Сабақ №7: Пейзаж. Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||||
Күні: 29.09.25 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынова А.Т |
||||||
Сынып: 5 Ә |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолданады |
||||||
Құндылықтарға баулу |
- Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбек нәтижелерін бағалау - Еңбекті, мамандықтарды практикалық тұрғыда зерттеуге қызығушылық таныту |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басы 5 минут |
-оқушылармен сабақ мақсатын анықтау -әртүрлі тәсілдер және құралдармен жасалған Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары түрлерін көрсету.
|
оқушылар өздерінің идеяларын іске асырып, таңдау жасау үшін көрсетілім материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық атмосфера қалыптастыру |
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||
Сабақтың ортасы
|
Тапсырма Пейзаж жанрында салған суретті зерттеп, сипаттаңыз. Әуе перспективасын көрсете отырып, пейзаж салыңыз. Мысалы:
|
топта композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдікті талқылайды; табиғатты бейнелеудегі визуалды сипаттаманы талдайды; әуе перспективасын көрсетіп, пейзаж салады; альбомдарында (скетчбуктерінде) жазба жұмыстарын жүргізеді.
|
|
Презентатция |
|||
Соңы
|
пәндік терминологияны қолданады; суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасын) сипаттайды; жұмыстардың жанрлары мен түрлерін анықтайды; альбомдарында (скетчбуктерінде) жазба жұмыстарын жүргізеді. |
Оқушылар өз жұмыстарын таныстыруда бір- бірлеріне пікірлер мен жақсарту ұсыныстарын айта отырып, бағалайды. Содан кейін талқылау мен рефлексия жүргізіледі. Екі жұлдыз, бір тілектерін білдіреді.
|
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||
Сабақтың тақырыбы: Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||||
Күні: 29.09.25 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынова А.Т |
||||||
Сынып: 5 Ә |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.1.1-Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделейді және анықтайды (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) |
||||||
Құндылықтарға баулу |
- Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбек нәтижелерін бағалау - Еңбекті, мамандықтарды практикалық тұрғыда зерттеуге қызығушылық таныту |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басы 5 минут |
-оқушылармен сабақ мақсатын анықтау -әртүрлі тәсілдер және құралдармен жасалған Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары түрлерін көрсету.
|
оқушылар өздерінің идеяларын іске асырып, таңдау жасау үшін көрсетілім материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық атмосфера қалыптастыру |
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||
Сабақтың ортасы
|
Тапсырма Визуалды өнер элементтерін сипаттаңыз және берілген табиғат суреттерін талдаңыз, өзіңізге ұнаған жыл мезгілін бейнелеңіз.
|
топта композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдікті талқылайды; табиғатты бейнелеудегі визуалды сипаттаманы талдайды; визуалды өнер элементтерін сипаттайды; пейзаж суреттерін талдайды; альбомдарында (скетчбуктерінде) табиғат элементтерінің нобайын салады; ұнаған табиғат мезгілін бейнелейді.
|
|
Презентатция |
|||
Соңы
|
пәндік терминологияны қолданады; суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасын) сипаттайды; жұмыстардың жанрлары мен түрлерін анықтайды; альбомдарында (скетчбуктерінде) жазба жұмыстарын жүргізеді. |
Оқушылар өз жұмыстарын таныстыруда бір- бірлеріне пікірлер мен жақсарту ұсыныстарын айта отырып, бағалайды. Содан кейін талқылау мен рефлексия жүргізіледі. Екі жұлдыз, бір тілектерін білдіреді.
|
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пейзаж. Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы
Сабақ №7: Пейзаж. Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||||
Күні: 29.09.25 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынова А.Т |
||||||
Сынып: 5 Ә |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолдану |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін қолданады |
||||||
Құндылықтарға баулу |
- Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбек нәтижелерін бағалау - Еңбекті, мамандықтарды практикалық тұрғыда зерттеуге қызығушылық таныту |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басы 5 минут |
-оқушылармен сабақ мақсатын анықтау -әртүрлі тәсілдер және құралдармен жасалған Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары түрлерін көрсету.
|
оқушылар өздерінің идеяларын іске асырып, таңдау жасау үшін көрсетілім материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық атмосфера қалыптастыру |
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||
Сабақтың ортасы
|
Тапсырма Пейзаж жанрында салған суретті зерттеп, сипаттаңыз. Әуе перспективасын көрсете отырып, пейзаж салыңыз. Мысалы:
|
топта композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдікті талқылайды; табиғатты бейнелеудегі визуалды сипаттаманы талдайды; әуе перспективасын көрсетіп, пейзаж салады; альбомдарында (скетчбуктерінде) жазба жұмыстарын жүргізеді.
|
|
Презентатция |
|||
Соңы
|
пәндік терминологияны қолданады; суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасын) сипаттайды; жұмыстардың жанрлары мен түрлерін анықтайды; альбомдарында (скетчбуктерінде) жазба жұмыстарын жүргізеді. |
Оқушылар өз жұмыстарын таныстыруда бір- бірлеріне пікірлер мен жақсарту ұсыныстарын айта отырып, бағалайды. Содан кейін талқылау мен рефлексия жүргізіледі. Екі жұлдыз, бір тілектерін білдіреді.
|
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||
Сабақтың тақырыбы: Табиғатпен үйлесім. Әуе перспективасы |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||||
Күні: 29.09.25 |
Мұғалімнің аты-жөні: Орынова А.Т |
||||||
Сынып: 5 Ә |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.1.1-Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделейді және анықтайды (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) |
||||||
Құндылықтарға баулу |
- Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбек нәтижелерін бағалау - Еңбекті, мамандықтарды практикалық тұрғыда зерттеуге қызығушылық таныту |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Басы 5 минут |
-оқушылармен сабақ мақсатын анықтау -әртүрлі тәсілдер және құралдармен жасалған Бейнелеу өнеріндегі көркем құралдары түрлерін көрсету.
|
оқушылар өздерінің идеяларын іске асырып, таңдау жасау үшін көрсетілім материалдарды пайдалана отырып, шығармашылық атмосфера қалыптастыру |
Оқушылар арасында кері байланыс орнату |
Суреттер, плакаттар, интербелсенді тақта, көрсетілім материалдары |
|||
Сабақтың ортасы
|
Тапсырма Визуалды өнер элементтерін сипаттаңыз және берілген табиғат суреттерін талдаңыз, өзіңізге ұнаған жыл мезгілін бейнелеңіз.
|
топта композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдікті талқылайды; табиғатты бейнелеудегі визуалды сипаттаманы талдайды; визуалды өнер элементтерін сипаттайды; пейзаж суреттерін талдайды; альбомдарында (скетчбуктерінде) табиғат элементтерінің нобайын салады; ұнаған табиғат мезгілін бейнелейді.
|
|
Презентатция |
|||
Соңы
|
пәндік терминологияны қолданады; суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасын) сипаттайды; жұмыстардың жанрлары мен түрлерін анықтайды; альбомдарында (скетчбуктерінде) жазба жұмыстарын жүргізеді. |
Оқушылар өз жұмыстарын таныстыруда бір- бірлеріне пікірлер мен жақсарту ұсыныстарын айта отырып, бағалайды. Содан кейін талқылау мен рефлексия жүргізіледі. Екі жұлдыз, бір тілектерін білдіреді.
|
Сабақ соңында оқушыларға берілген кері байланысты қорытындылау |
|
|||
шағым қалдыра аласыз


