Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы
|
Бөлімі: |
7.3А Қысым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.5 – сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын шығару және оны есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын шығару және оны есептер шығаруда қолданады |
|
Бағалау критерийлері |
- Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын есептер шығаруда қолданады - Паскаль заңының өмірмен байланысын анықтай алады |
|
Ойлау дағдыларның деңгейі: |
Қолдану |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут 10 мин Сабақтың ортасы 20 минут |
Амандасу, түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына, көңіл- күйіне қадағалау «Серпілген сауал» әдісі - Блез Паскаль деген кім? - Неге қар бетінде із қалады? - Тау басында қысым өзгере ме? Бізді қоршаған орта ауадан тұрады, демек, бүгінгі сабақта газдар мен сұйықтардың қысымын зерттеуді жалғастырамыз. Стоп кадр әдісі Видеоматериалды ағылшын тілінде көріп, материал бойынша талдау жасау Оқулықтағы ақпаратпен салыстырады
Дескриптор - Паскаль заңының физикалық мәнін айтады Қысымды табу есептерін шешу үшін формула қорыту шығару
Сәйкесін тап :
Дескриптор Терминдердің сәйкесін табады - формулаларды сәйкесін табады
«Қарқын» тәсілі: Жұптық жұмыс
1.Судың 0,7 м тереңдіктегі қысымын табыңыз 2.Керосиннің 0,9 м тереңдіктегі қысымын табыңыз 3.Бензиннің 2,1 м тереңдіктегі қысымын табыңыз 4.Теңіздің 1100 болатын ең терең жеріндегі су қысымын есептеңіз Дескриптор Есептің берілгенін дұрыс жазады - белгісіз шаманы анықтайды- - ХБЖ келтіреді - формуланы жазып, есепті шығарады- Суреттің тақырыппын байланысын анықтайды |
Оқушылар, сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар сөйлемді оқып, қазақша аударады. пікірталасқа белсенді түрде ат салысады, өзгелердің пікірін құрметтейді.
Формуланы қорытып шығару барысында оқушылар белсенділік танытады.
Оқушылар терминдерді, формуланы сәйкестендіреді
Оқушылар есептерді қысымның формуласын қолданып шығарады. Суретпен есептің байланысын тауып, пікірін айтады.
«Көршіңе тексерт» әдісі арқылы тексеру
|
Қалыптастырушы баға беру, ынталандыру: «Жарайсыздар» тбсс
Бағалау балы
- Паскаль заңының физикалық мәнін айтады- 2 балл;
Бағалау балы Терминдердің сәйкесін табады - 1 балл; - формулаларды сәйкесін табады- 1 балл;
Бағалау балы Есептің берілгенін дұрыс жазады - 1 балл; - белгісіз шаманы анықтайды- 1 балл; ХБЖ келтіреді - 1 балл; - формуланы жазып, есепті шығарады- 1 балл; Суреттің тақырыппын байланысын анықтайды - 2 балл;
|
7-сынып оқулығы
https://yandex.kz/video/preview/11568258460449712192
Қосымша 1 Үлестірме қағаз, қалам
Қосымша 2 Cу, тіс пастасы, шприц, сыбызғы суреттері |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы. 5 мин Рефлекция
Бағалау
Үй тапсырмасы |
«Жетістік саты» стратегия бойынша рефлексияны жүргізу. МЕН ОСЫ САБАҚТА ҚАЙ ДЕҢГЕЙДЕ БОЛДЫМ?
Дескрипторларға сүйене отырып оқушылар өз білімдерін жұптасып бағалау критерий арқылы бағалау
Үйге тапсырма: Практикалық тапсырма 109 бет
|
Оқушылар осы сабақты қаншалықты түсінгендерін, өз ойларын айтады, сатыдағы қай баллға сай келгенін белгілейді. |
Жетістік сатысының жоғарғы сатысына жеткен оқушы ең жоғары білім деңгейін көрсетеді.
Сабақтың құндылығы: «Білімді мыңды жығады»
Сабақтағы тапсырмалардың жалпы бағалау критерий-10 баллдық жүйемен бағаланады. |
Стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Паскаль заңы
Паскаль заңы
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы
|
Бөлімі: |
7.3А Қысым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.5 – сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын шығару және оны есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын шығару және оны есептер шығаруда қолданады |
|
Бағалау критерийлері |
- Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын есептер шығаруда қолданады - Паскаль заңының өмірмен байланысын анықтай алады |
|
Ойлау дағдыларның деңгейі: |
Қолдану |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут 10 мин Сабақтың ортасы 20 минут |
Амандасу, түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына, көңіл- күйіне қадағалау «Серпілген сауал» әдісі - Блез Паскаль деген кім? - Неге қар бетінде із қалады? - Тау басында қысым өзгере ме? Бізді қоршаған орта ауадан тұрады, демек, бүгінгі сабақта газдар мен сұйықтардың қысымын зерттеуді жалғастырамыз. Стоп кадр әдісі Видеоматериалды ағылшын тілінде көріп, материал бойынша талдау жасау Оқулықтағы ақпаратпен салыстырады
Дескриптор - Паскаль заңының физикалық мәнін айтады Қысымды табу есептерін шешу үшін формула қорыту шығару
Сәйкесін тап :
Дескриптор Терминдердің сәйкесін табады - формулаларды сәйкесін табады
«Қарқын» тәсілі: Жұптық жұмыс
1.Судың 0,7 м тереңдіктегі қысымын табыңыз 2.Керосиннің 0,9 м тереңдіктегі қысымын табыңыз 3.Бензиннің 2,1 м тереңдіктегі қысымын табыңыз 4.Теңіздің 1100 болатын ең терең жеріндегі су қысымын есептеңіз Дескриптор Есептің берілгенін дұрыс жазады - белгісіз шаманы анықтайды- - ХБЖ келтіреді - формуланы жазып, есепті шығарады- Суреттің тақырыппын байланысын анықтайды |
Оқушылар, сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар сөйлемді оқып, қазақша аударады. пікірталасқа белсенді түрде ат салысады, өзгелердің пікірін құрметтейді.
Формуланы қорытып шығару барысында оқушылар белсенділік танытады.
Оқушылар терминдерді, формуланы сәйкестендіреді
Оқушылар есептерді қысымның формуласын қолданып шығарады. Суретпен есептің байланысын тауып, пікірін айтады.
«Көршіңе тексерт» әдісі арқылы тексеру
|
Қалыптастырушы баға беру, ынталандыру: «Жарайсыздар» тбсс
Бағалау балы
- Паскаль заңының физикалық мәнін айтады- 2 балл;
Бағалау балы Терминдердің сәйкесін табады - 1 балл; - формулаларды сәйкесін табады- 1 балл;
Бағалау балы Есептің берілгенін дұрыс жазады - 1 балл; - белгісіз шаманы анықтайды- 1 балл; ХБЖ келтіреді - 1 балл; - формуланы жазып, есепті шығарады- 1 балл; Суреттің тақырыппын байланысын анықтайды - 2 балл;
|
7-сынып оқулығы
https://yandex.kz/video/preview/11568258460449712192
Қосымша 1 Үлестірме қағаз, қалам
Қосымша 2 Cу, тіс пастасы, шприц, сыбызғы суреттері |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы. 5 мин Рефлекция
Бағалау
Үй тапсырмасы |
«Жетістік саты» стратегия бойынша рефлексияны жүргізу. МЕН ОСЫ САБАҚТА ҚАЙ ДЕҢГЕЙДЕ БОЛДЫМ?
Дескрипторларға сүйене отырып оқушылар өз білімдерін жұптасып бағалау критерий арқылы бағалау
Үйге тапсырма: Практикалық тапсырма 109 бет
|
Оқушылар осы сабақты қаншалықты түсінгендерін, өз ойларын айтады, сатыдағы қай баллға сай келгенін белгілейді. |
Жетістік сатысының жоғарғы сатысына жеткен оқушы ең жоғары білім деңгейін көрсетеді.
Сабақтың құндылығы: «Білімді мыңды жығады»
Сабақтағы тапсырмалардың жалпы бағалау критерий-10 баллдық жүйемен бағаланады. |
Стикерлер |
шағым қалдыра аласыз



















