Сабақ жоспары.
Мектеп №91 жом Күні:12.01.2018 жыл Мұғалімнің аты-жөні:Б.Букурова
Сынып: Қатысқандар: Қатыспағандар:
-
Сабақтың тақырыбы
Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез. Олардың селекциядағы маңызы. Селекция жетістіктері. №8 зертханалық жұмыс. Жергілікті өсімдік іріктемелерінің фенотиптері.
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары
Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез. Олардың селекциядағы маңызын түсіну. Селекция жетістіктері. №8 зертханалық жұмыс. Жергілікті өсімдік іріктемелерінің фенотиптерін білу.
Сабақтың мақсаттары:
Барлық оқушылар:Полиплоидия оның селекциядағы маңызын біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: Полиплоидия оның селекциядағы маңызын түсінеді.
Кейбір оқушылар: Полиплоидия оның селекциядағы маңызын өз сөздерімен айтып береді.
Бағалау критерийі
1. Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез туралы біледі
2. Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез бір-бірінен ажырата алады.
3. Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганезге мысалдар келтіреді.
Тілдік мақсаттар
Жазылым. Негізгі сөздер мен тіркестер,терминдер: Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез
Құндылықтарға
баулу
Жалпыға бірдей еңбекқоғамыөзара келісім мен түсіністік,ынтымақтастық пен ашықтық.Үздіксіз білім алу қажеттілігі.
Пәнаралық байланыс
Тарих,география.
Алдыңғы білім
Оқушылар білуі тиіс:Селекция әдістері
Сабақ барысы
-
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
1.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды 3 топқа біріктіру.
2.Үй тапсырмасын пысықтау
Тест тапсырмаларын үлестіру
Бағалау
Қима қағаздар
Сабақтың ортасы
Топқа тапсырма
1. Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез
2.Қазақстандағы селекция жетістіктері
3.Селекцияның заманауи жетістіктері.
Әр топ өз тапсырмалары бойынша жумыстарын дайындап қорғайды.Әр топ кластер әдісі бойынша жұмыс дайындайды.
Плакат,маркерлер,стикерлер
Сабақтың соңы
№8 зертханалық жұмыс. Жергілікті өсімдік іріктемелерінің фенотиптерін білу.
Оқушылар бағалау парақшалары арқылы өздерін бағалайды.
Топ жұмысын бағалайды.
1 мин
Үйге тапсырма
Кете 162 бет
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық
Және
Қауіпсіздік
Техникасын
сақтау
Топтық,жұптық және жеке жұмыс.
Тексерілді:
Сабақ бойынша рефлексивті есеп:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез
Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез
Сабақ жоспары.
Мектеп №91 жом Күні:12.01.2018 жыл Мұғалімнің аты-жөні:Б.Букурова
Сынып: Қатысқандар: Қатыспағандар:
-
Сабақтың тақырыбы
Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез. Олардың селекциядағы маңызы. Селекция жетістіктері. №8 зертханалық жұмыс. Жергілікті өсімдік іріктемелерінің фенотиптері.
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары
Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез. Олардың селекциядағы маңызын түсіну. Селекция жетістіктері. №8 зертханалық жұмыс. Жергілікті өсімдік іріктемелерінің фенотиптерін білу.
Сабақтың мақсаттары:
Барлық оқушылар:Полиплоидия оның селекциядағы маңызын біледі.
Оқушылардың басым бөлігі: Полиплоидия оның селекциядағы маңызын түсінеді.
Кейбір оқушылар: Полиплоидия оның селекциядағы маңызын өз сөздерімен айтып береді.
Бағалау критерийі
1. Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез туралы біледі
2. Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез бір-бірінен ажырата алады.
3. Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганезге мысалдар келтіреді.
Тілдік мақсаттар
Жазылым. Негізгі сөздер мен тіркестер,терминдер: Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез
Құндылықтарға
баулу
Жалпыға бірдей еңбекқоғамыөзара келісім мен түсіністік,ынтымақтастық пен ашықтық.Үздіксіз білім алу қажеттілігі.
Пәнаралық байланыс
Тарих,география.
Алдыңғы білім
Оқушылар білуі тиіс:Селекция әдістері
Сабақ барысы
-
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың басы
1.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды 3 топқа біріктіру.
2.Үй тапсырмасын пысықтау
Тест тапсырмаларын үлестіру
Бағалау
Қима қағаздар
Сабақтың ортасы
Топқа тапсырма
1. Полиплоидия. Әріден будандастыру. Жасанды мутаганез
2.Қазақстандағы селекция жетістіктері
3.Селекцияның заманауи жетістіктері.
Әр топ өз тапсырмалары бойынша жумыстарын дайындап қорғайды.Әр топ кластер әдісі бойынша жұмыс дайындайды.
Плакат,маркерлер,стикерлер
Сабақтың соңы
№8 зертханалық жұмыс. Жергілікті өсімдік іріктемелерінің фенотиптерін білу.
Оқушылар бағалау парақшалары арқылы өздерін бағалайды.
Топ жұмысын бағалайды.
1 мин
Үйге тапсырма
Кете 162 бет
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық
Және
Қауіпсіздік
Техникасын
сақтау
Топтық,жұптық және жеке жұмыс.
Тексерілді:
Сабақ бойынша рефлексивті есеп:
шағым қалдыра аласыз













