Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлімі |
Визуалды өнер |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Аблазов С |
|||||
|
Күні : |
|
|||||
|
Сынып: 6 ұлдар |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Тақырыбы: |
Портреттегі түс. Орындалу техникасы. |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
6.1.1.1-Өзінің және басқа оқушының тәжірибесіне сүйене отырып, қоршаған орта нысандарының визуалды сипаттамаларын (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) түсіну және білімін көрсету 6.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін анықтау, таңдау және қолдану |
|||||
|
Мақсаты: |
Оқушылар қоршаған орта нысандарының көркемдік сипаттамаларын (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) өз және өзге тәжірибелерге сүйене отырып сипаттайды және сол сипаттамалар негізінде өз идеялары мен сезімдерін жеткізу үшін визуалды элементтер мен көркем тәсілдерді таңдап, қолданады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы. Оқушыларды кез келген іс-әрекетте жауапкершілікпен, табандылықпен жұмыс істеуге тәрбиелеу. Өз ісін шеберлікпен атқаруға ұмтылып, кәсіби дағдыларды меңгеру арқылы өз болашағына сеніммен қарауға бағыттау. |
|||||
|
Апта дәйек сөзі: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 3 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу, құрал-жабдықтарды тексеру. Өткен сабаққа шолу. Психологиялық ахуал қалыптастыроқушылардың көңіл-күйіне назар аудару. Миға шабуыл:
1. Түстерді араластырып, эксперимент жасап көріңдер. 2. Өз терілеріңнің түсіне сәйкес келетін түстерді таңдаңдар. |
Оқушылар мұғалімменамандасады.
Бір-біріне сәттілік тілейді. Бүгінгі көңіл-күйлерімен бөліседі. Орындарынажайғасады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: мадақтау. Жарайсыңдар! |
Презентация.
|
||
|
Ортасы 35 минут |
Жаңа білімді меңгерту. Акварель - арнайы бояулардың көмегімен түстерді үйлестіріп, көркем түрде жеткізетін кескіндеме тәсілі. Акварель кескіндеме мен графиканың ерекшеліктерін тоғыстырады. Акварельмен сурет салу Қытайда б. 3. ІІ ғасырында қағаз пайда болғаннан бастап дами бастады. Ш. Уәлиханов этюд суреттерін акварель бояумен салған, ғалымның портреттері мен пейзаждары ұлттық өнеріміздің алтын қорына енген. Ә. Қастеев пен Ә. Ысмайылов қазақтың тұңғыш акварельші-суретшілері саналады. Ү. Әжиев, Т. Батанов, Н. Крутильников және өзге де Қазақстан суретшілері осы техникамен суретсалған. ?Акварель бояуымен жұмыс істеудің қауіпсіздік ережелері?1. Жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыру
?2. Құрал-жабдықтармен қауіпсіз жұмыс
?3. Сумен және бояумен жұмыс
?4. Мінез-құлық ережесі
?5. Жұмыс соңында
?Ескерту: Егер бояу теріге аллергия берсе, көзге немесе ауызға тисе — дереу мұғалімге айту қажет. Практикалық жұмыс: 1. Портретін салатын адамды таңдаңдар. 2. Сызықтық нобай жасап алыңдар. 3. Оның мінезі мен көңіл күйін қандай түстермен жеткізуге болатынын ойластырыңдар. 4. Акварельмен портрет салыңдар. Дескрипторлар:
Саралау тәсілі:Қабілет бойынша саралау – Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырмалар әртүрлі күрделілікпен беріледі (жеңілден күрделіге қарай). |
Мұғалімнің ақпаратын оқушылар тыңдайды. Gemini https://gemini.google.com/app/ Оқушылар пратикалық жұмыс орындайды |
|
|
||
|
Аяқталуы 5 минут
|
Үйге тапсырма: Жаттығу жұмысын орындау Рефлексия әдісі:Бүгінгі сабақта қандай жаңа нәрсені үйрендің?Қандай тапсырма сен үшін ең қызықты болды? Неліктен? Қорытынды. 1. Картинада контраст не үшін қолданылады? 2. Колорит дегеніміз не? 3. Портрет салу барысында пайдаланған негізгі түстерді сипаттаңдар. |
Үй тапсырмасын нақытылап алады. Тиімді кері бацланыс береді.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Өте жақсы! Жарайсыңдар! |
. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Портреттегі түс. Орындалу техникасы. 6 сынып ұлдар
Портреттегі түс. Орындалу техникасы. 6 сынып ұлдар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлімі |
Визуалды өнер |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Аблазов С |
|||||
|
Күні : |
|
|||||
|
Сынып: 6 ұлдар |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Тақырыбы: |
Портреттегі түс. Орындалу техникасы. |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
6.1.1.1-Өзінің және басқа оқушының тәжірибесіне сүйене отырып, қоршаған орта нысандарының визуалды сипаттамаларын (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) түсіну және білімін көрсету 6.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін анықтау, таңдау және қолдану |
|||||
|
Мақсаты: |
Оқушылар қоршаған орта нысандарының көркемдік сипаттамаларын (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) өз және өзге тәжірибелерге сүйене отырып сипаттайды және сол сипаттамалар негізінде өз идеялары мен сезімдерін жеткізу үшін визуалды элементтер мен көркем тәсілдерді таңдап, қолданады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы. Оқушыларды кез келген іс-әрекетте жауапкершілікпен, табандылықпен жұмыс істеуге тәрбиелеу. Өз ісін шеберлікпен атқаруға ұмтылып, кәсіби дағдыларды меңгеру арқылы өз болашағына сеніммен қарауға бағыттау. |
|||||
|
Апта дәйек сөзі: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 3 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу, құрал-жабдықтарды тексеру. Өткен сабаққа шолу. Психологиялық ахуал қалыптастыроқушылардың көңіл-күйіне назар аудару. Миға шабуыл:
1. Түстерді араластырып, эксперимент жасап көріңдер. 2. Өз терілеріңнің түсіне сәйкес келетін түстерді таңдаңдар. |
Оқушылар мұғалімменамандасады.
Бір-біріне сәттілік тілейді. Бүгінгі көңіл-күйлерімен бөліседі. Орындарынажайғасады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: мадақтау. Жарайсыңдар! |
Презентация.
|
||
|
Ортасы 35 минут |
Жаңа білімді меңгерту. Акварель - арнайы бояулардың көмегімен түстерді үйлестіріп, көркем түрде жеткізетін кескіндеме тәсілі. Акварель кескіндеме мен графиканың ерекшеліктерін тоғыстырады. Акварельмен сурет салу Қытайда б. 3. ІІ ғасырында қағаз пайда болғаннан бастап дами бастады. Ш. Уәлиханов этюд суреттерін акварель бояумен салған, ғалымның портреттері мен пейзаждары ұлттық өнеріміздің алтын қорына енген. Ә. Қастеев пен Ә. Ысмайылов қазақтың тұңғыш акварельші-суретшілері саналады. Ү. Әжиев, Т. Батанов, Н. Крутильников және өзге де Қазақстан суретшілері осы техникамен суретсалған. ?Акварель бояуымен жұмыс істеудің қауіпсіздік ережелері?1. Жұмыс орнын дұрыс ұйымдастыру
?2. Құрал-жабдықтармен қауіпсіз жұмыс
?3. Сумен және бояумен жұмыс
?4. Мінез-құлық ережесі
?5. Жұмыс соңында
?Ескерту: Егер бояу теріге аллергия берсе, көзге немесе ауызға тисе — дереу мұғалімге айту қажет. Практикалық жұмыс: 1. Портретін салатын адамды таңдаңдар. 2. Сызықтық нобай жасап алыңдар. 3. Оның мінезі мен көңіл күйін қандай түстермен жеткізуге болатынын ойластырыңдар. 4. Акварельмен портрет салыңдар. Дескрипторлар:
Саралау тәсілі:Қабілет бойынша саралау – Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырмалар әртүрлі күрделілікпен беріледі (жеңілден күрделіге қарай). |
Мұғалімнің ақпаратын оқушылар тыңдайды. Gemini https://gemini.google.com/app/ Оқушылар пратикалық жұмыс орындайды |
|
|
||
|
Аяқталуы 5 минут
|
Үйге тапсырма: Жаттығу жұмысын орындау Рефлексия әдісі:Бүгінгі сабақта қандай жаңа нәрсені үйрендің?Қандай тапсырма сен үшін ең қызықты болды? Неліктен? Қорытынды. 1. Картинада контраст не үшін қолданылады? 2. Колорит дегеніміз не? 3. Портрет салу барысында пайдаланған негізгі түстерді сипаттаңдар. |
Үй тапсырмасын нақытылап алады. Тиімді кері бацланыс береді.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Өте жақсы! Жарайсыңдар! |
. |
||
шағым қалдыра аласыз














