Материалдар / Пәнді таңдаймыз 9 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Пәнді таңдаймыз 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
9 сыныпқа арналған сабақ жоспары. Орыс сыныптарындағы қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімдеріне қажет болады деп ойлаймын.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Мамыр 2018
413
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: қазақ тілі

Сынып: 9

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сабақтың тақырыбы

1 Пәнді таңдаймыз

Оқу мақсаты

(Осы сабақтың сол мақсатқа қол жеткізуде тигізетін үлесі)

Күрделі сөйлеу үлгілері негізінде оқушыларды пән таңдауға, емтиханға дайындықты жоспарлауға

дағдыландыру.

Сабақтың мақсаттары






Барлық оқушылар орындай алады: қазақ тілінде пән ол бойынша емтихан тапсырудың адам өміріндегі маңызы мен рөлін түсіндіре алады, өзінің емтиханға дайындығын түсіндіріп бере алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: қазақша өзінің таңдаған пәні жайлы ақпарат береді, емтиханға қалай дайындалатынын айтады.

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырып аясында сыныптастарымен «Уақытты жоспарлау» жайлы сұхбаттасады.

Алдыңғы білім


Жоспар

Сабақ кезеңдері

(уақыт)

Жоспарланған іс-әрекеттер


Ресурстар


Басы

(Ой қозғау)

0-10



1. Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Ыстық алақан » тренингі. Оқушылар сәлемдеседі, бір-біріне жақсы тілектер

айтып, сәттілік тілейді.


Қызығушылықты ояту

Балалар,сендер қандай пәндерді таңдадыңдар? Емтиханға қалай

дайындаласыңдар? Уақыттарыңды қалай жоспарлайсыңдар?

- «5» алуыңа тілектеспін!
- Сәттілік тілеймін!




«Уақытты жоспарлау» ассоциограмма.Таратпа қағаздар

Ортасы

(Мағынаны ашу)

10-25










ІІ. Мағынаны тану

1.Сөздікпен жұмыс.

Жаңа сөздердің мағынасын түсіндіру

таңдау пәні, мектеп бағдарламасы, таңдау пәнінің маңыздылығы


2. Мәтіналды жұмыс.

А) Айтылым. 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап береді.

Ә) Жазылым. Айтылым. 2-тапсырма. Сөйлем құрайды, хабарлы сөйлем құрастырады.

Б) Жазылым.Айтылым. 3-тапсырма. Сызбаны толтырады, мектеп туралы айтады, 5 сұраулы сөйлем құрайды.

Грамматика. Жай сөйлем түрлері түсінік беру.

Хабарлы сөйлем, сұраулы сөйлем, лепті сөйлем туралы мәлімет беру.


3. Мәтінмен жұмыс.

А) Оқылым. Мәнерлеп, дұрыс оқуға, жаңа ақпаратты қабылдау. 4-тапсырма.

Мәтінді оқиды, тақырып қояды.


Интербелсенді тақта




Түрлі түсті маркерлер

оқулық



Сызба






Тақырыпқа ат қою

Соңы 25-40

ІІІ. Сабақты бекіту

Ә) Жазылым. Айтылым 6-тапсырма. Ақпараттың дұрыс/бұрыстығын айта-

ды, сөйлемдерді дұрыс құрап жазады, мәтін мазмұнын айтады.

Б) Жазылым. Айтылым. Тілдесім. 7-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті сөз тіркестерін қойып жазады.

ІҮ. Үй тапсырмасы: 5-тапсырма Ақпаратты кестеге жазады.


Кестемен жұмыс


«Кім жылдам» ойыны.


Ақпарат іздеу

Рефлексия 40-42

Ү. БББ стратегиясы.

Оқушылар жапсырмаларға келесі сұрақтарға жауап жазады.

1) Бүгінгі сабақта мен... үйрендім

2) Бүгінгі сабақ мен.... білдім

3) Мен білгім келеді ..

Жапсырмалар

Қорытынды бағалау 42-45

ҮІ. Бағалау парақшалары








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!