|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Бөлім: |
Адам қызметінің қоршаған ортаға әсері |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пестецидтердің қоршаған орта мен адам денсаулығвнап әсері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.2.2 пестицидтерді пайдаланудың қоршаған орта мен адам денсаулығына әсері |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Пестецидтер.Пестецидтердің әсер ету бойынша қасиеттерін сипаттау Пестецидтердің қоршаған орта мен адам денсаулығана әсерін түсіндіру |
|
|
Құндылықтар: |
Құндылық:бірлік пен ынтымақ Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Құндылық: Тәуелсіздік және Отаншылдық |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу,сыныпты түгендеу
Топқа бөліну «Адасқан қалам» әдісі. Сыныптағы оқушылардың қаламдарын жинап алып, араластырып, үш топтың партасына теңдейй бөлеміз,Қай оқушының қаламы нешінші топқа түсті қалам иесі сол соптың мүшесі болып табылады.
«Психологиялық ахуал орнату» «Комплименттердің бұрқасыны» әдісі арқылы оқушылар жұптасып бір- біріне сабаққа сәтілік тілеп,тілек айту
«Жеке жұмыс» Үй тапсырмасы «Сұрақ- жауап»
|
Білім алушылар мұғаліммен амандаса отырып, шеңбер бойына орналаса топқа бөлінеді, сабақ барысындағы қандай жетістікке жетеді мақсат қоя отырып,бір- біріне сәттілік
Оқушылар өздеріне берілген сұраққа жауап береді.
Басқа оқушы қол көтеру арқылы айтылған жауапты толықтыра алады.
|
ҚБ: Ұйымдастыру барысында белсенділік танытқан оқушылырды мадақтау сөздерімен от шашу жасап ынталандыру
Дескриптор:
Сұрақа қосымша толықтыру айтқан оқушы да бағаланады
|
АКТ Презентация
|
|
Сабақтың ортасы
|
«Ұжымдық жұмыс» «Кластер» құру
Пестицидтер
«Топтық жұмыс» «Джигсо» әдісі «Скаффолдинг» әдісі арқылы тортарға қосымша мәліметтер беріледі
І топ Пестицидтер.Пестицидтердің типтері (Постер) ІІ топ Пестицидтердің қасиеттері (Постер) ІІІ топ Пестецидтердің қоршаған орта мен адам денсаулығана әсері (Постер)
«Жұптық жұмыс» ФС тапсырмасы «Алма бақшасындағы мәселе» Ауылдағы бір фермер алма бақшасында зиянкестер көбейіп кеткенін байқайды. Ол өнімді сақтап қалу үшін пестицид қолданғысы келеді. Бірақ көршілері пестицидтің денсаулыққа және қоршаған ортаға зиян тигізуі мүмкін екенін айтып, қарсы болады.
✅ Бағалау критерийлері:
«Жеке жұмыс» Сілтеме арқылы тест тапсырмасы
|
Білім алушылар жаңа сабаққа байланысты пестицид сөзіне топтастыру жасау арқылы пестицидтердің маңыздылығын екі жақты қарай алады, тақырыптың өзектілігін айқындап сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды
Білім аушылар топтық жұмыс барысында берілген тақырыптар бойынша талдау жасай отырып, сыныпта бөліседі
Бір-бірін толықтырады
Білім алушылар жаңа сабақта алған білімдерін пайдалана отырып, функционалдық ауаттылық арналған тапсырма орындайды.
Берілген сұраққа дұрыс жауап береді
|
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
АКТ Презентация Оқулық Ватман Бағалау парақтары
АКТ Суреттер ҚБ құралдары
https://wordwall.net/ru/resource/79067925
|
|
Сабақтың соңы
|
Бекіту тапсырмасы:« «Жеке жұмыс» «Сөжұмбақ»
|
Білім алушылар алған білімдерін қорытындылай отырып сөзжұмбақ шешеді |
Дескриптор:
Барлығы 2б |
АКТ Презентация ҚБ құралдары
|
|
Кері байланыс Рефлексия |
ҚҚҚ әдісі ҚҰНДЫ ҚЫЗЫҚ ҚИЫН |
Білім алушылар стикерлерге сабақтан алған әсерін немесе ұсыныс пікірлерін жазады |
Кері байланыс берген оқушыларды «бас бармақ» арқылы мадақтау |
Білім алушылар 1-10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пестецидтердің қоршаған орта мен адам денсаулығвнап әсері
Пестецидтердің қоршаған орта мен адам денсаулығвнап әсері
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|
Бөлім: |
Адам қызметінің қоршаған ортаға әсері |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пестецидтердің қоршаған орта мен адам денсаулығвнап әсері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.2.2 пестицидтерді пайдаланудың қоршаған орта мен адам денсаулығына әсері |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Пестецидтер.Пестецидтердің әсер ету бойынша қасиеттерін сипаттау Пестецидтердің қоршаған орта мен адам денсаулығана әсерін түсіндіру |
|
|
Құндылықтар: |
Құндылық:бірлік пен ынтымақ Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Құндылық: Тәуелсіздік және Отаншылдық |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу,сыныпты түгендеу
Топқа бөліну «Адасқан қалам» әдісі. Сыныптағы оқушылардың қаламдарын жинап алып, араластырып, үш топтың партасына теңдейй бөлеміз,Қай оқушының қаламы нешінші топқа түсті қалам иесі сол соптың мүшесі болып табылады.
«Психологиялық ахуал орнату» «Комплименттердің бұрқасыны» әдісі арқылы оқушылар жұптасып бір- біріне сабаққа сәтілік тілеп,тілек айту
«Жеке жұмыс» Үй тапсырмасы «Сұрақ- жауап»
|
Білім алушылар мұғаліммен амандаса отырып, шеңбер бойына орналаса топқа бөлінеді, сабақ барысындағы қандай жетістікке жетеді мақсат қоя отырып,бір- біріне сәттілік
Оқушылар өздеріне берілген сұраққа жауап береді.
Басқа оқушы қол көтеру арқылы айтылған жауапты толықтыра алады.
|
ҚБ: Ұйымдастыру барысында белсенділік танытқан оқушылырды мадақтау сөздерімен от шашу жасап ынталандыру
Дескриптор:
Сұрақа қосымша толықтыру айтқан оқушы да бағаланады
|
АКТ Презентация
|
|
Сабақтың ортасы
|
«Ұжымдық жұмыс» «Кластер» құру
Пестицидтер
«Топтық жұмыс» «Джигсо» әдісі «Скаффолдинг» әдісі арқылы тортарға қосымша мәліметтер беріледі
І топ Пестицидтер.Пестицидтердің типтері (Постер) ІІ топ Пестицидтердің қасиеттері (Постер) ІІІ топ Пестецидтердің қоршаған орта мен адам денсаулығана әсері (Постер)
«Жұптық жұмыс» ФС тапсырмасы «Алма бақшасындағы мәселе» Ауылдағы бір фермер алма бақшасында зиянкестер көбейіп кеткенін байқайды. Ол өнімді сақтап қалу үшін пестицид қолданғысы келеді. Бірақ көршілері пестицидтің денсаулыққа және қоршаған ортаға зиян тигізуі мүмкін екенін айтып, қарсы болады.
✅ Бағалау критерийлері:
«Жеке жұмыс» Сілтеме арқылы тест тапсырмасы
|
Білім алушылар жаңа сабаққа байланысты пестицид сөзіне топтастыру жасау арқылы пестицидтердің маңыздылығын екі жақты қарай алады, тақырыптың өзектілігін айқындап сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды
Білім аушылар топтық жұмыс барысында берілген тақырыптар бойынша талдау жасай отырып, сыныпта бөліседі
Бір-бірін толықтырады
Білім алушылар жаңа сабақта алған білімдерін пайдалана отырып, функционалдық ауаттылық арналған тапсырма орындайды.
Берілген сұраққа дұрыс жауап береді
|
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
АКТ Презентация Оқулық Ватман Бағалау парақтары
АКТ Суреттер ҚБ құралдары
https://wordwall.net/ru/resource/79067925
|
|
Сабақтың соңы
|
Бекіту тапсырмасы:« «Жеке жұмыс» «Сөжұмбақ»
|
Білім алушылар алған білімдерін қорытындылай отырып сөзжұмбақ шешеді |
Дескриптор:
Барлығы 2б |
АКТ Презентация ҚБ құралдары
|
|
Кері байланыс Рефлексия |
ҚҚҚ әдісі ҚҰНДЫ ҚЫЗЫҚ ҚИЫН |
Білім алушылар стикерлерге сабақтан алған әсерін немесе ұсыныс пікірлерін жазады |
Кері байланыс берген оқушыларды «бас бармақ» арқылы мадақтау |
Білім алушылар 1-10 балдық жүйе бойынша бағаланады |
шағым қалдыра аласыз



















