Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
|
Бөлім: |
Желі және қауіпсізддік |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Практикалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.4.2.1 компьютерді зиянды |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
|
Сабақтың барысы
Сабақ жоспары
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Кіріспе (5 минут) |
Сабақтың мақсатын түсіндіру. Компьютердің зиянды бағдарламалардан қорғау мен пайдаланушы интерфейстерінің эргономикалығын бағалаудың маңыздылығын атап өту. |
Оқушылар тыңдайды, сұрақтар қояды. |
|
Слайдтар, маркер тақтасы |
|
2. Топтық жұмыс (15 минут) |
Оқушыларды топтарға бөлу (4-5 адам). Топтарға «Компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау» тақырыбында тапсырма беру.
|
Топтар зиянды бағдарламаларды қорғау әдістерін талқылайды, мысалдар келтіреді. |
Топ жұмысын бағалау: идеяның оригиналдығы, тиімділігі. Бағалау критерийлері
|
Слайдтар, қағаз, маркерлер |
|
3. Жұптық жұмыс (15 минут) |
Тапсырмалар Оқушыларға «Пайдаланушы интерфейстерінің эргономикалығын бағалау» тапсырмасын беру. Әр жұпқа бір интерфейс үлгісін ұсыну.
|
Жұптар интерфейсті талқылап, оның эргономикасын бағалайды. |
Жұптық жұмыс: түсініктеме беру, бағалау.
|
Интерфейс үлгілері, бағалау кестесі |
|
4. Жеке жұмыс (5 минут) |
Оқушыларға үй тапсырмасын түсіндіру: «Зиянды бағдарламалардан қорғау үшін не істедіңіз?» тақырыбында қысқа эссе жазу.
|
Оқушылар үй тапсырмасын жазу үшін қажетті ақпаратты жинайды. |
Эссені бағалау: мазмұн, құрылым, стилі.
|
Ноутбуктар, қағаз, қалам |
|
5. Қорытынды (5 минут) |
Сабақты қорытындылау, оқушылардың пікірлері мен ұсыныстарын тыңдау. |
Оқушылар сабақты бағалайды, ұсыныстар айтады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Практикалық жұмыс
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
|
Бөлім: |
Желі және қауіпсізддік |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Практикалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.4.2.1 компьютерді зиянды |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
|
Сабақтың барысы
Сабақ жоспары
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Кіріспе (5 минут) |
Сабақтың мақсатын түсіндіру. Компьютердің зиянды бағдарламалардан қорғау мен пайдаланушы интерфейстерінің эргономикалығын бағалаудың маңыздылығын атап өту. |
Оқушылар тыңдайды, сұрақтар қояды. |
|
Слайдтар, маркер тақтасы |
|
2. Топтық жұмыс (15 минут) |
Оқушыларды топтарға бөлу (4-5 адам). Топтарға «Компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау» тақырыбында тапсырма беру.
|
Топтар зиянды бағдарламаларды қорғау әдістерін талқылайды, мысалдар келтіреді. |
Топ жұмысын бағалау: идеяның оригиналдығы, тиімділігі. Бағалау критерийлері
|
Слайдтар, қағаз, маркерлер |
|
3. Жұптық жұмыс (15 минут) |
Тапсырмалар Оқушыларға «Пайдаланушы интерфейстерінің эргономикалығын бағалау» тапсырмасын беру. Әр жұпқа бір интерфейс үлгісін ұсыну.
|
Жұптар интерфейсті талқылап, оның эргономикасын бағалайды. |
Жұптық жұмыс: түсініктеме беру, бағалау.
|
Интерфейс үлгілері, бағалау кестесі |
|
4. Жеке жұмыс (5 минут) |
Оқушыларға үй тапсырмасын түсіндіру: «Зиянды бағдарламалардан қорғау үшін не істедіңіз?» тақырыбында қысқа эссе жазу.
|
Оқушылар үй тапсырмасын жазу үшін қажетті ақпаратты жинайды. |
Эссені бағалау: мазмұн, құрылым, стилі.
|
Ноутбуктар, қағаз, қалам |
|
5. Қорытынды (5 минут) |
Сабақты қорытындылау, оқушылардың пікірлері мен ұсыныстарын тыңдау. |
Оқушылар сабақты бағалайды, ұсыныстар айтады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


