|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 19 көпсалалы мектеп – гимназия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Информатика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Презентациялар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бателханова Б.Ш. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
13.03.2024ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «Ж» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Презентациядағы анимация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.2 презентациялардағы нысандардың анимациясын келтіру 4.2.1.2 құжатқа сурет енгізу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Анимация» ұғымына анықтама береді презентацияға анимациялық әсерлерді қосады слайдтар арасындағы аусуларды қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуал «Додокаэдр »әдісі Көңіл-күйді көтеруге тырысайық.БАРЛЫҒЫНА СӘТТІЛІК! |
Мұғаліммен амандасады. |
|
Додокаэдр |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин 4 мин 5 мин Сабақтың ортасы 12 мин 1 мин 5 мин 5 мин Сабақтың соңы 3 мин Үй тапсырмасы |
«IPad сұрақтары» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беріп, талқылап сабақтың тақырыбын анықтау Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін, мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты таныстырады. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Бейнебаян
Дәптермен жұмыс. жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді өз дәптерлеріне жазып алады
Жеке жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі Learningapps платформасы арқылы Анимация түрлерін сәйкестендірe
Практикалық тапсырмалар Берілген тапсырманы Оқулықтағы нұсқаулық бойынша компьютерде орындау Тапсырма 1. «Жеке жұмыс» әдісі арқылы оқушылар тапсырмаларды орындайды. Тапсырма: планетаның күн айналасындағы айналуын бір слайдта анимацияның барлық түрлерін қолдану арқылы жасау. 1.Фонға сурет салу. 2. Күн мен планеталарды суреттеп, оларға анимация қойыңыз. 3. Күннің айналасында планеталарды жылжыту жолдарын жасаңыз. 4. Барлық нысандарға шығу анимациясын қосыңыз. Сергіту сәті Оқушыларға сергіту сәтінің ережесі түсіндіріледі. Көзге арналған гимнастика
«Робот хаты» әдісі арқылы Мәтінді қажетті сөздермен толықтыру
«Білім шыңы» әдісі Платформа арқылы берілген тапсырмаларды орындау Кері байланыс. . Рефлексия «Күнделік» әдісі Әр оқушы өзінің бүгінгі сабақтан алған әсерін «Күнделік» әдісі арқылы кері байланыс жасайды Үй тапсырмасы: |
Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді Оқушылар тақтадан платформа арқылы Анимация түрлерін сәйкестендіреді . Оқушылар практикалық жұмысты орындайды Мәтінді қажетті сөздермен толықтырады Оқушылар тақтадан платформа арқылы сұрақтарға жауап береді Оқушылар «Күнделік» әдісі бойынша кері байланыс жасайды. |
«Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын! Оқушыларға бағалау парағы таратылады Дескриптор: - Анимация түрлерін сәйкестендіреді Дескриптор: - Презентацияға суреттерді енгізеді; — Суреттерді ерекшелейді; — Анимацияны орнатады; — Нысанға шығу анимациясын қолданады; Дескриптор: - Мәтінді қажетті сөздермен толықтырады Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді «Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын! |
https://learningapps.org/watch?v=p0etne4an24 Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы №
19 көпсалалы мектеп
– гимназия
Пәні:
Информатика
Бөлім:
Презентациялар
Педагогтің
аты-жөні:
Бателханова
Б.Ш.
Күні:
13.03.2024ж.
Сынып: 4
«Ж»
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Презентациядағы
анимация
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 4.2.3.2 презентациялардағы
нысандардың анимациясын
келтіру
4.2.1.2 құжатқа
сурет енгізу
Сабақтың
мақсаты:
«Анимация» ұғымына
анықтама береді презентацияға анимациялық әсерлерді қосады слайдтар
арасындағы аусуларды
қолданады
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың
басы 5
мин
Сәлемдесу,
оқушыларды түгендеу Психологиялық
ахуал «Додокаэдр
»әдісі Көңіл-күйді көтеруге
тырысайық.БАРЛЫҒЫНА
СӘТТІЛІК! Мұғаліммен
амандасады. Додокаэдр 5
мин 4
мин 5
мин Сабақтың
ортасы 12
мин 1
мин 5
мин 5
мин Сабақтың
соңы 3
мин
Үй тапсырмасы «IPad сұрақтары»
әдісі бойынша сұрақтарға жауап
беріп, талқылап сабақтың тақырыбын
анықтау Оқушылар сұрақтарға жауап
беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін, мұғалім
интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты
таныстырады. Жаңа тақырыпты
түсіндіру. Бейнебаян
Дәптермен жұмыс.
жаңа тақырыпта кездескен термин сөздерді өз дәптерлеріне
жазып
алады
Жеке
жұмыс
«Сәйкестендіру»
әдісі
Learningapps
платформасы арқылы
Анимация түрлерін
сәйкестендірe
Практикалық
тапсырмалар
Берілген тапсырманы Оқулықтағы нұсқаулық бойынша
компьютерде орындау Тапсырма 1. «Жеке
жұмыс» әдісі арқылы оқушылар тапсырмаларды
орындайды. Тапсырма: планетаның
күн айналасындағы айналуын бір слайдта анимацияның барлық түрлерін
қолдану арқылы жасау. 1.Фонға сурет
салу. 2. Күн мен планеталарды
суреттеп, оларға анимация қойыңыз. 3. Күннің айналасында
планеталарды жылжыту жолдарын
жасаңыз. 4. Барлық нысандарға
шығу анимациясын қосыңыз. Сергіту
сәті
Оқушыларға сергіту сәтінің ережесі
түсіндіріледі.
Көзге арналған
гимнастика
«Робот хаты» әдісі
арқылы
Мәтінді қажетті сөздермен
толықтыру
«Білім шыңы»
әдісі Платформа арқылы берілген
тапсырмаларды орындау Кері байланыс.
. Рефлексия «Күнделік»
әдісі Әр оқушы өзінің бүгінгі
сабақтан алған әсерін «Күнделік» әдісі арқылы кері байланыс
жасайды Үй
тапсырмасы: Оқушылар ұжымдық үлгіде
білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап
береді Оқушылар тақтадан платформа
арқылы Анимация түрлерін
сәйкестендіреді . Оқушылар практикалық жұмысты
орындайды Мәтінді қажетті сөздермен
толықтырады Оқушылар тақтадан платформа
арқылы сұрақтарға жауап
береді Оқушылар «Күнделік» әдісі
бойынша кері байланыс
жасайды. «Мадақтама сөз» әдісі арқылы
бағаланады. Жарайсың!
Керемет! Талпын! Оқушыларға бағалау парағы
таратылады Дескриптор: -
Анимация
түрлерін сәйкестендіреді Дескриптор: -
Презентацияға суреттерді
енгізеді; — Суреттерді ерекшелейді; — Анимацияны орнатады; —
Нысанға шығу анимациясын
қолданады; Дескриптор: -
Мәтінді қажетті сөздермен
толықтырады Дескриптор: -
сұрақтарға жауап
береді «Мадақтама сөз» әдісі арқылы
бағаланады. Жарайсың!
Керемет! Талпын! https://learningapps.org/watch?v=p0etne4an24 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














