|
Білім беру ұйымының атауы |
«МЖИБЖОББ №6 мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Пайыздар мен бөлшектер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Капанова Джибек Амангазиновна |
|||||
|
Күні: |
6/03 |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны: 23 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№121 сабақ. Өзіңді тексер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.14 аралас санды бұрыс бөлшекке және бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру; 4.5.1.3 бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есеп құрастыру, шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дұрыс және бұрыс бөлшектер туралы не үйренгендерін тексеру. |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық. Апта дәйексөзі: «Патриотизм-ата-анаңды құрметтей білуің» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Ұйымдас-тыру кезеңі Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Бағалау Рефлексия |
Сабаққа дайындық жасау: -Оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуалды жақсарту -Патриотизм дегенді қалай түсінесіңдер, балалар? Патриотизм – ата анаңды құрметтей білуің. Яғни «Отан отбасынан басталады» демекші, сендердің үй тапсырмасын күнделікті орындап, сабаққа тиянақты дайындалып, жақсы баға алып қайтқандарың - ата-ана үшін үлкен мәртебе. Өткен тақырыпты пысықтау Үй тапсырмасын тексеру 10-тапсырма 9408/98*12786-2136/24*5007=781833 (679801-597888)*103-6999999=1437040 21сағ15мин+6сағ49мин-1тәул=4сағ4мин 90т-10т9ц-47т15кг=32т85кг Жаңа тақырып -Балалар, бүгінгі сабағымыздың мақсаты: 4.1.2.14 аралас санды бұрыс бөлшекке және бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру; 4.5.1.3 бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есеп құрастыру, шығару. Бүгінгі сабағымыз мақал-мәтелдермен байланысты болмақ. 1. «Мыңның жүзін білгенше, бірдің атын біл.» Қазір «wordwall» әдісімен мына тапсырманы орындайық. https://wordwall.net/ru/resource/85985949 1-тапсырма 2. «Жалғыздың үні шықпас, жаяудың шаңы шықпас» Алдарыңда жатқан парақтарға 1-топ бөлімі 42 болатын дұрыс бөлшекті 2-топ алымы 42 болатын бұрыс бөлшекті 3-топ кез келген аралас санды жаздырамын
4+ Оқулықпен жұмыс 3. «Көп біл, аз сөйле.» 2-тапсырманы ауызша орындайық, балалар.
Топтық жұмыс 3-тапсырма 4. «Келісіп пішкен тон келте болмас» «Құрақ құрау» әдісі бойынша теңдеу шешіледі. Ол үшін теңдеуді шеше отырып, теңдеудің шешімі жазылған оюдан құрақ құрастыру керек.
Х=
Х=
Сергіту сәті «Мақал жарыс» Тақтамен жұмыс 5. «Білекті бірді жығады, білімді мыңды жығады» 4-тапсырма К Ж Ш: 12/2=6м( бір бөлігінде) 6*3=18 м (барлығында) Ж: Таспаның жалпы ұзындығы 18 м Ә К Ш: 18*
Ж: Таспадан 12 м кесіп алынды https://bilimclass.kz/2024/schedule/lesson/2b8a4083-0b43-4d45-8005-2a32e062e8d9/lesson/ «ББЖМ дайындық» кезеңі -Балалар, артық уақыт қалса біз күнделікті не істейміз? Ендеше қазір мына тақтада берілген тестті орындап, өткен білімді еске түсірейік. «Алтын алма, білім ал.» Үйге: 5-есеп, 135-бет «Білім қоржыны» әдісі
|
Амандасады «Патриотизм» ұғымы туралы білгендерін айтады. Үй тапсырмасын айтады. Жаңа сабаққа назар аударады. Стиерге жазып көрсетеді Топ басшылары балалардың қатесі болса тексереді. Алдымен айтқан оқушы тапсырманы оқып отырады. Бөлшектерді салыстырады. Оюлардың ішінен дұрыс шешімі бар нұсқаны пайдаланып, құрақ құрастырады. Әр топ мақал айтып, жарысады. Есеп шығарады, кері есеп құрастырады bilimclass.kz тапсырмаларын орындайды
Тест жұмысы орындалып, жұп бойынша тексереді Топ басшысы бағалау парағы бойынша топ мүшелерін бағалайды |
Мақтау, мадақтау ҚБ: «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор: Есептеу жүргізеді-1Б Амалдардың орындалу ретін біледі-1Б ҚБ: Мұғалім мадақтамасы ҚБ: «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор: Дұрыс және бұрыс бөлшектерді біледі-1Б Аралас сандарды ажырата алады-1Б ҚБ: «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор: Бөлшектерді салыстыруды біледі-1Б Алған білімін қолдана алады-1Б ҚБ: «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор: Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу мен азайту амалдарын орындайды-1Б Теңдеуді шешеді-1Б «Кітап тарату» Көп мақал айтқан топты атап көрсету ҚБ: «От шашу»әдісі Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Таспаның ұзындығын анықтайды-1Б Кері есеп құрастырады – 1Б ҚБ: «Мониторинг» Дескриптор: Есептеудің дұрыстығын тексереді-1Б Қателерді тауып, түзейді-1Б Өзін-өзі бағалау «Білім қоржыны» әдісі |
Апта дәйексөзі Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/85985949 Стикер Оқулық
Оқулық Құрақ оюлар Оқулық Кері байланыс парағы «Кітап» Сан сәулесі bilimclass.kz тапсырмалары Сыйлық-тар Интерактивті тақта |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пайыздар мен бөлшектер: №121 сабақ. Өзіңді тексер
Пайыздар мен бөлшектер: №121 сабақ. Өзіңді тексер
|
Білім беру ұйымының атауы |
«МЖИБЖОББ №6 мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Пайыздар мен бөлшектер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Капанова Джибек Амангазиновна |
|||||
|
Күні: |
6/03 |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны: 23 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№121 сабақ. Өзіңді тексер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.14 аралас санды бұрыс бөлшекке және бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру; 4.5.1.3 бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есеп құрастыру, шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дұрыс және бұрыс бөлшектер туралы не үйренгендерін тексеру. |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық. Апта дәйексөзі: «Патриотизм-ата-анаңды құрметтей білуің» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Ұйымдас-тыру кезеңі Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Бағалау Рефлексия |
Сабаққа дайындық жасау: -Оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуалды жақсарту -Патриотизм дегенді қалай түсінесіңдер, балалар? Патриотизм – ата анаңды құрметтей білуің. Яғни «Отан отбасынан басталады» демекші, сендердің үй тапсырмасын күнделікті орындап, сабаққа тиянақты дайындалып, жақсы баға алып қайтқандарың - ата-ана үшін үлкен мәртебе. Өткен тақырыпты пысықтау Үй тапсырмасын тексеру 10-тапсырма 9408/98*12786-2136/24*5007=781833 (679801-597888)*103-6999999=1437040 21сағ15мин+6сағ49мин-1тәул=4сағ4мин 90т-10т9ц-47т15кг=32т85кг Жаңа тақырып -Балалар, бүгінгі сабағымыздың мақсаты: 4.1.2.14 аралас санды бұрыс бөлшекке және бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру; 4.5.1.3 бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есеп құрастыру, шығару. Бүгінгі сабағымыз мақал-мәтелдермен байланысты болмақ. 1. «Мыңның жүзін білгенше, бірдің атын біл.» Қазір «wordwall» әдісімен мына тапсырманы орындайық. https://wordwall.net/ru/resource/85985949 1-тапсырма 2. «Жалғыздың үні шықпас, жаяудың шаңы шықпас» Алдарыңда жатқан парақтарға 1-топ бөлімі 42 болатын дұрыс бөлшекті 2-топ алымы 42 болатын бұрыс бөлшекті 3-топ кез келген аралас санды жаздырамын
4+ Оқулықпен жұмыс 3. «Көп біл, аз сөйле.» 2-тапсырманы ауызша орындайық, балалар.
Топтық жұмыс 3-тапсырма 4. «Келісіп пішкен тон келте болмас» «Құрақ құрау» әдісі бойынша теңдеу шешіледі. Ол үшін теңдеуді шеше отырып, теңдеудің шешімі жазылған оюдан құрақ құрастыру керек.
Х=
Х=
Сергіту сәті «Мақал жарыс» Тақтамен жұмыс 5. «Білекті бірді жығады, білімді мыңды жығады» 4-тапсырма К Ж Ш: 12/2=6м( бір бөлігінде) 6*3=18 м (барлығында) Ж: Таспаның жалпы ұзындығы 18 м Ә К Ш: 18*
Ж: Таспадан 12 м кесіп алынды https://bilimclass.kz/2024/schedule/lesson/2b8a4083-0b43-4d45-8005-2a32e062e8d9/lesson/ «ББЖМ дайындық» кезеңі -Балалар, артық уақыт қалса біз күнделікті не істейміз? Ендеше қазір мына тақтада берілген тестті орындап, өткен білімді еске түсірейік. «Алтын алма, білім ал.» Үйге: 5-есеп, 135-бет «Білім қоржыны» әдісі
|
Амандасады «Патриотизм» ұғымы туралы білгендерін айтады. Үй тапсырмасын айтады. Жаңа сабаққа назар аударады. Стиерге жазып көрсетеді Топ басшылары балалардың қатесі болса тексереді. Алдымен айтқан оқушы тапсырманы оқып отырады. Бөлшектерді салыстырады. Оюлардың ішінен дұрыс шешімі бар нұсқаны пайдаланып, құрақ құрастырады. Әр топ мақал айтып, жарысады. Есеп шығарады, кері есеп құрастырады bilimclass.kz тапсырмаларын орындайды
Тест жұмысы орындалып, жұп бойынша тексереді Топ басшысы бағалау парағы бойынша топ мүшелерін бағалайды |
Мақтау, мадақтау ҚБ: «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор: Есептеу жүргізеді-1Б Амалдардың орындалу ретін біледі-1Б ҚБ: Мұғалім мадақтамасы ҚБ: «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор: Дұрыс және бұрыс бөлшектерді біледі-1Б Аралас сандарды ажырата алады-1Б ҚБ: «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор: Бөлшектерді салыстыруды біледі-1Б Алған білімін қолдана алады-1Б ҚБ: «Топ басшысының бағалауы» Дескриптор: Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу мен азайту амалдарын орындайды-1Б Теңдеуді шешеді-1Б «Кітап тарату» Көп мақал айтқан топты атап көрсету ҚБ: «От шашу»әдісі Дескриптор: Есепті шығарады-1Б Таспаның ұзындығын анықтайды-1Б Кері есеп құрастырады – 1Б ҚБ: «Мониторинг» Дескриптор: Есептеудің дұрыстығын тексереді-1Б Қателерді тауып, түзейді-1Б Өзін-өзі бағалау «Білім қоржыны» әдісі |
Апта дәйексөзі Оқулық
https://wordwall.net/ru/resource/85985949 Стикер Оқулық
Оқулық Құрақ оюлар Оқулық Кері байланыс парағы «Кітап» Сан сәулесі bilimclass.kz тапсырмалары Сыйлық-тар Интерактивті тақта |
||
шағым қалдыра аласыз
–



– 















