Тексерген:
|
Бөлім: |
Координаталық жазықтық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Омарова Г.Ж. |
|
Күні: |
23.02.2023ж |
|
Сыныбы:6 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Перпендикуляр түзулер және кесінділер. Параллель түзулер және кесінділер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1.параллель, қиылысатын, перпендикуляр түзулердің анықтамаларын білу; 6.3.2.2.параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді ажырату; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Параллель, қиылысатын, перпендикуляр түзулердің анықтамаларын біледі. Көпшілік оқушылар үшін: Параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді түсіндіре алады. Кейбір оқушылар үшін: Параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді ажырата алады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 мин |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушыларға бүгінгі сабаққа сәттілік тілеу Үй тапсырмасын тексеру.№1012 Дескриптор: -егер 5<x<8 болса; -бағалайды .2 балл. Мұғалімнің көрсеткен дұрыс жауаппен сәйкестендіреді.Өзін-өзі бағалайды. |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам Бағалау парақшасы |
||
|
Жаңа сабақ 10 мин |
«Миға шабуыл» әдісі. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
|
Өткен сабақтан түйгендерін байланыстырып,сұрақтарға жауап беріп отырады. Оқушылар мәселе есептерден теңсіздік құруды біледі.Сан аралықтардың бірігіуін,қиылысуын біледі. |
Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. |
Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы Тақтамен жұмыс 10 мин |
Оқулықпен жұмыс.№1021
№
|
Оқулықтағы тапсырманы оқып танысып шығады. Мұғалімнің көмегімен тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл -екі нүкте арқылы бір түзу жүргізеді. |
Оқулық 73 бет бағалау парақшасы әдісімен өзін-өзі бағалау. |
|
Жеке жұмыс 5мин Тақтамен жұмыс 5 мин |
Мұғалім тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
|
№1023 тапсырманы жеке орындайды. Тапсырманы дәптерде орындайды. |
Дескриптор: -бұрыштардың градустық өлшемдерін табады..2б Дескриптор: -АОС бұрышының градустық өлшемін табады. .2б |
Оқулық 71 бет Жұмыс дәптерлері. Өзін-өзі бағалау |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлексия 5 мин |
Бекіту сұрақтары: 1.Жазықтық деген не? 2.Вертикаль бұрыштар дегенне? 3.Перпендикуляр түзулер деген не? 4. Қиылысатын түзулер деген не? «Баспалдақ» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.Үйге тапсырма.№1025 |
Мұғалім ұсынған тапсырманы орындайды.Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Сұрақтарға жауап береді . |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді.2балл Оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
«Баспалдақ» рефлексиясы парақшасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Перпендикуляр түзулер
Тексерген:
|
Бөлім: |
Координаталық жазықтық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Омарова Г.Ж. |
|
Күні: |
23.02.2023ж |
|
Сыныбы:6 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Перпендикуляр түзулер және кесінділер. Параллель түзулер және кесінділер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1.параллель, қиылысатын, перпендикуляр түзулердің анықтамаларын білу; 6.3.2.2.параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді ажырату; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Параллель, қиылысатын, перпендикуляр түзулердің анықтамаларын біледі. Көпшілік оқушылар үшін: Параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді түсіндіре алады. Кейбір оқушылар үшін: Параллель, перпендикуляр түзулер мен кесінділерді ажырата алады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5 мин |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушыларға бүгінгі сабаққа сәттілік тілеу Үй тапсырмасын тексеру.№1012 Дескриптор: -егер 5<x<8 болса; -бағалайды .2 балл. Мұғалімнің көрсеткен дұрыс жауаппен сәйкестендіреді.Өзін-өзі бағалайды. |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам Бағалау парақшасы |
||
|
Жаңа сабақ 10 мин |
«Миға шабуыл» әдісі. Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
|
Өткен сабақтан түйгендерін байланыстырып,сұрақтарға жауап беріп отырады. Оқушылар мәселе есептерден теңсіздік құруды біледі.Сан аралықтардың бірігіуін,қиылысуын біледі. |
Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. |
Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы Тақтамен жұмыс 10 мин |
Оқулықпен жұмыс.№1021
№
|
Оқулықтағы тапсырманы оқып танысып шығады. Мұғалімнің көмегімен тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл -екі нүкте арқылы бір түзу жүргізеді. |
Оқулық 73 бет бағалау парақшасы әдісімен өзін-өзі бағалау. |
|
Жеке жұмыс 5мин Тақтамен жұмыс 5 мин |
Мұғалім тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
|
№1023 тапсырманы жеке орындайды. Тапсырманы дәптерде орындайды. |
Дескриптор: -бұрыштардың градустық өлшемдерін табады..2б Дескриптор: -АОС бұрышының градустық өлшемін табады. .2б |
Оқулық 71 бет Жұмыс дәптерлері. Өзін-өзі бағалау |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Рефлексия 5 мин |
Бекіту сұрақтары: 1.Жазықтық деген не? 2.Вертикаль бұрыштар дегенне? 3.Перпендикуляр түзулер деген не? 4. Қиылысатын түзулер деген не? «Баспалдақ» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.Үйге тапсырма.№1025 |
Мұғалім ұсынған тапсырманы орындайды.Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Сұрақтарға жауап береді . |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді.2балл Оқушылардың сабаққа қатысқан белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. |
«Баспалдақ» рефлексиясы парақшасы |
шағым қалдыра аласыз




