|
Пәні: |
«Цифрлық сауаттылық» |
||||||
|
Бөлім: |
3-бөлім Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Силам Б. |
||||||
|
Күні: |
04-05.11.2025 |
||||||
|
Сынып: 2 А,Ә,Д |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пернетақтамен танысу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 негізгі пернелердің атауын білу, қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды пернетақтаның құрылымымен таныстыру, негізгі пернелердің қызметін үйрету. |
||||||
|
Ойлау деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Отан сүйгіштікке, жауап кершіліке дәріптеу |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас тыру 2 мин
5 мин
5 мин
2 мин
10 мин
10 мин
3 мин Сергіту сәті
2 мин Үй тапсырмасы
Кері байланыс 4 мин |
Сабаққа дайындық жасау «Ой шақыру!» Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады.
Үй тапсырмасы Сұрақ- жауап Компьютердің негізгі құрылғылары туралы еске түсіру. Компьютердің негізгі бөлшектерін атау (монитор, пернетақта, тышқан және жүйелік блок).
Жаңа тақырыпты түсіндіру:
Жұп- жұпқа бөлу
Жұптық жұмыс «бос орынды толтыр!»
Жеке жұмыс: Скреч бағдарламасында тапсырманы орындау Бағдарламамен жұмыс жасамай тұрып сұрақтарға жауап берейік! -Біздің отанымыздың астанасы қалай аталады?(Астана) -Біздің өз отанымыздың алдындағы қандай жауап кершілігіміз немес қызметіміз бар? (Білім алу,сабақ оқу) - Біздің білім ордамыз қалай аталады? Олай болса біз бүгін Скреч бағдарламасында өз мектебіміз туралы жеке жұмыс жасаймыз! Оқушыларды оқу мақсатымен таныстыру
дескриптор
Сергіту сәті! Көзге арналған жаттығу
Компьютердің пернетақтадағы негізгі пернелердің қызметін жаттау.
СҰРАҚ- ЖАУАП
|
Мұқият қарау
Оқу мақсатымен танысу
Сұрақтарға жауап береді.
Көрсеілім бойынша бөлінеді
Жұптық жұмыс арқылы тақырыпты анықтау
Экранға назар аударады!
Бос орынды кітап көмегімен толтырады.
Сұрақа жауап беру
Скреч бағдарламасында орындау
Мұқият тыңдау!
Сергітіу сәтін жасайды
Жауап береді
|
ҚБ:Жарайсың!
ҚБ: Бас бармақ
ҚБ:Жарайсың!
ҚБ: Мақтау- мадақтау |
https://lms.topiq.kz/library?categories=grade-2 видео
Таратпа материалдар
Экран, https://scratch.mit.edu
Үлестірмелі материал
|
|||
|
1 |
Скреч бағдарламасының белгішесін экранан тауып іске қосу |
А |
|
2 |
Кітапта көрсетілген мектептің фоны мен кейіпкерін дұрыс таңдау. |
Б |
|
3 |
Таңдалған фон мен кейіпкерді сахнаға дұрыс орналастыру және скреч бағдарламасында тілді қазақшаға қою |
С |
|
4 |
Кейіпкерге код жазу:
|
Д |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пернетақтамен танысу Балжан С (Астана қ, 2 сынып)
Пернетақтамен танысу Балжан С (Астана қ, 2 сынып)
|
Пәні: |
«Цифрлық сауаттылық» |
||||||
|
Бөлім: |
3-бөлім Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Силам Б. |
||||||
|
Күні: |
04-05.11.2025 |
||||||
|
Сынып: 2 А,Ә,Д |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пернетақтамен танысу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 негізгі пернелердің атауын білу, қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды пернетақтаның құрылымымен таныстыру, негізгі пернелердің қызметін үйрету. |
||||||
|
Ойлау деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Отан сүйгіштікке, жауап кершіліке дәріптеу |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдас тыру 2 мин
5 мин
5 мин
2 мин
10 мин
10 мин
3 мин Сергіту сәті
2 мин Үй тапсырмасы
Кері байланыс 4 мин |
Сабаққа дайындық жасау «Ой шақыру!» Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады.
Үй тапсырмасы Сұрақ- жауап Компьютердің негізгі құрылғылары туралы еске түсіру. Компьютердің негізгі бөлшектерін атау (монитор, пернетақта, тышқан және жүйелік блок).
Жаңа тақырыпты түсіндіру:
Жұп- жұпқа бөлу
Жұптық жұмыс «бос орынды толтыр!»
Жеке жұмыс: Скреч бағдарламасында тапсырманы орындау Бағдарламамен жұмыс жасамай тұрып сұрақтарға жауап берейік! -Біздің отанымыздың астанасы қалай аталады?(Астана) -Біздің өз отанымыздың алдындағы қандай жауап кершілігіміз немес қызметіміз бар? (Білім алу,сабақ оқу) - Біздің білім ордамыз қалай аталады? Олай болса біз бүгін Скреч бағдарламасында өз мектебіміз туралы жеке жұмыс жасаймыз! Оқушыларды оқу мақсатымен таныстыру
дескриптор
Сергіту сәті! Көзге арналған жаттығу
Компьютердің пернетақтадағы негізгі пернелердің қызметін жаттау.
СҰРАҚ- ЖАУАП
|
Мұқият қарау
Оқу мақсатымен танысу
Сұрақтарға жауап береді.
Көрсеілім бойынша бөлінеді
Жұптық жұмыс арқылы тақырыпты анықтау
Экранға назар аударады!
Бос орынды кітап көмегімен толтырады.
Сұрақа жауап беру
Скреч бағдарламасында орындау
Мұқият тыңдау!
Сергітіу сәтін жасайды
Жауап береді
|
ҚБ:Жарайсың!
ҚБ: Бас бармақ
ҚБ:Жарайсың!
ҚБ: Мақтау- мадақтау |
https://lms.topiq.kz/library?categories=grade-2 видео
Таратпа материалдар
Экран, https://scratch.mit.edu
Үлестірмелі материал
|
|||
|
1 |
Скреч бағдарламасының белгішесін экранан тауып іске қосу |
А |
|
2 |
Кітапта көрсетілген мектептің фоны мен кейіпкерін дұрыс таңдау. |
Б |
|
3 |
Таңдалған фон мен кейіпкерді сахнаға дұрыс орналастыру және скреч бағдарламасында тілді қазақшаға қою |
С |
|
4 |
Кейіпкерге код жазу:
|
Д |
шағым қалдыра аласыз

















