Информатика пәнінің мұғалімі А.Икасбаеваның қысқа мерзімдік жоспары
|
Пәні: информатика |
Сынып: 9 |
Мерзімі: 15.03.2016ж |
|
|
Тақырыбы: Паскаль тілінде сызықтық, тармақталған, циклдік алгоритм тақырыбын қайталау, есептер шығару |
|||
|
Жалпы мақсаты |
1. Сызықтық, тармақталу,циклдік алгоритм тақырыбын қайталау, қорыту 2. Ойлау қабілеттерін арттыру, алған білімдерін әр түрлі бағыттағы есептерді шеше білуге үйрету. 3. Жеке, жұптық жұмысты жақсарту. |
||
|
Сілтеме |
1.Үлестірмелі материалдар 2.Пән оқулығы 3.Мұғалімдерге арналған нұсқаулық |
||
|
Күтілетін нәтиже |
|
||
|
Оқыту әдістері |
Сұрақ-жауап, диалог, СТО, АКТ, белсенді оқыту, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту, жеке, жұптық жұмыс, деңгейлік тапсырмалар, «Кім жылдам?», дарынды және талантты балалармен жұмыс |
||
|
Кезең |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар, құралдар, көрнекіліктер |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
||
|
Кіріспе |
2 мин |
|
Оқушылар сабаққа құрал-жабдықтарын дайындап, сабаққа назарын аударады |
|
Журнал видео |
||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
8 мин |
«Шығыршықты» айналдыру арқылы сұрақ қою |
Шығыршықтан түскен сұраққа жауап береді |
Бағалау парақшасы |
Кеспе қағаз |
||
|
|
|
||||||
|
Негізгі бөлім |
15 мин |
|
Тапсырмалар |
Күтілетін нәтиже |
|
|
|
|
А |
Есептер
|
Шешуі: Program esep1; Var B:real; a,x:integer; Begin write(‘x,a=‘); read(x,a); B:= a/sqr(sin(x/a)); Write(‘B=‘,B); End. |
Бағалау парағы |
Есеп парақшалары |
|||
|
В |
1.Кез-келген санның жұп не тақ екенін анықтайтын программа құрыңыз. |
1.PROGRAM sandar; VAR a: integer; Begin Write('a енгіз'); read(a); if (a mod 2)=0 THEN write('жұп сан') else write('а тақ сан'); end. |
Бағалау парағы |
Есеп парақшалары |
|||
|
С |
S= 1!+1/2!+1/3!+…+1/2n! |
Program esep4; Var S:real; n:integer; Begin write(‘n=‘); read(n); S:=0; p:=1; For i:=1 to 2*n do S:=S+1/p; P:=p*i; Write(‘S=‘,S); End. |
|
Есеп парақшасы |
|||
|
Қорытынды бөлім |
10 |
Сөзжұмбақ шешу |
Жұп бойынша сөз жұмбақ шешеді және 3 тілде жауабын айтады |
бірін-бірі бағалау |
сөзжұмбақ |
||
|
4 мин |
Рефлексия. Келесі сабақтың мақсатын анықтаймын |
Келесі сабақтын жаза отырып, өзін-өзі бағалайды. Өзіне қойған бағасының сатыға қояды жазады |
өзін - өзі бағалау |
Стикер |
|||
|
1 мин |
Үй тапсырмасын беремін: №3-5 есеп |
Өткен тақырыпты қайталау. Күнделіктеріне жазып алады |
|
Күнделік |
|||
Тексерілді___________




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Паскаль тілінде сызықтық, тармақталған, циклдік алгоритм тақырыбын қайталау, есептер шығару
Информатика пәнінің мұғалімі А.Икасбаеваның қысқа мерзімдік жоспары
|
Пәні: информатика |
Сынып: 9 |
Мерзімі: 15.03.2016ж |
|
|
Тақырыбы: Паскаль тілінде сызықтық, тармақталған, циклдік алгоритм тақырыбын қайталау, есептер шығару |
|||
|
Жалпы мақсаты |
1. Сызықтық, тармақталу,циклдік алгоритм тақырыбын қайталау, қорыту 2. Ойлау қабілеттерін арттыру, алған білімдерін әр түрлі бағыттағы есептерді шеше білуге үйрету. 3. Жеке, жұптық жұмысты жақсарту. |
||
|
Сілтеме |
1.Үлестірмелі материалдар 2.Пән оқулығы 3.Мұғалімдерге арналған нұсқаулық |
||
|
Күтілетін нәтиже |
|
||
|
Оқыту әдістері |
Сұрақ-жауап, диалог, СТО, АКТ, белсенді оқыту, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту, жеке, жұптық жұмыс, деңгейлік тапсырмалар, «Кім жылдам?», дарынды және талантты балалармен жұмыс |
||
|
Кезең |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар, құралдар, көрнекіліктер |
||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
||
|
Кіріспе |
2 мин |
|
Оқушылар сабаққа құрал-жабдықтарын дайындап, сабаққа назарын аударады |
|
Журнал видео |
||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
8 мин |
«Шығыршықты» айналдыру арқылы сұрақ қою |
Шығыршықтан түскен сұраққа жауап береді |
Бағалау парақшасы |
Кеспе қағаз |
||
|
|
|
||||||
|
Негізгі бөлім |
15 мин |
|
Тапсырмалар |
Күтілетін нәтиже |
|
|
|
|
А |
Есептер
|
Шешуі: Program esep1; Var B:real; a,x:integer; Begin write(‘x,a=‘); read(x,a); B:= a/sqr(sin(x/a)); Write(‘B=‘,B); End. |
Бағалау парағы |
Есеп парақшалары |
|||
|
В |
1.Кез-келген санның жұп не тақ екенін анықтайтын программа құрыңыз. |
1.PROGRAM sandar; VAR a: integer; Begin Write('a енгіз'); read(a); if (a mod 2)=0 THEN write('жұп сан') else write('а тақ сан'); end. |
Бағалау парағы |
Есеп парақшалары |
|||
|
С |
S= 1!+1/2!+1/3!+…+1/2n! |
Program esep4; Var S:real; n:integer; Begin write(‘n=‘); read(n); S:=0; p:=1; For i:=1 to 2*n do S:=S+1/p; P:=p*i; Write(‘S=‘,S); End. |
|
Есеп парақшасы |
|||
|
Қорытынды бөлім |
10 |
Сөзжұмбақ шешу |
Жұп бойынша сөз жұмбақ шешеді және 3 тілде жауабын айтады |
бірін-бірі бағалау |
сөзжұмбақ |
||
|
4 мин |
Рефлексия. Келесі сабақтың мақсатын анықтаймын |
Келесі сабақтын жаза отырып, өзін-өзі бағалайды. Өзіне қойған бағасының сатыға қояды жазады |
өзін - өзі бағалау |
Стикер |
|||
|
1 мин |
Үй тапсырмасын беремін: №3-5 есеп |
Өткен тақырыпты қайталау. Күнделіктеріне жазып алады |
|
Күнделік |
|||
Тексерілді___________




шағым қалдыра аласыз













