Материалдар / Практикум. Практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмін іске асыру

Практикум. Практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмін іске асыру

Материал туралы қысқаша түсінік
Практикум. Практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмін іске асыру
Материал тегін
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Алгоритмдеу және программалау


Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып 10

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Практикум. Практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмін іске асыру БЖБ№3

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.5.1.4 практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмдерін іске асыру

Сабақтың мақсаты:

Практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмдерін іске асырады

Бірлік және ынтымақ құндылығы

Басқа адамдармен қарым-қатынас кезінде өз мінез-

құлқыңызды сыни тұрғыдан бағалау және түзету

Өзара сыйластық пен ынтымақтастықты көрсете отырып,

өз көзқарастарын білдіре алу

Ортақ мақсаттарға қол жеткізуге ықпал ете отырып,

командада тиімді жұмыс істей білу

Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

1.Оқушылармен амандасу.

2. Психологиялық ахуал

Жасанды интелект арқылы орындалады

«Боди-арт»

Барлық қатысушылар бірінің артына бірі тұрады. Соңғы ойыншы алдыңғының арқасына өзі қалаған суретті салады, ол ойыншы ненің суретін сезінгенін өзінің алдындағы оқушыға салады. Осылайша

алдыңғы қатысушыға дейін сурет салу жалғасады. Соңғы және бірінші баланың суреттері салыстырылып, кімнің тұсынан ағаттық кеткені анықталады. Жағымды ахуал туады..

3. Топқа бөлу: 3-түрлі түсті маркерлер арқылы топқа бөлу



4. «Конверт сұрақ» әдісі

Үй тапсырмасын қайталау

3 топтағы 3 оқушыға 1-сұрақтан жазылып, конвертке салынады(өткен тақырыптар бойынша ). Әрбір оқушыда өзінікі болатындай етіп, бірнеше конверт дайындалады. Әрқайсысына бір минут беріледі: оқушы стикерде атын және жауабын жазады; бір минут өткен соң конверт өзінің тобындағы келесі оқушыға беріледі, осылай сұрақтарға барлығы жауап бергенше жүре береді. Стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқыңыз (аттарын атамастан); сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды.

1-топтағы 1-оқушы конвертіне:

-Сұрыптаудың мағынасы неде?

2-топтағы 1-оқушы конвертіне:

-Көпіршікті сұрыптау әдісі қандай жағдайларда қолданылады?

3-топтағы 1-оқушы конвертіне:

-Жылдам сұрыптау әдісінің негізгі идеясы неде?

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Оқушылар арасында жағымды ахуал орнайды








3. Маркерлердің түсі арқылы топқа бөлінеді






4. Үй тапсырмасына жауап береді.


























Дескриптор:

Үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға жауап береді

2 балл


Оқулық

«Арман ПВ»











Түрлі түсті маркер







Конверт, стикер

Сабақтың ортасы

30 мин


















































































































































Практикум сабақ:

«Топтық жұмыс»

1-тапсырма

«Бірге ойлаймыз» әдісі. Топтарға тапсырма беріледі

1-топ

2- топ

3-топ

Жұптық жұмыс

2-тапсырма

«Ойлан, Жұптас, Пікірлес» әдісі

Оқушылар берілген тапсырма бойынша ойланып, жұптасып талқылайды. Керекті мәліметті дәптерге жазады






ЕБҚЕ бар балалар үшін тапсырма

Сұраққа жауап береді

Сұрыптаудың мағынасы неде?



«Жеке жұмыс» Компьютермен жұмыс

3 -тапсырма

«Миға шабуыл» әдісі


Сергіту сәті

Берілген сілтеме бойынша нейро

жаттығулар жасайды



Сабақты қорытындылау:

«Wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап береді


Мұғалімді тыңдайды





















































































































1-тапсырманы орындайды













2-

тапсырманы орындайды















Тапсырманы орындайды





3-тапсырманы орындайды









Сергіту сәті жасалады




Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді






















































































































Дескриптор

- Бірінші нөмірлі массивтен бастап өсу реті бойынша массивті сұрыптайтын программа жасайды

-Сұрыптаудың «тас әдісі»- «ең ауыр»элемент массивтің соңына дейін түсетін программа жазады

2 балл

Дескриптор:

-0...4 аралықты массивті кездейсоқ сандармен толтырады

-берілген массивті өзгертпестен оның элементтерінің сандарын өсу ретімен экранға шығаратын программа жазады

2 балл

Дескриптор:

Сұраққа жауап береді


Дескриптор:

Тізімді сұрыптайтын және олардың қосындысын табатын программа жазады


2 балл







Дескриптор:

Онлайн платформа арқылы сұрақтарға жауап береді

2 балл


Презентация




















































































































Оқулық ,

Ноутбук

















Оқулық , дәптер, тапсырма, ноутбук
















тапсырма








Ноутбук, оқулық








Сергіту сәті

https://video-preview.s3.yandex.net/s31IQgEAAAA.mp4


онлайн сілтеме

https://wordwall.net/resource/52644579


Сабақтың соңы

5 мин











Бағалау


Үй тапсырмасы

2.Кері байланыс:


Бағалау 10 балдық жүйемен бағаланады


&31-32 оқу. 109-111 бет



Өзін-өзі бағалау.


















10 балл жинайды

Плакат /слайд, стикер/






















Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі