|
Сабақ: |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Панфиловшылар ерлігі |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.1 мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты интерпретациялау; 7.4.4.4 Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану; |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Панфиловшылар ерлігі туралы берілген мәтіндік ақпаратты түсіну, оқшау сөздерді анықтау; Көпшілігі: берілген мәтіндік ақпаратты түсініп талдау, оқшау сөздерді бір-бірінен ажырата білу; Кейбірі: берілген мәтіндік ақпаратты интерпретациялау, оқшау сөздерді бір-бірінен ажырата білу және оқшау сөздерді тапсырма барысында қолдану. |
|||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
талдау |
|||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім (2-құндылық) |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Тарих, әдебиет |
|||||||
|
Алдыңғы білім |
Бауыржын Момышұлының қанатты сөздері |
|||||||
|
Жоспар |
|
|
|
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы: |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Топқа бөлу. Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді. 1-топ. Атқыштар 2-топ. Барлаушылар 3-топ. Мергендер Әр топ өз атының мағынасын түсіндіреді.
Ой шақыру сұрақтары.
Дескриптор:
«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі Оқушыларға оқылым мәтіні беріледі. «Топтық тергеу» әдісі бойынша әр топ рөлдерге бөлінеді. 1-топ. Баяндаушылар. Әңгімені оқып, өз көзқарастары тұрғысынан баяндап береді. 2-топ. Зерттеушілер. Әңгіме кейіпкерлеріне өз көзқарасы тұрғысынан мінездеме береді. 3-топ. Сұрақ құрастырушылар. Мәтін бойынша жоғары деңгейлі сұрақ дайындайды. Дескриптор:
ҚБ ІІІ. ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. «Пирамидалық талқылау» әдісі Жаңа тақырыпты, алған білімін оқшау сөздерді қатыстыра отырып қорытындылайды. Қолданған оқшау сөздерінің түрлерін ажыратады.
Дескриптор:
ҚБ |
Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді. Әр топ өз атының мағынасын түсіндіреді. Топ атының мағынасын ашып, түсіндіреді; «ой шақыру» сұрақтарына өз көзқарасы тұрғысынан жауап береді. «Топтық тергеу» әдісі бойынша әр топ рөлдерге бөлінеді; Әңгімені оқып, өз көзқарастары тұрғысынан баяндап береді. Әңгіме кейіпкерлеріне өз көзқарасы тұрғысынан мінездеме береді. Мәтін бойынша жоғары деңгейлі сұрақ дайындайды. Жаңа тақырыпты, алған білімін қорытындылайды. Оқшау сөздерді қолданады; Ой қорытындысын шығарады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып қазақ тілі https://kk.wikipedia.org/...8-ші_гвардиялық_атқыштар_дивизиясы |
||||
|
Сабақтың соңы: 3 мин.
Үй тапсырмасы: 2 мин. |
6-тапсырма |
|
||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік; |
||||||
|
Рефлексия |
Өзін-өзі бағалау Кері байланыс парағы |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім? Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? |
|
|
||||||

Дескриптор:
-
Сұрақтар арқылы тақырыпты болжайды;
-
Оқушылар мәтінмен танысады және рөлдерге бөлініп, тапсырмалар орындайды;
-
Оқшау сөздерді қолданады;
-
Ой қорытындысын шығарады.
-
өз топ атының мағынасын ашып, түсіндіреді;
-
«ой шақыру» сұрақтарына өз көзқарасы тұрғысынан жауап береді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Панфиловшылар ерлігі"
"Панфиловшылар ерлігі"
|
Сабақ: |
Мектеп: |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
|
Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Панфиловшылар ерлігі |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.1 мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты интерпретациялау; 7.4.4.4 Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану; |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Панфиловшылар ерлігі туралы берілген мәтіндік ақпаратты түсіну, оқшау сөздерді анықтау; Көпшілігі: берілген мәтіндік ақпаратты түсініп талдау, оқшау сөздерді бір-бірінен ажырата білу; Кейбірі: берілген мәтіндік ақпаратты интерпретациялау, оқшау сөздерді бір-бірінен ажырата білу және оқшау сөздерді тапсырма барысында қолдану. |
|||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
талдау |
|||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім (2-құндылық) |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Тарих, әдебиет |
|||||||
|
Алдыңғы білім |
Бауыржын Момышұлының қанатты сөздері |
|||||||
|
Жоспар |
|
|
|
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы: |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Топқа бөлу. Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді. 1-топ. Атқыштар 2-топ. Барлаушылар 3-топ. Мергендер Әр топ өз атының мағынасын түсіндіреді.
Ой шақыру сұрақтары.
Дескриптор:
«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі Оқушыларға оқылым мәтіні беріледі. «Топтық тергеу» әдісі бойынша әр топ рөлдерге бөлінеді. 1-топ. Баяндаушылар. Әңгімені оқып, өз көзқарастары тұрғысынан баяндап береді. 2-топ. Зерттеушілер. Әңгіме кейіпкерлеріне өз көзқарасы тұрғысынан мінездеме береді. 3-топ. Сұрақ құрастырушылар. Мәтін бойынша жоғары деңгейлі сұрақ дайындайды. Дескриптор:
ҚБ ІІІ. ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. «Пирамидалық талқылау» әдісі Жаңа тақырыпты, алған білімін оқшау сөздерді қатыстыра отырып қорытындылайды. Қолданған оқшау сөздерінің түрлерін ажыратады.
Дескриптор:
ҚБ |
Сынып оқушылары 3 топқа бөлінеді. Әр топ өз атының мағынасын түсіндіреді. Топ атының мағынасын ашып, түсіндіреді; «ой шақыру» сұрақтарына өз көзқарасы тұрғысынан жауап береді. «Топтық тергеу» әдісі бойынша әр топ рөлдерге бөлінеді; Әңгімені оқып, өз көзқарастары тұрғысынан баяндап береді. Әңгіме кейіпкерлеріне өз көзқарасы тұрғысынан мінездеме береді. Мәтін бойынша жоғары деңгейлі сұрақ дайындайды. Жаңа тақырыпты, алған білімін қорытындылайды. Оқшау сөздерді қолданады; Ой қорытындысын шығарады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып қазақ тілі https://kk.wikipedia.org/...8-ші_гвардиялық_атқыштар_дивизиясы |
||||
|
Сабақтың соңы: 3 мин.
Үй тапсырмасы: 2 мин. |
6-тапсырма |
|
||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік; |
||||||
|
Рефлексия |
Өзін-өзі бағалау Кері байланыс парағы |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім? Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? |
|
|
||||||

Дескриптор:
-
Сұрақтар арқылы тақырыпты болжайды;
-
Оқушылар мәтінмен танысады және рөлдерге бөлініп, тапсырмалар орындайды;
-
Оқшау сөздерді қолданады;
-
Ой қорытындысын шығарады.
-
өз топ атының мағынасын ашып, түсіндіреді;
-
«ой шақыру» сұрақтарына өз көзқарасы тұрғысынан жауап береді.
шағым қалдыра аласыз
І. ОҚЫЛЫМ АЛДЫ
ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ














