Сабақтан тыс жоспары
Пән: Ағылшын тілі
Тақырыбы: Who is the clever?
Сынып: 3
Мұғалім: Шальжанова А., Жақсымбет А.
Уақыты: 13.00
Құндылықтар: Коммуникация, белсенділік, топтық жұмыс
Сабақтың мақсаты:
-
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын дамытады.
-
Белсенді ойындар арқылы сөздік қорын кеңейтеді.
-
Топта жұмыс істеу және қарым-қатынас жасау дағдыларын дамытады.
Күтілетін нәтижелер:
-
Оқушылар “Can” және “Can’t” қолданып, сөйлемдер құрай алады.
-
Берілген интерактивті ойындар арқылы сабаққа белсенді қатысады.
-
Топта бір-бірімен ынтымақтастықта жұмыс істейді.
Сабақтың кезеңдері:
I. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин)
• Амандасу, сыныпты ұйымдастыру.
• Оқушыларды топтарға бөлу («Magic Box»).
• Сабақтың мақсаты мен жоспарын түсіндіру.
II. Жаңа сабақ (15 мин)
Dear teachers and pupils .Welcome to our linguistic competition. We are glad to see you. Today the pupils of 3 form will show you their knowledge. The aims of this competition are to motivate pupils to speak English, to show their knowledge, to enrich their vocabulary and to choose the best English speaking team
Бүгінгі біздің ағылшын тілінен өтетін сайысымызға қош келдініздер.Сіздерді көргенімізге қуаныштымыз.Бугін сіздерге 3 сынып оқушылары оздерінің білімдерін көрсетеді.Сайысымыздың мақсаты оқушылардың ағылшын тіліне деген қызығушылығын арттыру және олардын білімін көріп ең үздік топты таңдау.Бүгінгі біздің сайысымыз 6 кезеңнен тұрады.Кезеңдеріне тоқтала кетсек...
Кезеңдері:
І кезең «What is the colour?»
ІІ кезең «Fly- Шыбын»
ІІІ кезең « Crocodile-Крокодил »
IV кезең «Wordwall- Интерактивті ойын»
V кезең «Let’s count- Есеп шығарайық ойыны»
VI кезең «Conclusion»
Таныстыру
Құрметті сайысқа қатысушы оқушылар сайысымызды бастамас бурын оздерініздің топтарынызды таныстырып өтсеніздер
Ok! Thank you very much! So, let’s start our competition.Good luck
.“ABC би” (сергіту сәті) – 5 мин
• Оқушылар ағылшын әліпбиімен байланысты би қимылдарын жасайды.
• Қимыл арқылы есте сақтау қабілеті дамиды, сабаққа қызығушылық артады.
І кезең ( I competition) «What is the colour?»
And now, answer my questions!
What is the colour of letter I?
What is the colour of letter H?
What is the colour of letter S? и т.д.
«The letter I is purple»
ІІ кезең ( II competition) «Fly- Шыбын»
«Fly- Шыбын»ойыны (сөздерді аудару) – 5 мин
• Интерактивті тақтада әртүрлі сөздер жазылған.
• Оқушылар шыбын қағымен (fly swatter) сөздің дұрыс аудармасын табуы керек.
ІІІ кезең ( III competition) « Crocodile-Крокодил »
« Crocodile-Крокодил » ойыны (очкимен) – 10 мин
• Әр топ арнайы көзілдірік киеді.Көзілдірікте жасырылған сөздер жазылған.
• Қалған оқушылар сөзді қимылмен көрсетеді, ал көзілдірік киген оқушы оны табуы керек.
IV кезең «Wordwall- Интерактивті ойын»
«Wordwall- Интерактивті ойын» (Can/Can’t) – 10 мин
• Интерактивті тақтада немесе карточкалар арқылы оқушыларға әртүрлі ситуациялар беріледі.
• Оқушылар “Can” немесе “Can’t” қолдана отырып, жауап береді.
• Мысал: “Can a human fly?” → “No, a human can’t fly, but a bird can.”
V кезең «Let’s count- Есеп шығарайық ойыны»
Let’s count
Can you count? Yes?
Let’s check it!
You have got a paper. Please, write results on it. Don’t use numbers! Only letters!
VI. Қорытынды (5 мин)
• Оқушылар сабақтан не үйренгенін талқылайды.
• “Сұрақ шеңбері” әдісі:
• Әр оқушы шеңберге тұрып, “Бүгін мен не үйрендім?” немесе “Мен не істей аламын?” деген сұраққа жауап береді.
• Мысал: “Today I learned that a fish can swim but can’t fly.”
• Мұғалім кері байланыс береді, белсенді қатысқан оқушыларды мадақтайды.
Бағалау:
• Оқушылар топта белсенділігіне қарай доллар ақшалар жинайды.
• Әр топтың жеңімпазын анықтаймыз.
Қорытынды:
Бұл сабақта оқушылар “Can” және “Can’t” модальді етістіктерін ойындар арқылы оңай меңгереді. Интерактивті әдістер мен қозғалысқа негізделген ойындар арқылы оқу процесі қызықты әрі тиімді өтті.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Parts of the body
Parts of the body
Сабақтан тыс жоспары
Пән: Ағылшын тілі
Тақырыбы: Who is the clever?
Сынып: 3
Мұғалім: Шальжанова А., Жақсымбет А.
Уақыты: 13.00
Құндылықтар: Коммуникация, белсенділік, топтық жұмыс
Сабақтың мақсаты:
-
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын дамытады.
-
Белсенді ойындар арқылы сөздік қорын кеңейтеді.
-
Топта жұмыс істеу және қарым-қатынас жасау дағдыларын дамытады.
Күтілетін нәтижелер:
-
Оқушылар “Can” және “Can’t” қолданып, сөйлемдер құрай алады.
-
Берілген интерактивті ойындар арқылы сабаққа белсенді қатысады.
-
Топта бір-бірімен ынтымақтастықта жұмыс істейді.
Сабақтың кезеңдері:
I. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин)
• Амандасу, сыныпты ұйымдастыру.
• Оқушыларды топтарға бөлу («Magic Box»).
• Сабақтың мақсаты мен жоспарын түсіндіру.
II. Жаңа сабақ (15 мин)
Dear teachers and pupils .Welcome to our linguistic competition. We are glad to see you. Today the pupils of 3 form will show you their knowledge. The aims of this competition are to motivate pupils to speak English, to show their knowledge, to enrich their vocabulary and to choose the best English speaking team
Бүгінгі біздің ағылшын тілінен өтетін сайысымызға қош келдініздер.Сіздерді көргенімізге қуаныштымыз.Бугін сіздерге 3 сынып оқушылары оздерінің білімдерін көрсетеді.Сайысымыздың мақсаты оқушылардың ағылшын тіліне деген қызығушылығын арттыру және олардын білімін көріп ең үздік топты таңдау.Бүгінгі біздің сайысымыз 6 кезеңнен тұрады.Кезеңдеріне тоқтала кетсек...
Кезеңдері:
І кезең «What is the colour?»
ІІ кезең «Fly- Шыбын»
ІІІ кезең « Crocodile-Крокодил »
IV кезең «Wordwall- Интерактивті ойын»
V кезең «Let’s count- Есеп шығарайық ойыны»
VI кезең «Conclusion»
Таныстыру
Құрметті сайысқа қатысушы оқушылар сайысымызды бастамас бурын оздерініздің топтарынызды таныстырып өтсеніздер
Ok! Thank you very much! So, let’s start our competition.Good luck
.“ABC би” (сергіту сәті) – 5 мин
• Оқушылар ағылшын әліпбиімен байланысты би қимылдарын жасайды.
• Қимыл арқылы есте сақтау қабілеті дамиды, сабаққа қызығушылық артады.
І кезең ( I competition) «What is the colour?»
And now, answer my questions!
What is the colour of letter I?
What is the colour of letter H?
What is the colour of letter S? и т.д.
«The letter I is purple»
ІІ кезең ( II competition) «Fly- Шыбын»
«Fly- Шыбын»ойыны (сөздерді аудару) – 5 мин
• Интерактивті тақтада әртүрлі сөздер жазылған.
• Оқушылар шыбын қағымен (fly swatter) сөздің дұрыс аудармасын табуы керек.
ІІІ кезең ( III competition) « Crocodile-Крокодил »
« Crocodile-Крокодил » ойыны (очкимен) – 10 мин
• Әр топ арнайы көзілдірік киеді.Көзілдірікте жасырылған сөздер жазылған.
• Қалған оқушылар сөзді қимылмен көрсетеді, ал көзілдірік киген оқушы оны табуы керек.
IV кезең «Wordwall- Интерактивті ойын»
«Wordwall- Интерактивті ойын» (Can/Can’t) – 10 мин
• Интерактивті тақтада немесе карточкалар арқылы оқушыларға әртүрлі ситуациялар беріледі.
• Оқушылар “Can” немесе “Can’t” қолдана отырып, жауап береді.
• Мысал: “Can a human fly?” → “No, a human can’t fly, but a bird can.”
V кезең «Let’s count- Есеп шығарайық ойыны»
Let’s count
Can you count? Yes?
Let’s check it!
You have got a paper. Please, write results on it. Don’t use numbers! Only letters!
VI. Қорытынды (5 мин)
• Оқушылар сабақтан не үйренгенін талқылайды.
• “Сұрақ шеңбері” әдісі:
• Әр оқушы шеңберге тұрып, “Бүгін мен не үйрендім?” немесе “Мен не істей аламын?” деген сұраққа жауап береді.
• Мысал: “Today I learned that a fish can swim but can’t fly.”
• Мұғалім кері байланыс береді, белсенді қатысқан оқушыларды мадақтайды.
Бағалау:
• Оқушылар топта белсенділігіне қарай доллар ақшалар жинайды.
• Әр топтың жеңімпазын анықтаймыз.
Қорытынды:
Бұл сабақта оқушылар “Can” және “Can’t” модальді етістіктерін ойындар арқылы оңай меңгереді. Интерактивті әдістер мен қозғалысқа негізделген ойындар арқылы оқу процесі қызықты әрі тиімді өтті.
шағым қалдыра аласыз













