|
Бөлім: |
Бөлім 1А Визуалды өнер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Бимырза Самал |
|
|
Күні: |
17.10.2024ж |
|
|
Сынып: 5 В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пластикалық пішіндер өнері. Мүсін өнері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1-Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) 5.3.3.1-Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасы) сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1. Оқушылар мүсін өнері және оның түрлері туралы түсініктерін қалыптастырады. 2. Мүсін өнерінің түрлерін ажырата алады,ерекшеліктерін біледі. 3. Мүсіндеуге қажетті материалдармен танысу,олармен жұмыс жасау тәсілдерін үйренеді. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру (сәлемдесу, назарын сабаққа аудару Топқа бөлу. 1-топ 2-топ 3-топ
«Ой қозғау» «Суреттер сөйлейді» - Берілген суреттер арқылы тақырыпты анықтайды. - Merge Cube ЖИ арқылы Нефертити мүсінін көрсетіледі |
Оқушылар бояулы шелектен қылқаламдарды алып түстері бойынша топқа бөлінеді.
|
Мадақтау |
альбом немесе А 4 форматты түрлі-түсті қағаздар,
|
|
Сабақтың ортасы
|
Миға шабуыл» (әдіс) арқылы оқушылар презентациялардағы тапсырмаларға жауап береді. Дискрипторы: Оқушылар тапсырма бойынша мүсін түрлерін зерделейді; олардың ұқсастығы мен айырмашылығын ажыратады; орындалу кезеңін және материалын анықтайды;
№1 Мүсін өнерін қандай материалдардан жасауға болады? №2 Мүсіндік пішінді жасау үшін шебердің қолданатын пластикалық материалын анықта. №3 Мүсін жасау техникасының ата. Осылай еске түсіріп болған соң , жалғастырамын. Жаңа сабақ Мүсіннің пішініне қарай түрлері:
Әр түрін слайд арқылы көрсете отырып түсіндіріп шығамын |
Оқушылар слайдтағы тапсырмаларға сұрақ- жауап арқылы өткен сабаққа шолу жасайды Материалдардың қолдану ретін тиісті кезеңдер бойынша атайды Материал түрлерін ажыратады Мүсін жасау техникасының сәйкестендір. Оқушылар өздерінің пікірлерін, түсінбеген кезеңдерінде сұрақ-жауап жасап отыра алады |
|
Слайд, презентация |
|
Сарамандық жұмысы |
Үш топқа да бірдей құмыра суреті беріледі, үш топ әртүрлі етіп безендіреді \ермексазбен\ |
СЖ.оқушылар композициясына, түсіне, материалдардың қолдану ретін тиісті кезеңдер бойынша жасайды. Дискрипторы: Өз жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдер жайында айтады; 2. Көркем өнердің тәсілдерін көрсетеді \түс, пішін, сызық, орындау техникасы\ 3.Затты жазықтықта тұтастырып, үйлестіреді; |
Өзара бағалау жасайды
|
форматты қағаздар, ермексаз, картон |
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
«Галерея» әдісі бойынша оқушылар көрме жасап жұмыстарын бағалайды
Топқа бөлінген қылқаламға сабақтан алған әсерін жазып шелекке қайта салады. |
Оқушылар бір –бірінің жетістіктерін бағалайды
Оқушылар түстермен бағалау кері байланыс жасайды |
Оқушылар бір –бірінің жетістіктерін бағалайды. |
қылқаламдар |
|
Үйге тапсырма |
Жұмысты аяқтау «Менің сүйікті жануарым» тақырыбында мүсін жасау \ермексазбен\ |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пластикалық пішіндер өнері. Мүсін өнері
Пластикалық пішіндер өнері. Мүсін өнері
|
Бөлім: |
Бөлім 1А Визуалды өнер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Бимырза Самал |
|
|
Күні: |
17.10.2024ж |
|
|
Сынып: 5 В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пластикалық пішіндер өнері. Мүсін өнері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1-Қоршаған ортаның ассоциативті мағынасы мен визуалды сипаттамасын зерделеу және анықтау (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) 5.3.3.1-Пәндік терминологияны қолдана отырып, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдерді (техникасы) сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1. Оқушылар мүсін өнері және оның түрлері туралы түсініктерін қалыптастырады. 2. Мүсін өнерінің түрлерін ажырата алады,ерекшеліктерін біледі. 3. Мүсіндеуге қажетті материалдармен танысу,олармен жұмыс жасау тәсілдерін үйренеді. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру (сәлемдесу, назарын сабаққа аудару Топқа бөлу. 1-топ 2-топ 3-топ
«Ой қозғау» «Суреттер сөйлейді» - Берілген суреттер арқылы тақырыпты анықтайды. - Merge Cube ЖИ арқылы Нефертити мүсінін көрсетіледі |
Оқушылар бояулы шелектен қылқаламдарды алып түстері бойынша топқа бөлінеді.
|
Мадақтау |
альбом немесе А 4 форматты түрлі-түсті қағаздар,
|
|
Сабақтың ортасы
|
Миға шабуыл» (әдіс) арқылы оқушылар презентациялардағы тапсырмаларға жауап береді. Дискрипторы: Оқушылар тапсырма бойынша мүсін түрлерін зерделейді; олардың ұқсастығы мен айырмашылығын ажыратады; орындалу кезеңін және материалын анықтайды;
№1 Мүсін өнерін қандай материалдардан жасауға болады? №2 Мүсіндік пішінді жасау үшін шебердің қолданатын пластикалық материалын анықта. №3 Мүсін жасау техникасының ата. Осылай еске түсіріп болған соң , жалғастырамын. Жаңа сабақ Мүсіннің пішініне қарай түрлері:
Әр түрін слайд арқылы көрсете отырып түсіндіріп шығамын |
Оқушылар слайдтағы тапсырмаларға сұрақ- жауап арқылы өткен сабаққа шолу жасайды Материалдардың қолдану ретін тиісті кезеңдер бойынша атайды Материал түрлерін ажыратады Мүсін жасау техникасының сәйкестендір. Оқушылар өздерінің пікірлерін, түсінбеген кезеңдерінде сұрақ-жауап жасап отыра алады |
|
Слайд, презентация |
|
Сарамандық жұмысы |
Үш топқа да бірдей құмыра суреті беріледі, үш топ әртүрлі етіп безендіреді \ермексазбен\ |
СЖ.оқушылар композициясына, түсіне, материалдардың қолдану ретін тиісті кезеңдер бойынша жасайды. Дискрипторы: Өз жұмыстарындағы қолданылған әдіс-тәсілдер жайында айтады; 2. Көркем өнердің тәсілдерін көрсетеді \түс, пішін, сызық, орындау техникасы\ 3.Затты жазықтықта тұтастырып, үйлестіреді; |
Өзара бағалау жасайды
|
форматты қағаздар, ермексаз, картон |
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
«Галерея» әдісі бойынша оқушылар көрме жасап жұмыстарын бағалайды
Топқа бөлінген қылқаламға сабақтан алған әсерін жазып шелекке қайта салады. |
Оқушылар бір –бірінің жетістіктерін бағалайды
Оқушылар түстермен бағалау кері байланыс жасайды |
Оқушылар бір –бірінің жетістіктерін бағалайды. |
қылқаламдар |
|
Үйге тапсырма |
Жұмысты аяқтау «Менің сүйікті жануарым» тақырыбында мүсін жасау \ермексазбен\ |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















