|
Білім беру ұйымының атауы |
Е.Тасанбаев атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Туртаева Шолпан |
|
|||||||||||
|
Күні: |
29.04.2024ж |
|
|||||||||||
|
Сынып: 2 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№125 сабақ. Периметрі бойынша жазық фигураларды торкөзді параққа салу |
|
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.5 берілген периметрі бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай периметрдің қалай өзгеретінін түсіндіру |
|
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
берілген периметрі бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай периметрдің қалай өзгеретінін түсіндіреді
|
|
|||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: жасампаз,ізденімпаз ұрпақ |
|
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырма 8-тапсырма Кестені пайдаланып,есеп құрастыр. Оны шығар.
Партаның ұзындығы 5 дм,ені 2 дм. Осы партаның периметрін тап. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын Оқиды
|
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кестені пайдаланып есеп құрастырады-1б Партаның периметрін табады-1б
|
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма 1-тапсырма Периметрі 16 см болатын шаршыдан периметрі 2 есе кем шаршы сыз. 16см/2см=8 8/4=2 Жауабы: 2 см шаршы сызады |
Шаршы сызады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Шаршы сызады-2б |
|
|
||||||||
|
|
2-тапсырма Периметрі 8 см-ге тең тіктөртбұрыштан периметрі 4 см артық болатын тіктөртбұрыш сыз. Басқа тіктөртбұрыштар сызуға бола ма? Шешуі: 8+4=12 12 см/2=6 6-4=2 Жауабы: болады Ұзындығы 5см,ені 1 см тіктөртбұрыш сызуға болады. |
|
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Тіктөртбұрыш сызады-2б
|
|
|
||||||||
|
|
3-тапсырма Тіктөртбұрыштың периметрі қалай өзгереді,егер оның бір қабырғасының ұзындығын: 1 см кемітсе? 1 см арттырса Р=(4см+2см)*2=12 см Р=(3см+2см)*2=10 см Р=(5см+2см)*2=14 см 2 см-ге кемиді ,2 см-ге артады. |
Периметрдегі өзгерісті табады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Периметрдегі өзгерісті табады-1б |
|
|
||||||||
|
|
4-тапсырма Қағаздан жасалған тіктөртбұрыштың шетінен ұзындығы 2см,ені 1 см болатын фигура кесіп ал. Периметрі өзгере ме? Шешуі: Р=(4см+3см)*2=14см 4см-2см=2см 3см-1см=2см Р=(2см+2см)*2=8см Жауабы: өзгеріс бар 4 см-ге кемиді. |
|
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Периметрдегі өзгерісті табады-1б |
|
|
||||||||
|
|
5-тапсырма «Зерттеу» айдары Қағаздан жасалынған үшбұрыштың моделінен суреттегідей қабырғасының ұзындығы 1см болатын шаршы қиып алынды. Қалған фигураның периметрі өзгерді ме? Жауабы: ия,өзгерді. |
Зерттеу жүргізеді |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Зерттеу жүргізеді-1б |
|
|
||||||||
|
|
ЕҚБ 6-тапсырма (80-48)/4=32/4=8 7*4-28/4=28+7=35 34+9*4=34+36=80 5*4-16/4=20+4=24 |
Есептейді |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Өрнектің мәнін табады-1б |
|
|
||||||||
|
|
7-тапсырма Кесте бойынша теңдеулер құр. Оларды шеш. 9+х=16+23 100-y=20+18 9+x=39 100-y=38 X=39-9 y=100-38 X=30 y=62 9+30=16+23 100-62=20+18 39=39 38=38 |
Теңдеу шығарады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Теңдеу шығарады-1б |
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма 8-тапсырма Діптеріңе қабырғасы 4 см болатын шары сыз. Сосын 1 см арттырса,1 см кемітсе периметрі өзгере ме? Кері байланыс
|
Шаршы сызады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Шаршы сызады-1б |
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Периметрі бойынша жазық фигураларды торкөзді параққа салу
Периметрі бойынша жазық фигураларды торкөзді параққа салу
|
Білім беру ұйымының атауы |
Е.Тасанбаев атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Туртаева Шолпан |
|
|||||||||||
|
Күні: |
29.04.2024ж |
|
|||||||||||
|
Сынып: 2 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№125 сабақ. Периметрі бойынша жазық фигураларды торкөзді параққа салу |
|
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.1.5 берілген периметрі бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай периметрдің қалай өзгеретінін түсіндіру |
|
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
берілген периметрі бойынша торкөзді қағазға жазық фигуралар салу, олардың пішіндері өзгеруіне қарай периметрдің қалай өзгеретінін түсіндіреді
|
|
|||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: жасампаз,ізденімпаз ұрпақ |
|
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырма 8-тапсырма Кестені пайдаланып,есеп құрастыр. Оны шығар.
Партаның ұзындығы 5 дм,ені 2 дм. Осы партаның периметрін тап. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын Оқиды
|
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кестені пайдаланып есеп құрастырады-1б Партаның периметрін табады-1б
|
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма 1-тапсырма Периметрі 16 см болатын шаршыдан периметрі 2 есе кем шаршы сыз. 16см/2см=8 8/4=2 Жауабы: 2 см шаршы сызады |
Шаршы сызады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Шаршы сызады-2б |
|
|
||||||||
|
|
2-тапсырма Периметрі 8 см-ге тең тіктөртбұрыштан периметрі 4 см артық болатын тіктөртбұрыш сыз. Басқа тіктөртбұрыштар сызуға бола ма? Шешуі: 8+4=12 12 см/2=6 6-4=2 Жауабы: болады Ұзындығы 5см,ені 1 см тіктөртбұрыш сызуға болады. |
|
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Тіктөртбұрыш сызады-2б
|
|
|
||||||||
|
|
3-тапсырма Тіктөртбұрыштың периметрі қалай өзгереді,егер оның бір қабырғасының ұзындығын: 1 см кемітсе? 1 см арттырса Р=(4см+2см)*2=12 см Р=(3см+2см)*2=10 см Р=(5см+2см)*2=14 см 2 см-ге кемиді ,2 см-ге артады. |
Периметрдегі өзгерісті табады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Периметрдегі өзгерісті табады-1б |
|
|
||||||||
|
|
4-тапсырма Қағаздан жасалған тіктөртбұрыштың шетінен ұзындығы 2см,ені 1 см болатын фигура кесіп ал. Периметрі өзгере ме? Шешуі: Р=(4см+3см)*2=14см 4см-2см=2см 3см-1см=2см Р=(2см+2см)*2=8см Жауабы: өзгеріс бар 4 см-ге кемиді. |
|
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Периметрдегі өзгерісті табады-1б |
|
|
||||||||
|
|
5-тапсырма «Зерттеу» айдары Қағаздан жасалынған үшбұрыштың моделінен суреттегідей қабырғасының ұзындығы 1см болатын шаршы қиып алынды. Қалған фигураның периметрі өзгерді ме? Жауабы: ия,өзгерді. |
Зерттеу жүргізеді |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Зерттеу жүргізеді-1б |
|
|
||||||||
|
|
ЕҚБ 6-тапсырма (80-48)/4=32/4=8 7*4-28/4=28+7=35 34+9*4=34+36=80 5*4-16/4=20+4=24 |
Есептейді |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Өрнектің мәнін табады-1б |
|
|
||||||||
|
|
7-тапсырма Кесте бойынша теңдеулер құр. Оларды шеш. 9+х=16+23 100-y=20+18 9+x=39 100-y=38 X=39-9 y=100-38 X=30 y=62 9+30=16+23 100-62=20+18 39=39 38=38 |
Теңдеу шығарады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Теңдеу шығарады-1б |
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма 8-тапсырма Діптеріңе қабырғасы 4 см болатын шары сыз. Сосын 1 см арттырса,1 см кемітсе периметрі өзгере ме? Кері байланыс
|
Шаршы сызады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Шаршы сызады-1б |
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз



















