеріне құрмет қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Мотивациялық сұрақ: "Неліктен кейбір бағдарламалар бізге ыңғайлы болып көрінеді, ал басқалары жоқ?» "Интерфейс пайдаланушының көзімен" тренингі - әртүрлі бағдарламалардың интерфейстерін көрсету, оқушылардың болжамы Миға шабуыл: 1. Бағдарлама дегеніміз не? 2. Пайдаланушы интерфейсі не үшін қажет? 3. Сіз қандай интерфейс элементтерін білесіз? |
Оқушылар компьютерді қорғаудың ережелерін айтады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау сөздер
|
Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру Ұғымдаға түсініктеме береді: пайдаланушы интерфейсі, графикалық интерфейс (GUI), мәтіндік интерфейс, дауыстық интерфейс (VUI). Мысалдарды көрсету. Топтық жұмыс "Ыңғайлы интерфейс" - әр топ бағдарламаның интерфейсін критерийлер бойынша талдайды: қарапайымдылық, дизайн, қол жетімділік, кестені толтырады және жауаптарды ұсынады. Сергіту сәті
Жеке жұмыс
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Тапсырманы топтарда орындайды, өз шешімін сыныпқа ұсынады Көз жаттығуларын орындайды Бос орындарға тиісті сөздерді жазады Дұрыс / дұрыс емес тұжырымдарды анықтайды Тапсырмаларды ЖИ көмегімен орындайды Сәйкестікті орнатады ФС тапсырмасын орындайды, сұрақтарға жауап береді Интерактивті тапсырмаларды орындайды |
(1 ұпай)
(1 ұпай)
(1 ұпай) (2 ұпай) (1 ұпай) (2 ұпай) (2 ұпай) |
Оқулық, Интербелсенді тақта, ДК Тапсырмалар chat GPT көмегімен жасалады Жұмыс парағы, оқулық ЖИ, chat GPT |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия.
|
Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау
|
Интербелсенді тақта |
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз

















