|
Бөлім: 1 А Визуалды өнер |
Мектеп: «Жамбыл орта мектебі» КММ |
||||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Пейзаж. Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.1 Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) 5.2.1.1 Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу, композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік анықтау; Жасанды интеллектті шығармашылықта қолдану дағдысын дамыту; |
||||||
|
|
Оқушыларда ұқыптылықты, еңбекқорлықты және орындалған жұмыс сапасы үшін жауапкершілікті қалыптастыру. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы іс-әректі |
бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу.Түгендеу.. Ойын “Не жетіспейді?” Мұғалім тақтаға табиғат суретін көрсетеді (мысалы: орман, көл, таулар), бірақ бір элементті толық емес. /қосымша 1/ Осы ойын арқылы тақырыпқа шығу. |
Оқушылардың жауабы: Оқушылар сурет бойынша ізденіс жасайды. Бейнелеген пейзаждарын түстік шешімдерін табады. Оқушы өнердің түрлері мен жанрын анықтайды. |
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Оқулық бойынша жұмыс. Пейзаж
— француз тілінен аударғанда
"landscape" —
табиғат көрінісін бейнелейтін бейнелеу өнерінің жанры. Табиғатпен
үйлесім — суреттегі түстер мен
пішіндердің бір-бірімен жарасымды көрінуі.
Әуе перспективасы — алыстағы заттардың түсі мен айқындығы ауа қабаты арқылы өзгеріп көріну құбылысы. Яғни: Жақын заттар – анық, ашық түсте болады. Алыс заттар – көгілдір, бозғылт, көмескі көрінеді. Тапсырма: Табиғат
көрінісін өз қиялың бойынша бейнелеу.
ЖИ жұмыс Суреттерді жандандыру. |
Пейзаж. Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы мағыналарымен танысады. Ой бөліседі 1. Пейзаж салудағы заңдылықтарды ұстанады. 2. Түстерді дұрыс таңдай біледі. 3. Жұмыстың креативті орындалуы 4. Жұмыстың толығымен аяқталуы. |
дискриптер
Өзара бағалау Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын алдындағы арнайы бағалау критерилері арқылы бағалай алады |
Оқулық §5 20-21 бет |
|||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Сұрақтар арқылы: Бүгін мен пейзаж туралы не білдім? Табиғатпен үйлесімділік нені білдіреді деп ойлайсың? Әуе перспективасы не үшін қажет? Маған өз жұмысымда не ұнады? |
Ойларымен бөліседі |
|
|
|||
/қосымша 1/

Қосымша 2

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пейзаж. Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы
Пейзаж. Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы
|
Бөлім: 1 А Визуалды өнер |
Мектеп: «Жамбыл орта мектебі» КММ |
||||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Пейзаж. Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.1 Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) 5.2.1.1 Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты
|
Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу, композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік анықтау; Жасанды интеллектті шығармашылықта қолдану дағдысын дамыту; |
||||||
|
|
Оқушыларда ұқыптылықты, еңбекқорлықты және орындалған жұмыс сапасы үшін жауапкершілікті қалыптастыру. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог іс-әрекет |
Оқушы іс-әректі |
бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу.Түгендеу.. Ойын “Не жетіспейді?” Мұғалім тақтаға табиғат суретін көрсетеді (мысалы: орман, көл, таулар), бірақ бір элементті толық емес. /қосымша 1/ Осы ойын арқылы тақырыпқа шығу. |
Оқушылардың жауабы: Оқушылар сурет бойынша ізденіс жасайды. Бейнелеген пейзаждарын түстік шешімдерін табады. Оқушы өнердің түрлері мен жанрын анықтайды. |
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Оқулық бойынша жұмыс. Пейзаж
— француз тілінен аударғанда
"landscape" —
табиғат көрінісін бейнелейтін бейнелеу өнерінің жанры. Табиғатпен
үйлесім — суреттегі түстер мен
пішіндердің бір-бірімен жарасымды көрінуі.
Әуе перспективасы — алыстағы заттардың түсі мен айқындығы ауа қабаты арқылы өзгеріп көріну құбылысы. Яғни: Жақын заттар – анық, ашық түсте болады. Алыс заттар – көгілдір, бозғылт, көмескі көрінеді. Тапсырма: Табиғат
көрінісін өз қиялың бойынша бейнелеу.
ЖИ жұмыс Суреттерді жандандыру. |
Пейзаж. Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы мағыналарымен танысады. Ой бөліседі 1. Пейзаж салудағы заңдылықтарды ұстанады. 2. Түстерді дұрыс таңдай біледі. 3. Жұмыстың креативті орындалуы 4. Жұмыстың толығымен аяқталуы. |
дискриптер
Өзара бағалау Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын алдындағы арнайы бағалау критерилері арқылы бағалай алады |
Оқулық §5 20-21 бет |
|||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Сұрақтар арқылы: Бүгін мен пейзаж туралы не білдім? Табиғатпен үйлесімділік нені білдіреді деп ойлайсың? Әуе перспективасы не үшін қажет? Маған өз жұмысымда не ұнады? |
Ойларымен бөліседі |
|
|
|||
/қосымша 1/

Қосымша 2

шағым қалдыра аласыз













