Материалдар / Пернетақтамен танысу 2 сынып

Пернетақтамен танысу 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Пернетақтамен танысу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қараша 2024
318
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Сөзбе-сөз

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып: 2 «В»

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Пернетақтамен танысу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.2 пернетақтадан спрайтты басқаруды ұйымдастыру

Сабақтың мақсаты:

Пернетақтаны пайдалану ережелерін біледі.


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы













Ұйымдастыру кезеңі:

  • Оқушылармен амандасу

  • Сыныпты түгендеп



Психологиялық ахуал қалыптастыру:

Мұғалім оқушылар бойында тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы сабаққа жағымды ахуал қалыптастыру мақсатында “Додекаэдр” әдісін қолданады. Яғни, оқушылар қол ұстасып тұрып, бір-біріне жақсы лебіз білдіреді.


Топтастыру:

Ынтымақтастық ортада рөлдік функцияны бөле отырып, бірін-

бірі жетілдіру мақсатында

алушылардың атын енгізу арқылы ІІ топқа бөледі.

Мұғаліммен амандасады;

Сынып туралы ақпарат береді;


Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы сыйластықтары артады, көңіл күйін көтереді, сабаққа назарын аударады;






Оқушылар интербелсенді тақтадан өз аттарын оқып, топқа бөлінеді.






«Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалау.

Жарайсың! Жақсы!

Талпын!




















https://www.randomlists.com/team-generator

Сабақтың ортасы



Өткен сабақты пысықтау:

Educaplay платформасында сұрақтарға жауап береді



Жаңа тақырыпты ашу:

Өзің оқитын мектебіңді үш сөзбен сипаттай аласың ба?

Сипаттаған сөздеріңді пернетақтада қалай жылдам теруге болады?

Сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасайды

«Тиын әдісі» арқылы бағалау




https://www.educaplay.com/learning-resources/16701000-2.html




Жаңа тақырыпты түсіндіру:

Жаңа сабақты мұғалім оқушыларға пернетақта құрылымын таныстырады, блокнотты іске қосып мәтінді теру жолдарын түсіндіреді.

Керек ақпарат бойынша оқулықпен жұмыс жасап негізгі ұғымдарды дәптерлеріне түртіп алады








Практикалық бөлім

1-тапсырма Топтық жұмыс

«Төрттік әдіс» арқылы

Пернетақтада жылдам әрі қатесіз жазу үшін не істеу керек? Пернетақтада жаттығу үшін үш тапсырмадан құрастырыңдар. Құрастырған тапсырмаларға түсініктеме беріңдер


2-тапсырма Жұптық жұмыс

«Кім жылдам?» әдісі арқылы

Пернетақтадағы пернелердің басылуы туралы дерек берілген. Сол деректі пайдаланып, терілген әріптер тізбегін табыңдар.

Мысалы, 3А2р2а «АААрраа әріптерін тер» деген. Бұл: А әрпін 3 рет, р әрпін 2 рет, а әрпін 2 рет тергенді білдіреді


Функционалдық сауаттылық

«Туған жердің жуасы да тәтті» мақалын қатесіз пернетақтадан теріп жаз.

Дескриптор:

Пернетақтада орындауға арналған тапсырма құрастырады.




Дескриптор:

Сөздерді пернетақта көмегімен тереді








Дескриптор:

Мақалды қатесіз теріп жазады

«Тиын әдісі» арқылы бағалау






«Тиын әдісі» арқылы бағалау








«Тиын әдісі» арқылы бағалау








Сабақтың соңы


Бекіту кезеңі:

Жеке жұмыс

3-тапсырма

1-жаттығу. Екі әріптен тер

аа лл аа ла ла ал вт вт вт вт вт тв тв вт тв зв вз зв


2-жаттығу. Үш әріптен тер.

ффф шшш ааа фаш ашф шфш фаа фша как окк аок


3-жаттығу. Төрт әріптен тер.

фшал ффшш аалл шфшф шфаа фшал како куку аоуу


4-жаттығу. Пернетақтада жазу ережелерін орындай отырып,
оқитын мектебіңді сипаттап жаз.

Зәулім, үлкен, кең, жарық, таза, әдемі.


Кері байланыс:

«Жетістік баспалдағы» əдісі

«Жетістік баспалдағы» əдісі оқушылардың қандай білім баспалдағында тұрғандарын, өткен материалды меңгеруге қай баспалдақта тұрғандығын анықтайды.



Үй тапсырмасы пернелерді жаттау

Дескриптор:

Блокнот программасымен жұмыс жасайды.

Пернетақтадан сөздерді тереді
















Оқушылар өздері орындаған жұмысты магниттермен немесе стикерлермен өздері қалаған баспалдаққа орналастырады.

Не үшін ондай баға қойғандарын түсіндіреді.

«Тиын әдісі» арқылы бағалау



























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ