Практикум.Элементтердің орнын ауыстыру.9-сынып.Қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Практикум.Элементтердің орнын ауыстыру.9-сынып.Қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Материал туралы қысқаша түсінік
Практикум.Элементтердің орнын ауыстыру.9-сынып.Қысқа мерзімді сабақ жоспары. Информатика.3-ші тоқсан.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып 9

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Практикум.Элементтердің орнын ауыстыру.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.3.3.2 Екі өлшемді массивтер пайдаланып Python программалау тілінде программалар жасау;

Сабақтың мақсаты

Екі өлшемді массивтер пайдаланып Python программалау тілінде программалар жасайды

Заң мен тәртіп құндылығы

Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негіздерін білу.

Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау

қажеттілігін түсіну

Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету

ретінде заң мен тәртіптің маңыздылығын түсіну

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

1.Оқушылармен амандасу.

2.Психологиялық ахуал

Өрмекші торы

Жіптерді лақтыру арқылы бір-біріне тілек айтады

3. Топқа бөлу.

Әртүрлі шардың түстері арқылы топқа бөлінедіді

Үй тапсырмасын қайталау

«Сақина тастау» ойыны.

Үй тапсырмасы арқылы берілген сұрақтарға байланысты оқушы сақинаны оқушы өзі қалаған оқушыға салады. Сақина салынған оқушы сұраққа жауап береді

Ойын осылайша жылдам түрде жалғасады.


1.Мұғаліммен амандасады.

2. өрмекші торы әдісі арқылы тілек айтады


3.шар түстері арқылы топқа бөлінеді


.

4. Үй тапсырмасын қайталайды















Дескриптор:

-үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді


2 балл



Оқулық

«Арман ПВ»


Жіптер





Түрлі түсті шарлар














Сабақтың ортасы

30 мин

Практикалық сабақ



Топтық жұмыс

1-тапсырма.

«Ой қозғау» әдісі арқылы

Топтар берілген тапсырма бойынша жұмыс жасайды

Жұптық жұмыс. 2- тапсырма

«Көршіңмен талқыла» әдісі арқылы берілген кестедегі тапсырманы жұбымен талдап , ой бөліседі Керекті мәліметтерді дәптерге жазады

EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма

max және min массивін табу алгоритмі қалай орындалады?



Жеке жұмыс .

3- тапсырма

«Ой күмбезі» әдісі


Сергіту сәті

«Шеңбердегі доп»

Оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады (немесе жүректің кішкене сұлбасын сағат тілі бойынша Мәселе жылжытып отырады). Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөз айтады

Сабақты бекіту.

4- тапсырма

WordWall онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді




























1-тапсырманы орындайды


























2-тапсырманы орындайды




































Тапсырманы орындайды






3- тапсырманы орындайды













Сергіту сәтін жасайды






4-тапсырманы орындайды



























Дескриптор:

Х массивіндегі жұп индексті элемент пен тақ индексті элементтің орындары ауысатындай етіп, оларды

керісінше орналастырып, кейін у массивіне әкеліп қояды.

2 балл


Дескриптор:

- Берілген массивтегі ең үлкен және ең кіші (және ) мән де рді ауыстырады

2 балл


































Дескриптор:

Сұраққа жауап береді


Дескриптор:

Массив элементтерін айналдыра оңға қарай

жылжыту керектігін көрсетеді


2 бал






Дескриптор:

-онлайн платформада сұрақтарға жауап береді

2 балл























Оқулық , ноутбук




























жұмыс дәптер, ноутбук






































Тапсырма
























https://wordwall.net/id/resource/67883998









Сабақтың соңы

5 мин









Бағалау.



Үй тапсырмасы

Кері байланыс. Жетістік сатысы


10 балдық жүйемен бағаланады

&20 оқу 100-101 бет

Өзін-өзі бағалау.







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.01.2025
195
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі