|
Бөлім: |
6-бөлім: : Қиял әлемі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Плутонға сапар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.3.6.1 мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау; 5.4.2.2. Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Бірлік және ынтымақ құндылығы: оқушылардың бірлесіп жұмыс істеуге, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құруға баулу, татулық туралы түсініктерін кеңейте түсу. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушы- лықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі.
6-тапсырма «Пазл» әдісімен ережені пысықтау.
Жаңа сабақ І.ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту
Берілген сурет бойынша сабақ тақырыбына болжам жасату.
Мәтінді оқыңдар.
|
Оқушылар сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасайды. |
10 баллдық шкаламен бағаланады. ҚБ |
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Жеке жұмыс. Жоғарыдағы мәтіннің оқиғасын өз қиялдарыңмен жалғастырыңдар. ӘТН.
2-тапсырма. Оқылым мәтінінен адамға қатысты зат есімдерді тауып, жіктеңдер. Мен ағаймын Біз ағаймыз Сен ағайсың Сендер ағайсыңдар Сіз ағайсыз Сіздер ағайсыздар Ол ағай Олар ағай 3-тапсырма. Оқылым мәтінін негізге алып, деңгейлік тапсырманы орындаңдар. 1-деңгей. Мәтіндегі зат есімдерді тауып, қай жалғауда тұрғанын талдаңдар. Үлгі: ағай+ды (септік жалғау) 2-деңгей. Мәтіннен жалқы, жалпы зат есімдерді тауып, топтап жазыңдар. Жалқы есімдермен сөйлемдер құрастырыңдар. Үлгі : Жалқы есімдер: Аралбаев, Жалпы есім : планета, 3-деңгей. Берілген жұмбақтарды шешіп, тақырыпқа қатысын анықтаңдар. Өздерің осындай үлгімен жұмбақтар құрастырып жазыңдар. Жауабы: күн, ай,жұлдыз |
Дескриптор: -Мәтіннің оқиғасын дамытады; -Өз қиялдарымен жалғастырады; Дескриптор: -зат есімдерді тауып, жіктейді. Дескриптор: -Оқылым мәтінінен адамға қатысты зат есімдерді тауып, жіктейді; -Мәтіндегі зат есімдерді тауып, қай жалғауда тұрғанын талдайды; -Мәтіннен жалқы, жалпы зат есімдерді тауып, топтап жазады; -Жалқы есімдермен сөйлемдер құрастырады; -берілген жұмбақтарды шешіп, тақырыпқа қатысын анықтайды; -Өздері осындай үлгімен жұмбақтар құрастырып жазады. |
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материалдар, слайд |
||
|
Сабақты қорытындылау |
Кері байланыс
|
Кері байланыс береді. |
|
||
|
Үйге тапсырма |
5-тапсырма. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Плутонға сапар 5-сынып
Плутонға сапар 5-сынып
|
Бөлім: |
6-бөлім: : Қиял әлемі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Плутонға сапар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.3.6.1 мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау; 5.4.2.2. Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Бірлік және ынтымақ құндылығы: оқушылардың бірлесіп жұмыс істеуге, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құруға баулу, татулық туралы түсініктерін кеңейте түсу. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушы- лықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі.
6-тапсырма «Пазл» әдісімен ережені пысықтау.
Жаңа сабақ І.ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту
Берілген сурет бойынша сабақ тақырыбына болжам жасату.
Мәтінді оқыңдар.
|
Оқушылар сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасайды. |
10 баллдық шкаламен бағаланады. ҚБ |
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Жеке жұмыс. Жоғарыдағы мәтіннің оқиғасын өз қиялдарыңмен жалғастырыңдар. ӘТН.
2-тапсырма. Оқылым мәтінінен адамға қатысты зат есімдерді тауып, жіктеңдер. Мен ағаймын Біз ағаймыз Сен ағайсың Сендер ағайсыңдар Сіз ағайсыз Сіздер ағайсыздар Ол ағай Олар ағай 3-тапсырма. Оқылым мәтінін негізге алып, деңгейлік тапсырманы орындаңдар. 1-деңгей. Мәтіндегі зат есімдерді тауып, қай жалғауда тұрғанын талдаңдар. Үлгі: ағай+ды (септік жалғау) 2-деңгей. Мәтіннен жалқы, жалпы зат есімдерді тауып, топтап жазыңдар. Жалқы есімдермен сөйлемдер құрастырыңдар. Үлгі : Жалқы есімдер: Аралбаев, Жалпы есім : планета, 3-деңгей. Берілген жұмбақтарды шешіп, тақырыпқа қатысын анықтаңдар. Өздерің осындай үлгімен жұмбақтар құрастырып жазыңдар. Жауабы: күн, ай,жұлдыз |
Дескриптор: -Мәтіннің оқиғасын дамытады; -Өз қиялдарымен жалғастырады; Дескриптор: -зат есімдерді тауып, жіктейді. Дескриптор: -Оқылым мәтінінен адамға қатысты зат есімдерді тауып, жіктейді; -Мәтіндегі зат есімдерді тауып, қай жалғауда тұрғанын талдайды; -Мәтіннен жалқы, жалпы зат есімдерді тауып, топтап жазады; -Жалқы есімдермен сөйлемдер құрастырады; -берілген жұмбақтарды шешіп, тақырыпқа қатысын анықтайды; -Өздері осындай үлгімен жұмбақтар құрастырып жазады. |
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материалдар, слайд |
||
|
Сабақты қорытындылау |
Кері байланыс
|
Кері байланыс береді. |
|
||
|
Үйге тапсырма |
5-тапсырма. |
||||
шағым қалдыра аласыз

















