Материалдар / Пайызға байланысты мәтіндік есептер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Пайызға байланысты мәтіндік есептер

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларға пайызға байланысты мәтіндік есептерді тиімді жолмен шығарту
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Желтоқсан 2023
244
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні

Қазақ әдебиеті

Педагогтің аты-жөні:

Аширбаева Айнур Данебековна

Тоқсан: 3

Күні:


Сыныбы: 9

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Бөлім:

«Адам жанының құпиясы» бөлімі

Сабақтың тақырыбы:

Ғабит Мүсірепов «Ұлпан» романындағы маңызды эпизодтар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.1.1 эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдау;

Сабақтың мақсаты:

эпикалық, поэтикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдайды.

Бағалау критерийлері

мәтіндегі композициялық амалдарды талдайды.

Ресурстар

Алматы «Мектеп» 2019 ж. Б.Керімбекова, Ж.Мұқанова


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

3.Үй тапсырмасын сұрау.

4. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын талдау.

Мұғалімді тыңдайды.

ІІ.Қызығушылықты ояту Шығарма желісі бойынша суреттер беріледі, оқушылар шығарма мазмұны бойынша оқиға кезеңін анықтайды.

Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын/ негізгі мақсаттарын тұжырымдап дәптерге жазып алады.

«Санамақ»,

«Кәмпиттер»,

«Мозайка»,

«Фотосурет»,

«Қарлы кесек»,

«Хобдиша».


Оқулық, жұмыс дәптерлері

ДК экраны

Сабақтың ортасы










1-тапсырма. 196-беттегі 1-тапсырманы орындаңдар.Біжікеннің ойы, ішкі монологы арқылы оған мінездеме берейік.







2-тапсырма. 196-беттегі 2.2-тапсырманы орындаңдар. Төмендегі кестені пайдалана отырып, романға қатысты түйінді ойларымызды білдіреміз.

Берілген дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды.

Дескриптор: Жалпы - 3 балл.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Біжікенге мінездеме береді

Біжікеннің ішкі монологын оқиды

1

Мінездеме береді

1

Дескриптор: Жалпы – 4 балл.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Кестені толтырып, түйінді ой білдіреді

Сендерге ой салған эпизод

1

Сендерді таңғалдырған оқиға

1

Сендерге тосын көрінген жайт

1

Эпизодтар бойынша түйінді ой білдіреді

1


«Теріс орындық»,

«Графиктік органайзер»,

«Екі тарапты диктант»,

«Бағалау ағашы»,

«Сациометрия»

«Медаль»,

«Нысандар»,


9-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы

Саралау тапсырмалары

Төменгі деңгей. 195-беттегі 1-тапсырманы орындаңдар.



Орта деңгей. 195-беттегі 2,3-тапсырманы орындаңдар.


Жоғары деңгей. 195-беттегі 4-тапсырманы орындаңдар.



Дескриптор

Тірек сөздерді табады-1 балл

Автор идеясын анықтайды-1 балл


Дескриптор

Сұрақтарға жауап береді-2 балл


Дескриптор

Сұрақтарға жауап беріп, Ұлпанның қасиеттерін табады-2 балл

ҚБ. Өзара бағалау. «Керемет, тамаша, жақсы!» мадақтау.

Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК, т.б..

Сабақтың соңы

Рефлексия



Сабаққа кері байланыс жасайды.

Оқу мақсатын еске түсіріп, тапсырмалардың оқу мақсатына сай екендігін тексеріп өтеді.


Үйге тапсырма: 2.3-тапсырма, 196-бет.


Оқушылар кері байланыс сұрақтары:

Не білдім?

Неге үйрендім?

Не түсініксіз болды?

Нені жақсартуым керек?


1-ден 10-ға дейінгі баллдық жүйемен бағаланады.



Қосымша ақпарат




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!