Материалдар / Панорамалық сабақ: Өсімдік және жануар ұлпалары Plant and animal tissues
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Панорамалық сабақ: Өсімдік және жануар ұлпалары Plant and animal tissues

Материал туралы қысқаша түсінік
әріптестеріме тәжірибе алмасу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Қаңтар 2019
775
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні:

Мектеп: № 271 орта мектеп

Сынып: 11 «А»

Мұғалімнің аты-жөні: Қайырбай Айдана Тарғынқызы

Сабақтың тақырыбы:

Өсімдік және жануар ұлпалары

Plant and animal tissues

Сабақтың оқу мақсаты

Өсімдік,жануар ұлпалары туралы оқушылардың алдыңғы білімдерін еске түсіре отырып, ерекшеліктерін ажырату, мысалдар келтіру.

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар:өсімдік және жануар ұлпаларының ерекшеліктерін біледі;

Көптеген оқушылар : ұлпаларға тән ерекекшеіктерді сипаттай алады;

Кейбір оқушылар: суреттермен сипаттайды.

Бағалау критерийі

1.Өсімдік ұлапаларын жіктейді;

2.Жануар ұлпаларын жіктеді;

3.Ұлпалардың ерекшелігін сәйкестендіреді

Тілдік мақсаттар

Kazakh

Russian

English

Дәнекер ұлпа

Соединительная ткань

Connective tissue

Жабын ұлпа

Покровная ткань

Dermal tissue

Негізгі ұлпа

Основная ткань

Ground tissue

Түзуші ұлпа

Образовательная ткань

Meristematic tissue

Өткізуші ұлпа

Проводящая ткань

Vascular tissue



Құндылықтарға баулу

Топтық және жұптық жұмыс арқылы ынтымақтастықты дарыту

Пәнаралық байланыс

химия

Алдыңғы білім

7.4.2.1 жасуша, ұлпа ұғымдарын түсіндіру

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

Оқушылармен амандасып, оқушы назарын сабаққа аударту

Good afternoon!

Sit down please.

How are you?

Who is absent today?

Take your books and copybooks.

Үй тапсырмасын сұрау

What did we learn on the previous lesson?

Found your pair (жұбыңды тап).Биологиялық терминдердің ағылшынша атауларын еске түсіру.

Cell membrane, сell well, сhloroplast, еukaryotic cell, genetic material, nucleus, mitochondria ,vacuole, prokaryotic cell, жасуша мембранасы, жасуша қабықшасы, хлорпласт, эукариотты жасуша, генетикалық материал, митохондрия, ядро,прокариотты жасуша.

«Алақан» әдісі бойынша бағалау

презентация

Сабақтың ортасы




































Жаңа сабақ

«Цифрлы тақырып» Экраннан көрсетілген цифрлы тақырыпты өзіне тиесілі әріппен алмастырып тақырыпты ашу.Өсімдік және жануар ұлпаларының ағылшынша атауымен таныстыру және қайталау.

Ұлпа- (грек. hіstos; лат. textum) — өсімдіктердің шыққан тегі, құрылымы және организмдегі атқаратын қызметі бір-бірімен байланысты жасушалар жүйесі.

Tissue - group similar cells which do the same function

Cell with the same from and function make tissues. Animals and plant have different types of tissues.

Plant tissues

Tissues

Function

Meristemactic tissue

Has rapidly dividing cells that help plant growth

Dermal tissue

Covers and protects plant body

Mechanical tissue

Gives hardness to plants and prevents from breaking

Ground tissue

Does photosynthesis, stores food and useful materials

Vascular tissue

Transports materials inside plant organism

Secretory tissue

Produces flower nectar, smell


Animal tissues


Tissues

Function

Epithelial tissue

Covers and protects body and organs

Connective tissue

Connects organs gives hardness and protection and helps in transportation of materials in animal body

Muscular tissue

Movement of animal body organs.

Nervous tissue

Controls all body processes by nerve impulses. It makes up brain and nerves.


Do tasks

Топтық тапсырма

«Аралар ұясы» үштік одақ жұмысы әдісі арқылы тапсырмаларды орындайды.

«Алақан» әдісі бойынша бағалайды.

Meristematic tissue

Dermal tissue

Mechanical tissue

Ground tissue

Vascular tissue

Secretory tissue

Epithelial tissue

Connective tissue

Muscular tissue

Nervous tissue

Жұптық тапсырма:

Сабақ барысында өткен термин сөздердің ағылшынша атауын 2 минут ішінде кім көп сөзді аудара алатынын анықтау:

English

Russian

Kazakh

Connective tissue


Дәнекер ұлпа


Нервная ткань




Түзуші ұлпа

Dermal tissue

Покровная ткань



Основная ткань



Мышечная ткань

Бұлшықет ұлпасы


Проводящая ткань

Өткізуші ұлпа


Жеке тапсырма:

Word Search

Name____________________________________

E P I T H E L I A L T I S S U E D I

G R O U N D T I S S U E G C D M I Y

H S E C R E T O R Y T I S S U E I N

T Y X T D E R M A L T I S S U E P B

I A U M E R J Y C A T M I D P L K X

M E C H A N I C A L T I S S U E M M

G L W C C R H Q A L Y B E R V G O O

X H I F H C Q T I E O N I E P V I R

N E R V O U S T I S S U E O M O W D

L A V A S C U L A R T I S S U E P B

C O N N E C T I V E T I S S U E I C

L F M M U S C U L A R T I S S U E K


Бағалау

Excellent «5»

Good «4»

Satisfied «3»

Video : plant and animal tissues

Сабақтың соңы

Рефлексия:

Нені білдім?

Не түсініксіз болды?

Нені жетілдіру керек?

Үйге: өсімдік және жануар ұлпаларын оқу, жаңа сөздер жаттау.


Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қаілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Барлық оқушылар өсімдік және жануар ұлпаларының ерекшеліктерін біледі.

Қабілеттері жоғары оқушылар - қосымша ақпаратты қолдану арқылы ұлпалардың ерекшеліктерін зерттей алады.

Өзін – өзі бағалау, мұғалімнің бағалауы.


Биология кабинетінің қауіпсіздік ережелерін сақтау туралы айтылды.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?



Жалпы бағалау

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: «Үштік одақ »әдісі арқылы тапысрмалар орындау кезінде оқушылар өз білімдерін тез қорыта білді.

2: Үй тапсырмасын сұрау кезінде берілген «жұбыңды тап» әдісі оқушылардың есте сақтауын дамытуға жақсы әсер етті

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: оқыту мен оқу кезіндегі жақсы таңдап алынған әдіс-тәсілдер

2: оқыту мен оқу кезіндегі бағалау

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Сабақ барысында сыныптағы оқушылардың ағылшын тілін меңгеруге деген қызығушылығы бар екендігін білдім. Ағылшын тілінде еркін сөйлеуге үйретудің жолдарын қарастыру.













































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!