5-бөлім. Компьютер және
қауіпсіздік
5.6. Шағын жобаларды
орындау
|
Мектеп:
|
Амангелді Иманов атындағы жалпы орта
мектебі
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Абишева Э.З
|
Күні:
|
|
Сынып:
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Пароль сенімділігі
|
Оқу мақсаттары
ЕББҚ
|
5.4.2.2 құжаттарға арналған пароль
орнату;
5.2.2.1 құжатты басып шығару үшін тиімді
ұйымдастыру (бет параметрлерін орнату, алдын ала қарауды
орындау);
5.1.3.1 ортақ пайдалану файлдарын орналастыру,
редакциялау, жүктеу;
|
Сабақтың мақсаттары
ЕББҚ
|
Құжаттарға пароль орнату, жалпыға қолжетімді файлдарын
орналастыру, редакциялау, жүктеу және баспаға беруді
орындайды.
Құжаттарға пароль орнату, жалпыға қолжетімді
файлдарын орналастыру, редакциялау, жүктеу және баспаға беруді
салыстырады.
|
Құжаттарға пароль орнату, жалпыға қолжетімді
файлдарын орна-ластыру, редакциялау, жүктеу және баспаға беруді
орындаудың маңыздылығын сипаттайды.
|
Сабақ кезеңі
|
Педагог әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Бағалау
|
Ресрустар
|
Сабақтың басы
3
мин
7
мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу, түгендеу.
Сыныпта көңілді ахуал орнату. «Шаттық
шеңбері»
Өткен сабақты
пысықтау:
Өткен сабақты пысықтау үшін: Сыныпқа дорбадағы
сыйлықтардытандау арқылы сынып үш топқа бөлінеді «Хат жіберу»
ойынын қолдану. Хатта берілген сұрақтарға жауап беріп, үй
тапсырмасын қорытындылау мақсатында алдыларына берілген әріптерді
орналастырып, жаңа сабақтың тақырыбын
ашады.
|
1.Мұғаліммен амандасады
2.
Сұрақтарға жауап береді
Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау және
мұғалімнің бағалауы
|
3
балл
|
Тапсырма орындауға қажетті, қолжетімді
құралдар.
|
Сабақтың ортасы
5 мин
|
Көрсетілім арқылы жаңа тақырыпты
түсіндіру
Тапсырма №1
Сәйкестендіру кестесімен жұмыс. Жеке
жұмыс
Оқушылар кестедегі мәліметтерді
сәйкестендіреді.
Тәжірибелік жоба
|
Белгілі бір нысан немесе программа жайлы ақпаратты
жинауға бағытталған. Мысалы, компьютерде бірлескен жұмыстарды
орындау туралы ақпаратты жинап, көпшілікке
таныстыру.
|
Зерттеу жобасы
|
Информатикаға бағытталған кештер, топсеруендер,
фотоколлаждар жасау сияқты жобаларды қамтиды. Мысалы «Менің сүйікті
кейіпкерім» тақырыбында фотоколлаж жасау.
|
Ақпараттық жоба
|
Таңдалған тақырыптың өзектілігін анықтап, идея
ұсыну және алынған нәти-желерді талқылау. Мысалы, «Сенімді парольді
қалай құру керек?» жобасында түрлі парольдар жасау жолдарын
зерттеу.
|
Шығарма-шылық жоба
|
Нақты мәселелерді шешуге бағытталған. Мысалы,
«Телефон анықтамалығын» жасау тәжірибелік жобасында нақты нәтиже
телефон анықтамасын беретін программа жасау болып
табылады.
|
Дескриптор:
|
|
Мұғалімді тыңдайды, негізгі мәліметтерді дәптерге
жазады.
|
|
Тапсырма орындауға қажетті, қолжетімді
құралдар.
|
10 мин
|
Тапысрма № 2
Топтық жұмыс
Зерттеу элементтері бар жобалық іс-әрекетті
жоспарлау парағының сызбасын жасаңдар. Оқулықта танысқан жобалық іс-әрекетті жоспарлау
парағының сызбасын оқулыққа қарамай жасайды.
|
Дескриптор:
Жоба жұмысын жоспарлау парағын
жасайды.
«Мозайка» әдісі бойынша жұмыс.
Жобаны рәсімдеу үлгісіндегі мәліметтер
парақшаларға бөлініп жазылады. Оқушылар үлгіні орнымен
құрастырады.
|
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай
қалыптастырушы бағалау арқылы бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті, қолжетімді
құралдар.
|
10 мин
ЕББҚ
|
Тапсырма
№3
Практикалық
жұмыс
Ортақ пайдалану файлдарын жүктеу, пайдалану
жолдарын көрсетеді.
Терминологиялық диктант жаза
отырып, жаңа тақырыпты қорытындылау барынсында сұрақтарға жауап
жазады. 3215842 ______________
34934670_____________
942484
______________
7576 32158420
_________
|
Дескриптор:
-
пароль сипаттамасын анықтайды; - пароль таңдаудың ережелерін
анықтайды; - парольді қорғау жолын
ұсынады.
|
|
|
Сабақтың соңы
5
мин
|
Сөзжұмбақ дайындап келу.
|
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша оқушылар екі
жақсы анықтама, түсінбеген бір сұрақ айтады.
|
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай
қалыптастырушы бағалау арқылы бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті, қолжетімді
құралдар.
|