|
Білім беру ұйымының атауы |
№119 м-л |
|||||||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ерболатова Н.Е |
|||||||||
|
Күні: |
26.11.24 |
|||||||||
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 67 сабақ. П дыбысы мен әрпі |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді; сызба –модель, сурет,белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрасты-рады; тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды, өз ойын білдіреді айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады; көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны білуге, ізденуге құштар болу. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Сергіту сәті Бекіту Кері байланыс
|
Сабаққа дайындық жасату.
Психологиялық ахуалды қалыптастыру.
«П» дыбысы мен әрпі тақырыбын қайталау. Өткен тақырып бойынша сұрақ-жауап жүргізу.
(Тақтаға парта, шапан, қаптың суреттерін ілемін. Заттардың атауын сұраймын. «Пп» әрпінің орнын анықтайды. Сөздерді буынға бөледі. Тақтаға үш оқушы шығып заттардың атауын жазады, әріп пен дыбыстың санын айтады. Дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады.) - Өткен сабақтағы «Доп ойнау» мәтінінің мазмұнын сурет бойынша ретімен айтып беруін 1 оқушыдан сұраймын. Жаңа тақырып
Сөздікпен жұмыс. Шопан – қоздау жұмыстарын ұйымдастырып, жаңадан туылған қозыларды санап, оларды азықпен қамтамасыз етіп, арасында мал дәрігерлік қызметті де атқаратын адам.
менің әліппем сенің ... оның ... Тақтаға бір оқушыны шығарамын. Қалған оқушылар дәптерге орындайды. Кел, балалар тұрайық, Алақанды соғайық. Бір отырып, бір тұрып Біз тынығып алайық. Бас аяқпен топ-топ, Шапалақпен хоп-хоп, Бір оңға, бір солға Орнымызды табайық.
(Оқушыларға пазлдар беріледі. Пазлдан кітаптың суретін құрастырады.)
(Балалар «соңында» деп жауап береді)
Мәтінмен жұмыс:
Кітап Кітап – адамның ақылшы досы. Кітапты ақындар, жазушылар жазады. Суретшілер суретін салады. Кітапты ұқыпты, таза ұстау керек. Жұппен жұмыс:
(Оқушыларға оқулықты жапқызып, мәтіндегі сөйлемдерді үлестіріп беремін. Оқушылар сөйлемдерді ретімен қойып, мұғалімнің көмегімен орындаған жұмысын тексереді.)
Дәптермен жұмыс:
Сөйлемді әдемі әрі қатесіз дәптерге көшіріп жаз.
«Ауа райы» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды. Шуақты күн – сабақты түсіндім, алған білімді ары қарай өмірде қолдана аламын. Бұлтты – кейбір тапсырмаларды түсінбедім, сұрағым бар. Жаңбырлы – түсінбедім, қиын болды. |
Көңіл-күй жаттығуын орындайды.
Қойылған сұрақтарға жауап береді.
Буынға бөліп, тізбектеп, хормен оқиды.
сенің әліппең оның әліппесі
Пазл құрастырады. Мәтінді оқиды.
Сөйлемдерді ретімен орналастырады.
Көркем жазуды жазады. Оқулықтағы сөйлемді дәптерге көшіріп жазады.
|
Мадақтап отыру.
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Тақтамен жұмыс (Парта, шапан, қаптың суреті) Сюжетт суреттер
Үлестірме
Пазл, оқулық.
Үлестірме
Жұмыс дәптері
Үлестірме
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пп дыбысы мен әрпі
Пп дыбысы мен әрпі
|
Білім беру ұйымының атауы |
№119 м-л |
|||||||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ерболатова Н.Е |
|||||||||
|
Күні: |
26.11.24 |
|||||||||
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 67 сабақ. П дыбысы мен әрпі |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді; сызба –модель, сурет,белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрасты-рады; тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды, өз ойын білдіреді айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады; көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны білуге, ізденуге құштар болу. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Сергіту сәті Бекіту Кері байланыс
|
Сабаққа дайындық жасату.
Психологиялық ахуалды қалыптастыру.
«П» дыбысы мен әрпі тақырыбын қайталау. Өткен тақырып бойынша сұрақ-жауап жүргізу.
(Тақтаға парта, шапан, қаптың суреттерін ілемін. Заттардың атауын сұраймын. «Пп» әрпінің орнын анықтайды. Сөздерді буынға бөледі. Тақтаға үш оқушы шығып заттардың атауын жазады, әріп пен дыбыстың санын айтады. Дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады.) - Өткен сабақтағы «Доп ойнау» мәтінінің мазмұнын сурет бойынша ретімен айтып беруін 1 оқушыдан сұраймын. Жаңа тақырып
Сөздікпен жұмыс. Шопан – қоздау жұмыстарын ұйымдастырып, жаңадан туылған қозыларды санап, оларды азықпен қамтамасыз етіп, арасында мал дәрігерлік қызметті де атқаратын адам.
менің әліппем сенің ... оның ... Тақтаға бір оқушыны шығарамын. Қалған оқушылар дәптерге орындайды. Кел, балалар тұрайық, Алақанды соғайық. Бір отырып, бір тұрып Біз тынығып алайық. Бас аяқпен топ-топ, Шапалақпен хоп-хоп, Бір оңға, бір солға Орнымызды табайық.
(Оқушыларға пазлдар беріледі. Пазлдан кітаптың суретін құрастырады.)
(Балалар «соңында» деп жауап береді)
Мәтінмен жұмыс:
Кітап Кітап – адамның ақылшы досы. Кітапты ақындар, жазушылар жазады. Суретшілер суретін салады. Кітапты ұқыпты, таза ұстау керек. Жұппен жұмыс:
(Оқушыларға оқулықты жапқызып, мәтіндегі сөйлемдерді үлестіріп беремін. Оқушылар сөйлемдерді ретімен қойып, мұғалімнің көмегімен орындаған жұмысын тексереді.)
Дәптермен жұмыс:
Сөйлемді әдемі әрі қатесіз дәптерге көшіріп жаз.
«Ауа райы» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды. Шуақты күн – сабақты түсіндім, алған білімді ары қарай өмірде қолдана аламын. Бұлтты – кейбір тапсырмаларды түсінбедім, сұрағым бар. Жаңбырлы – түсінбедім, қиын болды. |
Көңіл-күй жаттығуын орындайды.
Қойылған сұрақтарға жауап береді.
Буынға бөліп, тізбектеп, хормен оқиды.
сенің әліппең оның әліппесі
Пазл құрастырады. Мәтінді оқиды.
Сөйлемдерді ретімен орналастырады.
Көркем жазуды жазады. Оқулықтағы сөйлемді дәптерге көшіріп жазады.
|
Мадақтап отыру.
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Тақтамен жұмыс (Парта, шапан, қаптың суреті) Сюжетт суреттер
Үлестірме
Пазл, оқулық.
Үлестірме
Жұмыс дәптері
Үлестірме
|
||||||
шағым қалдыра аласыз















