Материалдар / Параллелограмм, ромб, тіктөртбұрыш, шаршы және олардың қасиеттері мен белгілері
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Параллелограмм, ромб, тіктөртбұрыш, шаршы және олардың қасиеттері мен белгілері

Материал туралы қысқаша түсінік
параллелограмм, тіктөртбұрыш, ромб және квадрат анықтамаларына, қасиеттеріне негізделген есептерді шығару; -параллелограмм, тіктөртбұрыш, ромб және квадрат тақырыбы бойынша алған білімдерін тиянақтау және бекіту.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қараша 2018
952
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көпбұрыштар. Төртбұрыштарды зерттеуМектеп: М. Жүнісов НЖББМ
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Мурадимова Ж.С.
Класс: 8 Қатысқандар саны:Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбыПараллелограмм, ромб, тіктөртбұрыш, шаршы және олардың қасиеттері мен белгілері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)8.1.1.3 параллелограмм анықтамасын білу;8.1.1.4 параллелограмм қасиеттерін қорытып шығару және қолдану;8.1.1.5 параллелограмм белгілерін қорытып шығару және қолдану;8.1.1.6 тіктөртбұрыш, ромб, шаршы анықтамаларын білу және олардың қасиеттері мен белгілерін қорытып шығару;
Сабақ мақсаттары-параллелограмм, тіктөртбұрыш, ромб және квадрат анықтамаларына, қасиеттеріне негізделген есептерді шығару;-параллелограмм, тіктөртбұрыш, ромб және квадрат тақырыбы бойынша алған білімдерін тиянақтау және бекіту.
Жетістік критерийлері - параллеограммның қасиеттері мен белгілерін есеп шешуде қолданады;- тіктөртбұрыштың қасиеттері мен белгілерін есеп шешуде қолданады;- ромб қасиеттері мен белгілерін есеп шешуде қолданады;- квадрат қасиеттері мен белгілерін есеп шешуде қолданады.
Тілдік мақсаттар- төртбұрыштың диагональдары өзара перпендикуляр болады,егер ... ;- параллелограмның қарама-қарсы бұрыштары ... ;- ромбының қабырғалары тең болғандықтан, оның периметрі ... ;- параллелограмм бұрышының биссектрисасы одан ... қияды;- параллель түзулер ... қияды;
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды оқуға, жауапкершілікке, байқампаздыққа, өз ойларын еркін айта білуге, өзіне сенімділікке тәрбиелеу
Бастапқы білімҮшбұрыштардың теңдігінің белгілері, параллель түзулерді қиюшымен қиғанда пайда болған бұрыштар, үшбұрыштың түрлері және қасиеттері
Сабақтың түріЖаңа білімді бекіту сабағы
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар
Сабақтың басы7 мин

Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.Пысықтау сұрақтары:
  • Параллеограмм дегеніміз не?
  • Параллеограммның бір бұрышы 400, ал екінші бұрышы 500 болуы мүмкін бе?
  • Параллеограммның бұрыштарының қасиетін тұжырымдаңыз.
  • Берілген үш нүкте арқылы неше параллеограмм тұрғызуға болады?
  • Үшбұрышты параллелограммға дейін қалай толықтырамыз?
  • Параллеограммның ұзын қабырғаларының ара қашықтығын қалай анықтауға болады?
  • Диагональдары өзара тең; диагональдары өзара перпендикуляр; диагональдары өзара тең және перпендикуляр параллелограммның түрін атаңыз.
  • «Ромбтың биіктіктері өзара тең» деген тұжырым дұрыс па?
  • Ромбтың симметрия осі бар ма, болса нешеу?
  • Шаршы тіктөртбұрыш пен ромбтан несімен ерекшеленеді?


  • Слайд 1-6

    Повторяем и систематизируем школьный курс геометрии. Крамор В.С., М.: Просвещение, 1992 г. 320 стр.(39-45 стр.)
    28 минЖекелеме жұмыс.Форматифті бағалау

    Қосымша 1
    Сабақ соңы5 минҮй тапсырмасы Рефлексия Сабақтағы не нәрсе есіңізде жақсы сақталды?Не қызықтырды?Сізге ұнаған ең басты нәрсе не?Келесі сабақтың қандай болғанын қалайсыз?Қосымша 2

    Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?Тапсырмаларды орындауларын дерліктей тексеріп, әр есептің толық шыққандығын қадағалау. Формативті бағалауды әр оқушы орындауға міндетті.Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Интерактивті тақтаны қолдану
    «Дидактикалық материалдардағы» берілетін тапсырмаларды толық орындату керек, себебі олар нақты оқу мақсатына нгізделініп жасалған. Қарқыны мықты оқушыларға қосымша материалдар беруге болады. Есептерді дұрыс шығаруы бойынша, математикалық терминологияны дұрыс қолдануына байланысты бағалаймын.

    Құндылықтар:Сызбаларды дұрыс, тапсырмаларды толық орындауға дағдыландыру


    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!