«Бекітемін»
Директордың оқу ісі жөніндегі
орынбасары: Р.Жаймақова
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ №5 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Периодтық заң және периодтық жүйе. |
|
Модульдің атауы |
Периодтылық.Химиялық реакциялардың жүру заңдылықтары. |
|
Дайындаған педагог |
Г.Темірбекқызы |
|
күні |
«03»_05___2023 ж. |
|
Мамандық-біліктілік |
07140500-Сандық техника 3W07140501-Сандық техниканы монтаждаушы-жөндеуші |
|
Курсы-1 |
|
|
Тобы |
24 |
|
Сабақтың мақсаты: |
Атом құрылысы туралы ілім тұрғысынан периодтық заңды түсіну |
|
Сабақтың міндеттері: |
|
|
Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі |
Периодтық кестенің құрылымы ХЭ атом салмағының өсуіне байланысты болып келетінін түсіндіреді. |
|
Қажетті ресурстар |
«Білім заряды», «Тарсия», «Umaigra» |
|
Техникалық құралдар, материалдар |
Таратпа материалдар, оқулық, слайдтар«Білім заряды» бағалау парағы мен жетондар, Менделеевтің периодтық кестесі, ұялы телефон, интерактивті тақта,веер, «Тик-Ток» әдісіне арналған таратпа материалдар |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
3-5 минут |
Оқушыларды тексеріп, түгелдеп, сабаққа жұмылдыру. «Flippity» әдісі арқылы 3 топқа бөлу: «Молекула», «Атом», «Ядро» «Білім заряды» ойыны шартымен таныстыру Сабақтарына сәттілік тілеу |
«Flippity бағдарламасы» топтар аты жазылған парақшалар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 75 минут |
Сәйкестендіру:
Дискриптор. 1.Кесте арқылы сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді 10 ІІ.Кестемен жұмыс
4Реакция теңдеулерің аяқтаңыз Дискриптор Реакция теңдеулерін құрастыра алады 10 Реакция теңдеулерің теңстіре алады. 10 |
(ТАРСИЯ бағдарламасы)
Заряд көрсеткіші
элементтер туралы бейнеролик
Слайдтар
А3,Маркер
Веер
Ұялы телефон
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
10 минут
|
Сабақты қорытындылау Оқушыларды бағалау. Себетке жиналған доп санына қарай жеке оқушыны бағалау Әр оқушының балын ескере отырып жеңімпаз топты анықтау. Жеңімпаздарды мадақтау. Кері байланыс: ауызша, мадақтау, рахмет айту Үйге тапсырма. Атомдық ядро. Ядроның нуклондық моделі. Изотоптар. Ядродағы нуклондардың байланыс энергиясы 116-бет. №6,7 есептерді шығару. Рефлексия «ТИК-ТОК» әдісі
|
«ТИК-ТОК» әдісіне арналған таратпа материалдар |
Пән мұғалімі: Г.Темірбекқызы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Периодтық заң және периодтық жүйе.
Периодтық заң және периодтық жүйе.
«Бекітемін»
Директордың оқу ісі жөніндегі
орынбасары: Р.Жаймақова
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ №5 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Периодтық заң және периодтық жүйе. |
|
Модульдің атауы |
Периодтылық.Химиялық реакциялардың жүру заңдылықтары. |
|
Дайындаған педагог |
Г.Темірбекқызы |
|
күні |
«03»_05___2023 ж. |
|
Мамандық-біліктілік |
07140500-Сандық техника 3W07140501-Сандық техниканы монтаждаушы-жөндеуші |
|
Курсы-1 |
|
|
Тобы |
24 |
|
Сабақтың мақсаты: |
Атом құрылысы туралы ілім тұрғысынан периодтық заңды түсіну |
|
Сабақтың міндеттері: |
|
|
Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі |
Периодтық кестенің құрылымы ХЭ атом салмағының өсуіне байланысты болып келетінін түсіндіреді. |
|
Қажетті ресурстар |
«Білім заряды», «Тарсия», «Umaigra» |
|
Техникалық құралдар, материалдар |
Таратпа материалдар, оқулық, слайдтар«Білім заряды» бағалау парағы мен жетондар, Менделеевтің периодтық кестесі, ұялы телефон, интерактивті тақта,веер, «Тик-Ток» әдісіне арналған таратпа материалдар |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
3-5 минут |
Оқушыларды тексеріп, түгелдеп, сабаққа жұмылдыру. «Flippity» әдісі арқылы 3 топқа бөлу: «Молекула», «Атом», «Ядро» «Білім заряды» ойыны шартымен таныстыру Сабақтарына сәттілік тілеу |
«Flippity бағдарламасы» топтар аты жазылған парақшалар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 75 минут |
Сәйкестендіру:
Дискриптор. 1.Кесте арқылы сұрақтарды жауаптарымен сәйкестендіреді 10 ІІ.Кестемен жұмыс
4Реакция теңдеулерің аяқтаңыз Дискриптор Реакция теңдеулерін құрастыра алады 10 Реакция теңдеулерің теңстіре алады. 10 |
(ТАРСИЯ бағдарламасы)
Заряд көрсеткіші
элементтер туралы бейнеролик
Слайдтар
А3,Маркер
Веер
Ұялы телефон
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
10 минут
|
Сабақты қорытындылау Оқушыларды бағалау. Себетке жиналған доп санына қарай жеке оқушыны бағалау Әр оқушының балын ескере отырып жеңімпаз топты анықтау. Жеңімпаздарды мадақтау. Кері байланыс: ауызша, мадақтау, рахмет айту Үйге тапсырма. Атомдық ядро. Ядроның нуклондық моделі. Изотоптар. Ядродағы нуклондардың байланыс энергиясы 116-бет. №6,7 есептерді шығару. Рефлексия «ТИК-ТОК» әдісі
|
«ТИК-ТОК» әдісіне арналған таратпа материалдар |
Пән мұғалімі: Г.Темірбекқызы
шағым қалдыра аласыз














