Бекітемін:
Оқу ісі жөніндегі орынбасары Кадирбаева З.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Денелердің көлемдері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тажадин Айнұр Амангелдіқызы |
|
Күні: |
11.04.2024 |
|
Сыныбы: 11 «ә» геометрия |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пирамида және қиық пирамида көлемдері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.13 – пирамида және қиық пирамида көлемдерін табу формулаларын білу және оларды есептер шығаруда қолдану;(2/2) |
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар пирамида және қиық пирамида көлемдерін табу формулаларын біледі және оларды есептер шығаруда қолданады; |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Сабақты жағымды ахуалдан бастау. Сынып Flippity.net: Random Name Picker платформасы арқылы 3 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын тексеру: Тақтада тапсырма дұрыс жауабымен көрсетіліп тұрады. «Мен саған, сен маған» арқылы оқушылар бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді. |
Сәлемдесу Берілген үй тапсырмасын жұбымен алмасып тексереді Білім алушылар 3 топқа бөлінеді.
|
Үй тапсырмасына 1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері 8 сынып алгебра оқулығы «Мектеп баспасы. Авторы А.Е.Әбілқасымова» Flippity.net: Random Name Picker
|
|
Сабақтың басы 3мин |
Өткен тақырыпты пысықтау мақсатында «Миға шабуыл» әдісі 1-тапсырма. Сәйкестендір (жеке жұмыс) Learning apps.org платформасы арқылы формула мен фигураның суретін сәікестендіріп жауабын табу. Элементтерін айту.
|
Интербелсенді тақтадан берілген тапсырманы орындайды, яғни берілген фигураларға сәйкес формуланы белгілейді. Элементтерін таныстырады. |
Әрбір жауап 1 балл Дескриптор: -Формуланы фигураға сәйкестендіріп белгілейді -элементтерін атайды Барлығы 2балл |
LearningApps.org - создание
мультимедийных интерактивных упражнений |
|
Сабақтың ортасы 12мин 15мин |
2-тапсырма ( жұптық жұмыс) «Пирамида макеті» Айгүл дүниежүзі тарих пәнінен «Египеттегі пирамидалар» тақырыбына макет дайындау керек болды.Макетті гипстен жасамақ болды.
Макеттің өлшемдері:
1,8г/см куб Сұрақ:
3-тапсырма (топтық жұмыс) «Бейбітшілік және келісім сарайы» Қазақстанның елордасы Астанада сәулетші Норман Фостердің "Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің конгресін" өткізу үшін арнайы жасаған пирамида тәрізді ғимараты. Пирамида — дінтану және діни төзімділік орталығы. 1302 орындық опера залы бар. Пирамиданың құрылысы 2006 жылы аяқталды, концерт залы 2007 жылы ашылды. "Бейбітшілік және келісім сарайы" — бұл заманауи жабдықтармен жабдықталған конференц-залдар мен көрме аймақтары, көркем галереялар, тұсаукесер кешендері және тағы басқалар.
Мәліметтер:
Сұрақ:
|
Функцияналдық сауаттылыққа негізделген есептерді орындайды. Білім алушылар 3 тапсырманы жұп болып бөліп алып, берілген деректерді қолдана отырып есеп шығарады. V=1/3*S*h S=30*30=900 V=1/3*900*40=12000cм3 12000*1,8=21600 21600г=21,6кг Сызбасын геогебра бағдарламасында сызып көрсетеді.
Нұсқаулық: Геогебра бағдарламасы – 3Д графика- кеңістіктегі фигуралар- пирамида- графикке табанын салып, жоғары көтеру керек. Функцияналдық сауаттылыққа негізделген есептерді орындайды. Білім алушылар тапсырманы топ болып берілген деректерді қолдана отырып есеп шығарады. Сызбасын геогебра бағдарламасында сызып көрсетеді.
Нұсқаулық: Геогебра бағдарламасы – 3Д графика- кеңістіктегі фигуралар- пирамида- графикке табанын салып, жоғары көтеру керек. S=62*62=3844 V=1/3*3844*62=79443м3 62/5=12,6 12,6*2=25,2 S=25.2*25.2=635.04 а=2h/#3 h=6,3#3 S=1/3*635.04*6.3#3=1333.584#3 |
Әр тапсырмаға 1 балл Дескриптор: -табанының ауданын табады -көлемін табады -қанша гр гипс кететінін есептейді -грамды килограмға айналдырады - сілтеме бойынша геогебрада пирамиданың сызбасын сызады. Барлығы 5 балл Әр тапсырмаға 1 балл Дескриптор: -табанының ауданын табады -пирамиданың көлемін табады -тең қабырғалы үшбұрыштың қабырғасының мәнін табады -Қиық конустың кіші табанының ауданын табады -тең қабырғалы үшбұрыштың биіктігін табады -қиық конустың биіктігін табады -қиық конустың ауданын табады - сілтеме бойынша геогебрада қиық пирамиданың сызбасын сызады. Барлығы 8 балл |
Оқу құралдары; Дәптер;
Оқу құралдары; Дәптер;
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
Оқушыларға үй тапсырмасын беру №9,10-есеп Оқушылардан «Жеміс ағашы» әдісі арқылы рефлексия алу.
|
Рефлексия:
Оқушылар өзінің және өзінің сыныптасының жұмысын бағалау критерийлері бойынша бағалайды. Бағалау. Мұғалім оқушыларды бағалайды |
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларымен «Жеміс ағашы» арқылы бөліседі. |
Интербелсенді тақта Оқулық 11-сынып. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пирамиданың көлемі
Пирамиданың көлемі
Бекітемін:
Оқу ісі жөніндегі орынбасары Кадирбаева З.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Денелердің көлемдері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тажадин Айнұр Амангелдіқызы |
|
Күні: |
11.04.2024 |
|
Сыныбы: 11 «ә» геометрия |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пирамида және қиық пирамида көлемдері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.3.13 – пирамида және қиық пирамида көлемдерін табу формулаларын білу және оларды есептер шығаруда қолдану;(2/2) |
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар пирамида және қиық пирамида көлемдерін табу формулаларын біледі және оларды есептер шығаруда қолданады; |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Сабақты жағымды ахуалдан бастау. Сынып Flippity.net: Random Name Picker платформасы арқылы 3 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын тексеру: Тақтада тапсырма дұрыс жауабымен көрсетіліп тұрады. «Мен саған, сен маған» арқылы оқушылар бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді. |
Сәлемдесу Берілген үй тапсырмасын жұбымен алмасып тексереді Білім алушылар 3 топқа бөлінеді.
|
Үй тапсырмасына 1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері 8 сынып алгебра оқулығы «Мектеп баспасы. Авторы А.Е.Әбілқасымова» Flippity.net: Random Name Picker
|
|
Сабақтың басы 3мин |
Өткен тақырыпты пысықтау мақсатында «Миға шабуыл» әдісі 1-тапсырма. Сәйкестендір (жеке жұмыс) Learning apps.org платформасы арқылы формула мен фигураның суретін сәікестендіріп жауабын табу. Элементтерін айту.
|
Интербелсенді тақтадан берілген тапсырманы орындайды, яғни берілген фигураларға сәйкес формуланы белгілейді. Элементтерін таныстырады. |
Әрбір жауап 1 балл Дескриптор: -Формуланы фигураға сәйкестендіріп белгілейді -элементтерін атайды Барлығы 2балл |
LearningApps.org - создание
мультимедийных интерактивных упражнений |
|
Сабақтың ортасы 12мин 15мин |
2-тапсырма ( жұптық жұмыс) «Пирамида макеті» Айгүл дүниежүзі тарих пәнінен «Египеттегі пирамидалар» тақырыбына макет дайындау керек болды.Макетті гипстен жасамақ болды.
Макеттің өлшемдері:
1,8г/см куб Сұрақ:
3-тапсырма (топтық жұмыс) «Бейбітшілік және келісім сарайы» Қазақстанның елордасы Астанада сәулетші Норман Фостердің "Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің конгресін" өткізу үшін арнайы жасаған пирамида тәрізді ғимараты. Пирамида — дінтану және діни төзімділік орталығы. 1302 орындық опера залы бар. Пирамиданың құрылысы 2006 жылы аяқталды, концерт залы 2007 жылы ашылды. "Бейбітшілік және келісім сарайы" — бұл заманауи жабдықтармен жабдықталған конференц-залдар мен көрме аймақтары, көркем галереялар, тұсаукесер кешендері және тағы басқалар.
Мәліметтер:
Сұрақ:
|
Функцияналдық сауаттылыққа негізделген есептерді орындайды. Білім алушылар 3 тапсырманы жұп болып бөліп алып, берілген деректерді қолдана отырып есеп шығарады. V=1/3*S*h S=30*30=900 V=1/3*900*40=12000cм3 12000*1,8=21600 21600г=21,6кг Сызбасын геогебра бағдарламасында сызып көрсетеді.
Нұсқаулық: Геогебра бағдарламасы – 3Д графика- кеңістіктегі фигуралар- пирамида- графикке табанын салып, жоғары көтеру керек. Функцияналдық сауаттылыққа негізделген есептерді орындайды. Білім алушылар тапсырманы топ болып берілген деректерді қолдана отырып есеп шығарады. Сызбасын геогебра бағдарламасында сызып көрсетеді.
Нұсқаулық: Геогебра бағдарламасы – 3Д графика- кеңістіктегі фигуралар- пирамида- графикке табанын салып, жоғары көтеру керек. S=62*62=3844 V=1/3*3844*62=79443м3 62/5=12,6 12,6*2=25,2 S=25.2*25.2=635.04 а=2h/#3 h=6,3#3 S=1/3*635.04*6.3#3=1333.584#3 |
Әр тапсырмаға 1 балл Дескриптор: -табанының ауданын табады -көлемін табады -қанша гр гипс кететінін есептейді -грамды килограмға айналдырады - сілтеме бойынша геогебрада пирамиданың сызбасын сызады. Барлығы 5 балл Әр тапсырмаға 1 балл Дескриптор: -табанының ауданын табады -пирамиданың көлемін табады -тең қабырғалы үшбұрыштың қабырғасының мәнін табады -Қиық конустың кіші табанының ауданын табады -тең қабырғалы үшбұрыштың биіктігін табады -қиық конустың биіктігін табады -қиық конустың ауданын табады - сілтеме бойынша геогебрада қиық пирамиданың сызбасын сызады. Барлығы 8 балл |
Оқу құралдары; Дәптер;
Оқу құралдары; Дәптер;
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
Оқушыларға үй тапсырмасын беру №9,10-есеп Оқушылардан «Жеміс ағашы» әдісі арқылы рефлексия алу.
|
Рефлексия:
Оқушылар өзінің және өзінің сыныптасының жұмысын бағалау критерийлері бойынша бағалайды. Бағалау. Мұғалім оқушыларды бағалайды |
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларымен «Жеміс ағашы» арқылы бөліседі. |
Интербелсенді тақта Оқулық 11-сынып. |
шағым қалдыра аласыз






















