Пән: көркем
еңбек
Сынып: 3
"а"
|
Мектеп: Ақтөбе облысы, Байғанин ауданы
№3
Қарауылкелді орта
мектебі
Мұғалімнің аты-жөні
: Хусайнов Арман
Жұмабекұлы
|
|
Күні: 06.02.2019
ж.
|
Қатысқандар: Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Портрет
түрлері
|
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
|
3.1.2.1 3.1.3.2
Мұғалім үшін: портрет түрлерімен таныстыру,
портрет түрін анықтап, шығармашылық жұмыста үйренгендерін көрсете
білуге дағдыландыру.
Оқушылардың шығармашылық
міндеті: №2 жұмыс дәптерінің
14–15-беттеріндегі тапсырмаларды орындау.
|
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:портрет жанры мен портрет
түрлері туралы біледі;
Оқушылардың басым
бөлігі:портрет жанры мен портрет
түрлерін жасауда ақпарат көздерін
қолданады;
Кейбір
оқушылар:портрет түрлерін өз бетінше
орындайды;
|
|
Бағалаук
ритерийлері
|
-
портрет жанры мен портрет
түрлері туралы мәліметтерді меңгереді;
- шығармашылық идеыларды іске
асыруда ақпарат көздерін тиімді
пайдаланады;
|
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен
терминдер:
портрет,
жанр.
Диaлогтер мен жaзу үшін
қолдaнылaтын тіркестер:
-
Портрет жанрының ерекшелігі
неде?
-
Портрет салуда қандай
ережелерді ұстану керек?
-
Портреттің қандай түрлері
бар?
|
|
Құндылықтарға
баулу
|
Қазақстандық патриотизм мен
азаматтық жауапкершілік құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, өмір бойы
білім алу
|
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Сызу, бейнелеу
өнері
|
|
Алдыңғы меңгерілген
білім
|
Портрет түрлерін
біледі
|
|
Сабақ
барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс -
әрекет
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың
басы
2мин
3мин
|
Топқа бөлу «Жемістер»
әдісі
1-топ
«Бейнелеу»
2- топ
«Пейзаж»
3- топ
«Натюрморт»
1
тапсырма.
Топтық
жұмыс «Жасырын суреттер»
әдісі
.
- суреттерде кімдер
бейнеленген?
- суретте кім екенін тауып,
оны баяндап беру?
ҚБ «Смайлик»
әдісі
|
қима
қағаздар
с уреттер
|
|
Сабақ
ортасы
15
мин
15
мин
|
Жаңа
сабақ
2- тапсырма. Топтық жұмыс
«Сұраққа жетіп алу» әдісі.
-
Портрет жанрына сипаттама
беру
-
Портреттің түрлерін
атау;
Дескрипторлар:
-
Оқушылар портрет жанры туралы
біледі;
-
Портреттің түрлерін
талдайды;
-
Ақпарат көздерін тиімді
пайдаланады;
ҚБ «Смайлик»
әдісі
3 -тапсырма. Саралау тапсырмасы
«Портрет» әдісі
Жеке жұмыс: Портретке адамның
бет бейнесін
салу. Кімді салғаны жөнінде
әңгімелеп беру.
Дескрипторлар:
ҚБ «Смайлик»
әдісі
|
постер,
маркер
А3
қағаз,
қарындаш
|
|
Сабақтыңсоңы
5 мин
|
Кері
байланыс
«Бір сөзбен» стратегиясы
Оқушылар өздеріне берілген 12 сөздің ішінен, өздерінің бүгінгі
сабақтағы жағдайын сипаттайтындай 3 сөзді таңдап
айтады. Түсінбедім, Ұнамады, Қуаныш, Ұнады,
Қанағаттану,
Шабыт, Керемет, Алаңдау,
Тыныштық, Сенімділік,
Сенімсіздік,
Рахаттану
|
|
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандайтапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
|
Саралау
тапсырмасы
жеке
жұмыста
«Портрет» әдісі арқылы
жүргізілді.
Оқушылар
барлығыпортретке адамның бет бейнесін
салу ережелеріне сүйене отырып, мұғалімнің қолдауымен
салады;
қабілеті жоғары
оқушылар
адамның бет бейнесін ешқандай
кeмшіліктeрсіз салады және таныстырылым жасайды
көрсeтеді;
|
"Смайлик" әдісі арқылы
бағаланады. .
Кері байланыс «Бір сөзбен »
әдісі арқылы жүзеге асырылады.
|
Қауіпсіздік техникасы
ережелерін,
АКТ қолдануда қауіпсіздік
шараларын еске түсіру және сақтау
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта дифференциация
дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы
даойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|