Материалдар / Перифириялық құрылғылар!

Перифириялық құрылғылар!

Материал туралы қысқаша түсінік
Дербес компьютердің негізгі құрылғылары мен олардың қызметін түсіндіру. Бағдарламалық және аппараттық қамтамасыз етудің үздіксіз жұмыс жасауын қамтамасыз ету.
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады


Тексерілді: Альтеева С.Т. _____________


Қаскелең Гуманитарлы – Техникалық колледж

Оқу сабағының жоспары

Сабақтың тақырыбы:

Перифириялық құрылғылар!

Модуль /пән атауы:

КМ 1. Бағдарламалық және аппараттық қамтамасыз етуді орнату және қолдану. Техникалық құралдар кешені

Оқытушы: Буталиева Инкар Кайратовна



__________

Жалпы мәліметтер

Күні 13.02.2025

Курс, топ:



2 курс

АЖ-2 тобы






Сабақтың түрі

Аралас сабақ

Мақсаты :

Дербес компьютердің негізгі құрылғылары мен олардың қызметін түсіндіру.

Бағдарламалық және аппараттық қамтамасыз етудің үздіксіз жұмыс жасауын қамтамасыз ету.

Дербес компьютердің негізгі құрылғылары мен олардың қызметін түсінеді.


Бағалау критерийі

Өлшемдер

Ұпайлардың мазмұнды пайызы

Дәстүрлі жүйе бойынша бағалау

Білу + түсіну:

(өткенді еске түсіру)

50-55

«3»

Қолдану + талдау + синтез:

Тапсырма 1,2,3

56-100

«3»,«4», «5»

Бағалау:




Қажетті ресурстар

Оқулық, презентация, арнайы жабдықталған кабинет, оқыту платформалары

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Білім алушылардың әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Ұйымдас-тыру

3 мин

Білім алушыларды түгендеп, сыртқы көріністеріне назар аудару, сабаққа дайындықтарын тексеру.


Білім алушылар керекті құралдары мен жұмыс дәптерін әзірлеп, сабаққа дайындалады.



Слайд

Оқыту платформалары (сілтемелер)

Өткен тақырыпқа шолу

5 мин


«Genially» платформасы арқылы, «Боулинг» әдісімен үй жұмысын тексереді, бағалайды.


«Genially» платформасында білім алушы боулинг ойынын ойнау арқылы сұраққа жауап береді.


1. Компьютердің негізгі аппараттық компонетнттерін біріктіретін және олардың өзара әрекеттесуін қамтамасыз ететін бас плата.

2. Жедел жад модульдерін орнатуға арналған слоттар


Бағалау критерийлері: сабақ барысында белсенділікпен қатысып, берілген тапсырманы орындаған білім алушылар осы төрт балдық жүйенің екі цифрлық баламасына сәйкес бағаланады

С 65-69, С-60-64,

D+55-59, D 50-54

Қанағаттанарлық


Сілтеме

https://view.genially.com/6790c9ad207e0080443d53fa/interactive-content-bowling-quiz






3. Бейне карта,дыбыстық карта,желілік карта сияқты қосымша құрылғыларды қосуға арналған слоттар.

4. Интернетке қосылуды қамтамасыз ететін құрылғы

5. Аналық тақша компьютердің қай жерінде орналасқан?

6. Аналық тақшаның формасы қандай?

В+ 85-89, В 80-84,

В- 75-79

С+ 70-74

жақсы

А 95-100, А- 90-94

өте жақсы

Дескриптор:

Егер білім алушы сұраққа дұрыс жауап берсе,кегельдер құлап,келесі сұраққа жауап береді.

Дұрыс жауап бере алмаған жағдайда қайта жауап беру мүмкіндігін алады

Жалпы балл 25

1-2 сұрақ 15б

3-4 сұрақ 20б

5-6 сұрақ 25б

ұпайларын еншілейді.


Жаңа білімді игеру

15 мин

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айта отырып, жаңа тақырып бойынша мәліметтер береді.

Тақырыпты конспектілеп, дәптерге жазып алады.

Ауызша бағалау. Құптау сөздері

Презентация, жұмыс дәптерлері


Топ-тық жұмыс



12 мин






«Classtools» платформасы арқылы 4 топқа бөледі.

1-топ Принтер

2-топ Аналық тақша

3-топ Монитор

4-топ Процессор

«Wordwall» платформасы арқылы тапсырма береді

Әркім өз тобына ауысып отырады және берілген сілтеме бойынша өтіп тапсырманы орындайды

1-топ Принтер

2-топ Аналық тақша

3-топ Монитор

4-топ Процессор







Дескриптор:

Топтар өз атын платформага жазып тапсырманы орындап, жылдамдық пен зеректік көрсетуі керек

Жалпы -55 б.

-1-3 сұраққа жауап береді 35 б;

-4-7 сұраққа жауап береді 45 б.

-8-11 сұраққа жауап береді 55 б.


Сілтеме

https://www.classtools.net/random-group-generator/



https://wordwall.net/resource/85388753


Жеке жұмыс

7 мин




«Lumio» платформасын пайдаланып тапсырма береді


Берілген сілтеме бойынша платформаға өтіп, білім алушылар тест сұрақтарына жауап береді.


Дескриптор:

Топтар өз атын платформага жазып тапсырманы орындап, жылдамдық пен зеректік көрсетуі керек

Жалпы -20 б.

-1-2 сұраққа жауап береді 5 б;

-3-4 сұраққа жауап береді 15 б.

-4-5 сұраққа жауап береді 20 б.

Сілтеме

https://www.lumioclass.com/link/205699

Үй тапсырмасы

«Learning app» платформасында тапсырма береді.


Сілтеме

https://learningapps.org/watch?v=pzg7rhqu325

Кері байланыс

3 мин

«Lumio» платформасы арқылы сұрақтарды береді

Сілтеме бойынша өтіп мәліметтердің шындық жалған екенін тауып жылдам жауап береді

Сілтеме

https://www.lumioclass.com/link/205699




Білім алушылардың оқу жетістіктерін бағалау шкаласы


Бағалаудың әріптік жүйесі

Сандық эквивалент

Ұпайлардың мазмұнды пайызы

Дәстүрлі жүйе бойынша бағалау

A

4,00

95-100

Өте жақсы

A-

3,67

90-94

B+

3,33

85-89

Жақсы

B

3,00

80-84

B-

2,67

75-79

C+

2,33

70-74

C

2,00

65-69

Қанағаттанарлық

C-

1,67

60-64

D+

1,33

55-59

D

1,00

50-54

F

0,00

0-49

Қанағаттанарлықсыз




Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі