Қаспан ОМ МДШО КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:Панно
|
5-бөлім:Үй мәдениеті |
|
|
|||||||
|
Мұғалім: |
Аязбаева М |
|
|||||||
|
КҮНІ: |
27.01.2025ж |
|
|||||||
|
СЫНЫП: 8 ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Панно |
|
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.6.2. Бұйымды дайындау мен безендіру үшін заманауи және дәстүрлі емес материалдардың тиімді қолданылуын түсіне отырып өздігінен таңдау. |
|
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
Бұйымды дайындау мен безендіру үшін: заманауи және дәстүрлі емес материалдардың тиімділігін біледі, тәжірбиеде қолдана алады. |
|
|||||||
|
Жоспар: |
|
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||
|
Кіріспе 5 минут
Негізгі бөлім
Шығармашылық жұмыс 35минут
|
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Сынып оқушылары түгенделеді. Жағымды психологиялық ахуал. «Сиқырлы қорап» әдісі. Мына қораптың ішінде менің сүйікті оқушымның бейнесі бар, ол туралы не білесің? Ұлттық құндылықтарымызды дәріптей отырып «Жебе әдісі» арқылы жұпқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру. «Миға шабуыл» әдісісурет көрсету. Интерьер дегеніміз не? Интерьерге арналған сәндік бұйымдарға қандай заттар жатады? Ұлттық нақыштағы интерьер бұйымдарын атаңыз? Сабақ тақырыбы таныстыру. Сабақтың мақсатын оқу. Панно – бұл интерьерді безендіру үшін қолданылатын, әртүрлі материалдардан жасалған декоративті көркем композиция. Панно қабырғаға немесе басқа тегіс бетке орналастырылады. Қауіпсіздік ережесі туралы сұрау. Толықтыру, еске түсіру.
«Кинометафра» әдісі арқылы бейне таспа көрсету «Маша мен аю» ертегі кейіпкерлерініңсуретін сүлгілерді пайдалана отырып, түрлі- түсті боялған сүлгілермен желімдеп шығады.
Видео көрсетіледі. |
Амандасу.
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады, эмоция білдіреді.
Оқушы сұраққа жауап береді.
Дескриптор: 1.Дайындайды 2.Түстерді үйлестіреді 3.Бейнені анықтайды
Әр жұп өз жұмыстарын ұсынады. |
Мұғалім оқушылардың жауабын мұқият таңдап кері байланыс беріп отырады.
ҚБ Жарайсың!
Бағалау критерийлері: 1.Панно жасайды. 2.Кейіпкерлердіңсуретінпайдаланаотырыпберілгенматериалдардықолданады 3.Жұмыстыңэстетикалықжәнефнукционалдықсәйкестігінүйлестіреді. ҚБ Жарайсың! |
8-сынып «Көркем еңбек» оқулығы
Қорап, айна
Суреттер, пва желім, су, сүлгі, бояулар, қалыптар
|
|
||||
|
Қорытынды 5 минут
Рефлекция |
Бекіту Бұйымды дайындау мен безендіру үшін:заманау және дәстүрлі емес материалдардың тиімділігін біледі, тәжірбиеде қолдана алады. Оқушылар өз жұмыстарынан шағын көрме жасайды, оларды шабыттандырған идеялармен бөлісіп, талқылайды. Кері байланыс Classroomплатформасы «Бағдаршам» әдісі Үй тапсырмасы: |
|
|
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Панно
Панно
Қаспан ОМ МДШО КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:Панно
|
5-бөлім:Үй мәдениеті |
|
|
|||||||
|
Мұғалім: |
Аязбаева М |
|
|||||||
|
КҮНІ: |
27.01.2025ж |
|
|||||||
|
СЫНЫП: 8 ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Панно |
|
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.6.2. Бұйымды дайындау мен безендіру үшін заманауи және дәстүрлі емес материалдардың тиімді қолданылуын түсіне отырып өздігінен таңдау. |
|
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
Бұйымды дайындау мен безендіру үшін: заманауи және дәстүрлі емес материалдардың тиімділігін біледі, тәжірбиеде қолдана алады. |
|
|||||||
|
Жоспар: |
|
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||
|
Кіріспе 5 минут
Негізгі бөлім
Шығармашылық жұмыс 35минут
|
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Сынып оқушылары түгенделеді. Жағымды психологиялық ахуал. «Сиқырлы қорап» әдісі. Мына қораптың ішінде менің сүйікті оқушымның бейнесі бар, ол туралы не білесің? Ұлттық құндылықтарымызды дәріптей отырып «Жебе әдісі» арқылы жұпқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру. «Миға шабуыл» әдісісурет көрсету. Интерьер дегеніміз не? Интерьерге арналған сәндік бұйымдарға қандай заттар жатады? Ұлттық нақыштағы интерьер бұйымдарын атаңыз? Сабақ тақырыбы таныстыру. Сабақтың мақсатын оқу. Панно – бұл интерьерді безендіру үшін қолданылатын, әртүрлі материалдардан жасалған декоративті көркем композиция. Панно қабырғаға немесе басқа тегіс бетке орналастырылады. Қауіпсіздік ережесі туралы сұрау. Толықтыру, еске түсіру.
«Кинометафра» әдісі арқылы бейне таспа көрсету «Маша мен аю» ертегі кейіпкерлерініңсуретін сүлгілерді пайдалана отырып, түрлі- түсті боялған сүлгілермен желімдеп шығады.
Видео көрсетіледі. |
Амандасу.
Оқушылар назарын сабаққа аударады. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады, эмоция білдіреді.
Оқушы сұраққа жауап береді.
Дескриптор: 1.Дайындайды 2.Түстерді үйлестіреді 3.Бейнені анықтайды
Әр жұп өз жұмыстарын ұсынады. |
Мұғалім оқушылардың жауабын мұқият таңдап кері байланыс беріп отырады.
ҚБ Жарайсың!
Бағалау критерийлері: 1.Панно жасайды. 2.Кейіпкерлердіңсуретінпайдаланаотырыпберілгенматериалдардықолданады 3.Жұмыстыңэстетикалықжәнефнукционалдықсәйкестігінүйлестіреді. ҚБ Жарайсың! |
8-сынып «Көркем еңбек» оқулығы
Қорап, айна
Суреттер, пва желім, су, сүлгі, бояулар, қалыптар
|
|
||||
|
Қорытынды 5 минут
Рефлекция |
Бекіту Бұйымды дайындау мен безендіру үшін:заманау және дәстүрлі емес материалдардың тиімділігін біледі, тәжірбиеде қолдана алады. Оқушылар өз жұмыстарынан шағын көрме жасайды, оларды шабыттандырған идеялармен бөлісіп, талқылайды. Кері байланыс Classroomплатформасы «Бағдаршам» әдісі Үй тапсырмасы: |
|
|
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз














