§20 Практикум. Циклдік алгоритмдерді программалау
|
Бөлім: |
IV тарау. Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Нұрымбаева Ж. |
|
|
Күні: |
01.02.2023 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны:10 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§20. Практикум. Циклдік алгоритмдерді программалау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 таңдау және қайталау операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасыныңда қолдану(С/С++, Python, Delphi, Lazarus) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Python программалау тілінде for цикл операторын пайдаланып есеп шығаруды үйрету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 10 минут |
Амандасу Оқушыларды түгелдеу Сыныпта ашық көңіл-күй қалыптастыру үшін «Аффирмация» әдісі қолданылады. Тест алу арқылы үй тапсырмасын тексеру Үй жұмысын оқушылармен бірге талқылайды |
Мұғалім оқушылардың бірегей екенін, олардың әрқайсысы басқаға ұқсамайтынын және бұл олардың барлығы керемет адамдар екенін айтады! Барлығы бір-бірінің қолдарынан ұстапкелесі сөздерді айтады: Мен шексіз мейірімді, Феноменальді ақылды, Кристалды адал, Заманға сай дамыған, Жомарт АДАММЫН! Оқушылар мұғалімнің жетелеуші сұрақтарының көмегімен сабақтың мақсатын өздері анықтап, келесі кезеңге көшеді Оқушылар сұрақтарға жауап береді 1. for циклінің жазылу және орындалу ерекшеліктері қандай? 2.Ішкі цикл дегеніміз не? Үй тапсырмасы
print(‘i=’, i) ә) f=1*2*3*4*5*6*7*8*9*10 print(‘f=’,f) |
Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау. |
Оқушының жеке дәптері Оқулық Educaplay платформасы |
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
§20 Практикум. Циклдік алгоритмдерді программалау Жеке жұмыс 1-тапсырма А деңгейі тапсырмаларын орындайды Топтық жұмыс «Қатесін тап» әдісі. Оқушыларды екі топқа бөлу. Берілген есептің қатесін анықтау Жұптық жүмыс. Компьютерде орындайық . |
1-тапсырма жалпы тапсырма. А деңгейі тапсырмаларын орындайды 1.Бір бананның бағасы 100тг тұрады. 2, 3, ....30 дана банан құнының кестесін басып шығару. 2.Жер радиусы R=6350км болатын идеалды сфера екенін ескеріп, Жердің биіктігі 1, 2, ...10 км болатын н.ктеден көкжиек сызығына дейінгі қашықтықты анықтаңдар. 2-тапсырма. Есептің қатесін анықтайды. І топ Берілген есептің қатесін анықтайды: 1.Қосындыны есепте: 2/3+3/4+4/5+…+10/11
for i in range (2, 11): S+=i p+=1 print(i,s)
ІІ топ Берілген есептің қатесін анықтайды:
2.Қосындыны есепте: 1+1/3+1/3^8 for in range (8): s=+p/3**i print (i) 1-есеп banan=100 for i in range(2,31): print(i,'banan',i*banan,'tenge') 2-есеп import math R=6350 for h in range(1,11): d=math.sqrt(2*h*R) print('h=',h, 'km d=',d,'km') |
Оқушылардың тапсырманы орындауына қарай смайликтер арқылы бағалау. Дескриптор:
Дескриптор:
|
Оқулық |
|
Кері байланыс 5 мин |
|
|
|
Ноутбуктер, стикерлер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Бір ауыз сөз» әдісі
|
«Бір ауыз сөз» арқылы оқушылар бекіту сұрақтарына жауап береді
|
|
Бағалау парақтары |
|
Үй жұмысы |
§21 |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Практикум. Циклдік алгоритмдерді программалау
Практикум. Циклдік алгоритмдерді программалау
§20 Практикум. Циклдік алгоритмдерді программалау
|
Бөлім: |
IV тарау. Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Нұрымбаева Ж. |
|
|
Күні: |
01.02.2023 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны:10 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§20. Практикум. Циклдік алгоритмдерді программалау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 таңдау және қайталау операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасыныңда қолдану(С/С++, Python, Delphi, Lazarus) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Python программалау тілінде for цикл операторын пайдаланып есеп шығаруды үйрету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 10 минут |
Амандасу Оқушыларды түгелдеу Сыныпта ашық көңіл-күй қалыптастыру үшін «Аффирмация» әдісі қолданылады. Тест алу арқылы үй тапсырмасын тексеру Үй жұмысын оқушылармен бірге талқылайды |
Мұғалім оқушылардың бірегей екенін, олардың әрқайсысы басқаға ұқсамайтынын және бұл олардың барлығы керемет адамдар екенін айтады! Барлығы бір-бірінің қолдарынан ұстапкелесі сөздерді айтады: Мен шексіз мейірімді, Феноменальді ақылды, Кристалды адал, Заманға сай дамыған, Жомарт АДАММЫН! Оқушылар мұғалімнің жетелеуші сұрақтарының көмегімен сабақтың мақсатын өздері анықтап, келесі кезеңге көшеді Оқушылар сұрақтарға жауап береді 1. for циклінің жазылу және орындалу ерекшеліктері қандай? 2.Ішкі цикл дегеніміз не? Үй тапсырмасы
print(‘i=’, i) ә) f=1*2*3*4*5*6*7*8*9*10 print(‘f=’,f) |
Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау. |
Оқушының жеке дәптері Оқулық Educaplay платформасы |
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
§20 Практикум. Циклдік алгоритмдерді программалау Жеке жұмыс 1-тапсырма А деңгейі тапсырмаларын орындайды Топтық жұмыс «Қатесін тап» әдісі. Оқушыларды екі топқа бөлу. Берілген есептің қатесін анықтау Жұптық жүмыс. Компьютерде орындайық . |
1-тапсырма жалпы тапсырма. А деңгейі тапсырмаларын орындайды 1.Бір бананның бағасы 100тг тұрады. 2, 3, ....30 дана банан құнының кестесін басып шығару. 2.Жер радиусы R=6350км болатын идеалды сфера екенін ескеріп, Жердің биіктігі 1, 2, ...10 км болатын н.ктеден көкжиек сызығына дейінгі қашықтықты анықтаңдар. 2-тапсырма. Есептің қатесін анықтайды. І топ Берілген есептің қатесін анықтайды: 1.Қосындыны есепте: 2/3+3/4+4/5+…+10/11
for i in range (2, 11): S+=i p+=1 print(i,s)
ІІ топ Берілген есептің қатесін анықтайды:
2.Қосындыны есепте: 1+1/3+1/3^8 for in range (8): s=+p/3**i print (i) 1-есеп banan=100 for i in range(2,31): print(i,'banan',i*banan,'tenge') 2-есеп import math R=6350 for h in range(1,11): d=math.sqrt(2*h*R) print('h=',h, 'km d=',d,'km') |
Оқушылардың тапсырманы орындауына қарай смайликтер арқылы бағалау. Дескриптор:
Дескриптор:
|
Оқулық |
|
Кері байланыс 5 мин |
|
|
|
Ноутбуктер, стикерлер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Бір ауыз сөз» әдісі
|
«Бір ауыз сөз» арқылы оқушылар бекіту сұрақтарына жауап береді
|
|
Бағалау парақтары |
|
Үй жұмысы |
§21 |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













