Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім: |
Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Дузбаева Б. К. |
|||||
|
Күні: |
27.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Практикум. Күрделі шарттарды программалау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.3 Python программалау тіліндегі күрделі шарттарды қолдану. |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Оқушылардың сәлемдесуі. Эмо-ционалды фон құру . Жұмыс үлгісіне икемделу. 2. Топқа сандар арқылы бірігеді 3.Үй тапсырмасын тексеру 4. Сұрақтар: -Python программалау тілінде қан-дай салыстырмалы амалдар қолда-нылады? -Күрделі шарттар дегенді қалай түсінесіз? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Тақырыптық суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Практикум.
y=true print(x and y)
y=true print(x or y)
print(not x)
Шарт (x>=1 and x<=100
Шарт (x<=1 and x>=100
1 тапсырма
y=int(input()) if x%2==1 and y%2==1: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
y=int(input()) if x<10 or y<10: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
y=int(input()) if x==0 or y==0: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
if a%2==2 or a%2==3: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
if a%3!=0 or a%7==0: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
if a%5==0 or a%7==0: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
if a%4!=0 or a%10!=0: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’) |
Дескриптор: - Python (пайтон) бағдарламасын іске қосады - Блок-схемалар бо-йынша Python (пай-тон) программалау тілінде күрделі шарттартарды қол-данып программа құрады - Программалық кодты Python-ға енгізеді - Нәтижесін алып, тексереді
Дескриптор: - Программалық кодқа салыстыру амалдармен және логикалық амалдар-мен толықтырып, нәтижесін тексереді
Дескриптор: - Программалық кодқа салыстыру амалдармен және логикалық амалдар-мен толықтырып, нәтижесін тексереді
Дескриптор: -Күрделі шарттар-тарды қолданып, прогрограмма құрады - Программалық кодты Python-ға енгізеді - Нәтижесін алып, тексереді
|
“Жарайсың”
4 ұпай
2 ұпай
2 ұпай
Әр шығарылған есепке 3 ұпай
|
Оқулық, жұмыс дәптері ДК
Python (пайтон) программа-лау ортасы
|
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Бағалау. Өзін-өзі бағалау жүргізіледі Сабақ соңында рефлекция жүргізіледі:
|
Өзін-өзі бағалау шәкіл бойынша бағалайды Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар ба-ғалау крите-рийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Бағалау шәкілі - А4
Кері байланыс |
||
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Практикум. Күрделі шарттарды программалау
Практикум. Күрделі шарттарды программалау
Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім: |
Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Дузбаева Б. К. |
|||||
|
Күні: |
27.02.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Практикум. Күрделі шарттарды программалау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.3 Python программалау тіліндегі күрделі шарттарды қолдану. |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Оқушылардың сәлемдесуі. Эмо-ционалды фон құру . Жұмыс үлгісіне икемделу. 2. Топқа сандар арқылы бірігеді 3.Үй тапсырмасын тексеру 4. Сұрақтар: -Python программалау тілінде қан-дай салыстырмалы амалдар қолда-нылады? -Күрделі шарттар дегенді қалай түсінесіз? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Тақырыптық суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Практикум.
y=true print(x and y)
y=true print(x or y)
print(not x)
Шарт (x>=1 and x<=100
Шарт (x<=1 and x>=100
1 тапсырма
y=int(input()) if x%2==1 and y%2==1: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
y=int(input()) if x<10 or y<10: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
y=int(input()) if x==0 or y==0: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
if a%2==2 or a%2==3: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
if a%3!=0 or a%7==0: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
if a%5==0 or a%7==0: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’)
if a%4!=0 or a%10!=0: print(‘akikat’) else: print(‘jalgan’) |
Дескриптор: - Python (пайтон) бағдарламасын іске қосады - Блок-схемалар бо-йынша Python (пай-тон) программалау тілінде күрделі шарттартарды қол-данып программа құрады - Программалық кодты Python-ға енгізеді - Нәтижесін алып, тексереді
Дескриптор: - Программалық кодқа салыстыру амалдармен және логикалық амалдар-мен толықтырып, нәтижесін тексереді
Дескриптор: - Программалық кодқа салыстыру амалдармен және логикалық амалдар-мен толықтырып, нәтижесін тексереді
Дескриптор: -Күрделі шарттар-тарды қолданып, прогрограмма құрады - Программалық кодты Python-ға енгізеді - Нәтижесін алып, тексереді
|
“Жарайсың”
4 ұпай
2 ұпай
2 ұпай
Әр шығарылған есепке 3 ұпай
|
Оқулық, жұмыс дәптері ДК
Python (пайтон) программа-лау ортасы
|
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Бағалау. Өзін-өзі бағалау жүргізіледі Сабақ соңында рефлекция жүргізіледі:
|
Өзін-өзі бағалау шәкіл бойынша бағалайды Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар ба-ғалау крите-рийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Бағалау шәкілі - А4
Кері байланыс |
||
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз















