Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Пайыз 5-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
Пайыз |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
30.03.23ж |
Сыныбы: 5 «в» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Пайыз |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.1.16 пайыз ұғымын меңгеру; 5.1.2.33 бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке айналдыру; |
Сабақтың мақсаты: |
- Барлығы: Пайыз ұғымын біледі, түсінеді, бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке айналдыруды біледі. - Басым бөлігі: Бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке айналдыруды пайдаланып есептер шығаруда ұтымды талдап қолдана алады. - Кейбір оқушылар: мәтінді есептер шығара алады.; |
Бағалау критерийі: |
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 6 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Топқа бөліп отырғызу. Топ басшысын сайлап бағалау парағын тарату. Топ басшысын сайлау. 4.Үй тапсырмасын тексеру, өткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап беру. «Тест» әдісі
|
Таратпа қағаздардағы сұрақтарға жауап береді 1. Пайызбен жаз: 0,3= 2. Пайызбен жаз: 0,21= 3. Ондық бөлшекпен жаз: 5%= 4. Ондық бөлшекпен жаз: 648%= 5. Пайызбен жаз: 0,0043= 6. Пайызбен жаз: 28= 7. Пайызбен жаз: 54,3= 8. Ондық бөлшекпен жаз: 12,7%= |
Жарайсың! Дескриптор: - пайызды ондық бөлшекке айналдырады, -пайызды жәй бөлшекке айналдырады. |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, ДК экраны,Wordwall программасы |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 6 мин |
Оқулықпен жеке жұмыс. №825.
|
Әр оқушы жеке отырып, есептер шығарады. Екі оқушы тақтаға орындайды |
Дескриптор: - Санды 100%-ға көбейтеді -Нәтижесін жазады 2 балл «Қолсағат» әдісі бойынша бағаланады |
Оқулық |
|||||||||||||||||||||
5 мин |
Жұптық жұмыс. Оқушыларды екі оқушыдан жұптастыру Мәтінді есептер Жеміс сусынын дайындау үшін алынған кептірілген жемістердің 35%-і алма, 30%-і алмұрт, 25%-і өрік, қалғаны алхоры. Кептірілген жемістердің неше проценті алхоры? IІ жұп Токарь күндік тапсырмасын 18%-ке артық орындалады. Токарь күндік тапсырмасын неше процент орындалады? ІІІ жұп Комбайыншы комбайынның ақауы болғандықтан, күндік тапсырмасын межеленгеннен 12%-ке кем орындады. Комбайыншы күндік тапсырмасын неше процент орындады? |
Жұптаса отырып, есептің мәндерін шығарады |
Дескриптор: -Пайыздары қосады немесе азайтады -100%-дан азайтады 2 балл «Қолсағат» әдісі бойынша бағаланады |
ДК экраны Қима қағаздар Слайд. |
|||||||||||||||||||||
15 мин |
Топтық жұмыс. Оқушыларға тапсырмалар беру. Уақыт қосу. Топтық жұмыс . 1-тапсырма. Пайызды ондық бөлшекпен жазыңдар: 1%; 6%; 10%; 25%; 50%; 75%; 120%; 170%; 2-тапсырма. Пайызды жай бөлшекпен жазыңдар: 2%;5%;20%;60%;80%;140%;180%; 3-тапсырма. Бөлшектерді пайызбен жазыңдар: 9/100; 51/100; 93/100; 1/100; 1/20; 0,1; 0,01; 0,08; 0,8; 1,6 |
Берілген тапсырмаларды топтаса отырып орындайды |
Дескриптор: Білім алушы - пайызды ондық бөлшекке айналдырады. - пайызды жай бөлшекке айналдырады. - бөлшекті пайызға айналдырады. 3 балл «Қолсағат» әдісі бойынша бағаланады |
ДК экраны Слайд. |
|||||||||||||||||||||
3 мин |
Қалыптастырушы бағалау
|
Берілген тапсырмаларды жеке отырып орындайды |
Дескриптор: - пайызды ондық бөлшекке айналдырады. - пайызды жай бөлшекке айналдырады. - бөлшекті пайызға айналдырады.Барлығы 3 балл: 1-2 1 б 3-4 2 б 5-6 3 б
«Қолсағат» әдісі бойынша бағаланады |
Таратпа қағаздар |
|||||||||||||||||||||
Соңы 3 мин |
Үй тапсырмасы: № 826 Рефлексия «БББ» әдісі арқылы оқушыларға қима қағаздар таратылады. |
«Білемін» «Білдім» «Білгім келеді» Оқушылар пікірлерін жазады |
|
Қима қағаздар
|