Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
Бөлім 1В: Геометриялық пішіндер |
Мектеп: № 272 орта мектеп |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні : Серікбаева Перизат |
|||
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысқандар:17 Қатыспағандар саны: 0 |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Геометриялық пішіндер |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
1.3.1.2 Кеністіктегі фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеністіктегі фигураларды тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру |
||
|
Жетістік критерилері |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
- еңбек және шығармашылық; |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өнер, қазақ тілі және әдебиет |
||
|
Сабақ барысы |
|
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал туғызу –Балалар шеңберге тұрайық, достарымызбен қол ұстасайық! Барлығымыз жақсы көңіл-күйде бір-бірімізге тілегімізді айтайық! Бір-бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық! Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! Өткен сабақты қайталау. Оқушылар шеңберге тұрып, өткен сабақтарда қандай сандармен танысқаның , және сабақтардан нені үренгендерің талқылайды. |
Таныстырылым
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ Парақтарға нүктелер, сызықтар салып шығады. Парақтардағы нүктелерді, сызықтарды қосып пішіндер шығарады. Оқушылармен бірге сабақ барысында қол жеткізілуі тиіс мақсаттар мен сабақтың мазмұнын талқылау. Оқушылар мектептің қай жерінен осы кеңістіктегі пішіндердің мысалдарын көре алады? Мектептің формасы қандай? Конус пен кубты қосу үшін сұрақтардың шегін кеңейту: бұл формаларда қандай ерекшелік бар? «Ойлан тап!» Оқушылардың назарына Астана қаласындағы ғимараттардың суреттерін ұсыну. Кеңістіктегі пішіндердің мысалы бола алатын нысандарды табады. Топтарға кеңістіктегі геометриялық пішіндердің бірдей жинақтарын таратып беріп, олардың қырларының іздерін жасайды. Іздерді қарастырып, талқылағаннан кейін оқушылар кеңістіктегі пішіндердің қырлары жазық болады деген қорытындыға келеді. Сергіту сәті. «Көңілді күн» «Қандай іздер?» Топтардың бір-біріне «Қандай іздер» жұмбағын жасырады. Оқушылар жазықтықтағы іздердің қандай геометриялық пішінге тиесілі екендігін шешуі қажет. Дәптермен жұмыс. Мақсаты: Сандарды калиграфиялық талаптарға сай жазу, көркем жазу дағдыларын қалыптастыру. Жазық пішінді оқушылардың өздеріне салуға мүмкіндік жасау (торкөзді қағазға тік төртбұрышты, тік бұрышты, үшбұрышты салу). |
Геометриялық пішіндердің бірдей жинақтары
Бейнебаян |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Түсті жолақтар бойынша өзін-өзі бағалайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пайдалы қазбалар
Пайдалы қазбалар
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
Бөлім 1В: Геометриялық пішіндер |
Мектеп: № 272 орта мектеп |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні : Серікбаева Перизат |
|||
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысқандар:17 Қатыспағандар саны: 0 |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Геометриялық пішіндер |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
1.3.1.2 Кеністіктегі фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеністіктегі фигураларды тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру |
||
|
Жетістік критерилері |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
- еңбек және шығармашылық; |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өнер, қазақ тілі және әдебиет |
||
|
Сабақ барысы |
|
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал туғызу –Балалар шеңберге тұрайық, достарымызбен қол ұстасайық! Барлығымыз жақсы көңіл-күйде бір-бірімізге тілегімізді айтайық! Бір-бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық! Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! Өткен сабақты қайталау. Оқушылар шеңберге тұрып, өткен сабақтарда қандай сандармен танысқаның , және сабақтардан нені үренгендерің талқылайды. |
Таныстырылым
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ Парақтарға нүктелер, сызықтар салып шығады. Парақтардағы нүктелерді, сызықтарды қосып пішіндер шығарады. Оқушылармен бірге сабақ барысында қол жеткізілуі тиіс мақсаттар мен сабақтың мазмұнын талқылау. Оқушылар мектептің қай жерінен осы кеңістіктегі пішіндердің мысалдарын көре алады? Мектептің формасы қандай? Конус пен кубты қосу үшін сұрақтардың шегін кеңейту: бұл формаларда қандай ерекшелік бар? «Ойлан тап!» Оқушылардың назарына Астана қаласындағы ғимараттардың суреттерін ұсыну. Кеңістіктегі пішіндердің мысалы бола алатын нысандарды табады. Топтарға кеңістіктегі геометриялық пішіндердің бірдей жинақтарын таратып беріп, олардың қырларының іздерін жасайды. Іздерді қарастырып, талқылағаннан кейін оқушылар кеңістіктегі пішіндердің қырлары жазық болады деген қорытындыға келеді. Сергіту сәті. «Көңілді күн» «Қандай іздер?» Топтардың бір-біріне «Қандай іздер» жұмбағын жасырады. Оқушылар жазықтықтағы іздердің қандай геометриялық пішінге тиесілі екендігін шешуі қажет. Дәптермен жұмыс. Мақсаты: Сандарды калиграфиялық талаптарға сай жазу, көркем жазу дағдыларын қалыптастыру. Жазық пішінді оқушылардың өздеріне салуға мүмкіндік жасау (торкөзді қағазға тік төртбұрышты, тік бұрышты, үшбұрышты салу). |
Геометриялық пішіндердің бірдей жинақтары
Бейнебаян |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Түсті жолақтар бойынша өзін-өзі бағалайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













