|
Қысқа мерзімді жоспары |
|
|
Бөлім |
Презентациялар |
|
Педагогтың аты-жөні |
Куанышкалиева А.М. |
|
Күні |
|
|
Сынып: |
4 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Презентациядағы анимация |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.2 презентациялардағы нысандардың анимациясын келтіру; 4.2.1.2 құжатқа сурет енгізу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|
«Анимация» ұғымына анықтама береді |
|
|
Көптеген оқушылар: |
|
|
презентацияға анимациялық әсерлерді қосады |
|
|
Кейбір оқушылар: |
|
|
слайдтар арасындағы ауысуларды қолданады |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал. «Сиқырлы қобдиша» әдісі. Оқушылар «Сиқырлы қобдиша» карточкаларын алып, жазылған сөздерді оқып, тиісті оқушыларға береді. 3. Үй тапсырмасын тексеру qazmath.net платформасы арқылы «Оқушыны таңдау» арқылы мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.
Дескриптор: -сұраққа жауап береді 4. Топқа бөлу «Ою өрнек» таратпа қағаздары арқылы өтеді: 1 топ, 2 топ Жаңа тақырыпқа шолу. Біз қарапайым презентацияның қозғалыссыз слайдтардың жиынынан тұратынын білеміз. Бір слайдтан екінші сладйқа көшкенде слайдтар тек бірінің орнын бірі ауыстырады. Дегенмен, біз осы презентацияларға қозғалыс түрлерін енгізіп, жандандыра аламыз. Ол үшін пайдаланылатын әсерлер: -слайдтар арасындағы ауысулар; -анимациялар. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Т |
Мадақтама сөздер Жарайсың Керемет Жақсы
|
https://wordwall.net/ru/resource/69012480 таратпа қағаздар |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. «Кинометафора» әдісі бойынша бейнежазба арқылы жаңа сабақты тыңдайды Анимация-мультимедиалық технология. Қозғалыстағы нысанды бейнелеу әсері. Анимация → Анимацияны қосу Презентацияда анимациялық әсер жасаудың түрлері: Кіру әсерлері. Ерекшелеу әсерлері-бұл әсердің құрамына нысанның өлшемін кеміту немесе ұлғайту, түсті өзгерту, оның ортасында айналу әрекеттері кіреді. Шығу әсерлері. Қозғалыс жолы әсерлері. Анимаця әсерін кез келген нысанға қолдануға болады. Әр нысанға бірнеше әсер қолдануға болады. Презентация кезінде әр әсердің қосылу жолын тағайындауға болады. Әр әсердің бір немесе бірнеше түрі бар: анимация басы, масштаб, жылдамдық, қозғалыс бағыты, шамасы және т.б. Жұптық жұмыс «Бос орынды толтыр» әдісі
Дескриптор: -анимация ережесін біледі - анимация әсерлерін дұрыс жерге қояды Топтық жұмыс. «Пазл» әдісі learningapps.org платформасында жасалған. Анимация әсерлерін дұрыс тауып, пазлдан бейнежазба ашылады. Көзге арналған жаттығулар.
Дескриптор: -анимация әсерлерін дұрыс табады -бейнежазбаны ашады Сергіту сәті. Компьютермен жұмыс «Практика аялдамасы» әдісі Жеке жұмыс. 109 бет «Компьютерде орындайық» . «Құстар біздің досымыз» атты презентация жасайды, сурет кірістіреді. Сурет, жазуға анимация әсерлерін қолданады. Жұмысты аяқтап, презентацияны сақтайды. Дескриптор: -презентация жасайды -анимация әсерлерін қосады -презентацияны сақтайды -слайдтар арасындағы ауысуларды қолданады. |
Мұғалімді тыңдайды тапсырманы орындайды Топтық жұмысты жасайды Көз жаттығуларын жасайды Компьютерде орындайды. |
Стикер
|
Интербелсенді тақта бейнежазба
h |
|
Сабақтың соңы |
1.Бекіту тапсырмасы: «Құпия сұрақ әдісі бойынша берілген нысаннан таратпа қағаздар арқылы оқушылар сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды. Бекіту сұрақтары
Дескриптор: -Сұраққа жауап береді 2.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 3.Кері байланыс:
- Маған сабақ қызықты өтті, бәрін түсіндім!
- Түсінбедім!
|
Ө
|
|
слайд , таратпа қағаздар |
|
Үй тапсырмасы |
§ 26, 110 бет «Үйде орындайық» тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Презентациядағы анимация
Презентациядағы анимация
|
Қысқа мерзімді жоспары |
|
|
Бөлім |
Презентациялар |
|
Педагогтың аты-жөні |
Куанышкалиева А.М. |
|
Күні |
|
|
Сынып: |
4 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Презентациядағы анимация |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.2 презентациялардағы нысандардың анимациясын келтіру; 4.2.1.2 құжатқа сурет енгізу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|
«Анимация» ұғымына анықтама береді |
|
|
Көптеген оқушылар: |
|
|
презентацияға анимациялық әсерлерді қосады |
|
|
Кейбір оқушылар: |
|
|
слайдтар арасындағы ауысуларды қолданады |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал. «Сиқырлы қобдиша» әдісі. Оқушылар «Сиқырлы қобдиша» карточкаларын алып, жазылған сөздерді оқып, тиісті оқушыларға береді. 3. Үй тапсырмасын тексеру qazmath.net платформасы арқылы «Оқушыны таңдау» арқылы мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.
Дескриптор: -сұраққа жауап береді 4. Топқа бөлу «Ою өрнек» таратпа қағаздары арқылы өтеді: 1 топ, 2 топ Жаңа тақырыпқа шолу. Біз қарапайым презентацияның қозғалыссыз слайдтардың жиынынан тұратынын білеміз. Бір слайдтан екінші сладйқа көшкенде слайдтар тек бірінің орнын бірі ауыстырады. Дегенмен, біз осы презентацияларға қозғалыс түрлерін енгізіп, жандандыра аламыз. Ол үшін пайдаланылатын әсерлер: -слайдтар арасындағы ауысулар; -анимациялар. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Т |
Мадақтама сөздер Жарайсың Керемет Жақсы
|
https://wordwall.net/ru/resource/69012480 таратпа қағаздар |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. «Кинометафора» әдісі бойынша бейнежазба арқылы жаңа сабақты тыңдайды Анимация-мультимедиалық технология. Қозғалыстағы нысанды бейнелеу әсері. Анимация → Анимацияны қосу Презентацияда анимациялық әсер жасаудың түрлері: Кіру әсерлері. Ерекшелеу әсерлері-бұл әсердің құрамына нысанның өлшемін кеміту немесе ұлғайту, түсті өзгерту, оның ортасында айналу әрекеттері кіреді. Шығу әсерлері. Қозғалыс жолы әсерлері. Анимаця әсерін кез келген нысанға қолдануға болады. Әр нысанға бірнеше әсер қолдануға болады. Презентация кезінде әр әсердің қосылу жолын тағайындауға болады. Әр әсердің бір немесе бірнеше түрі бар: анимация басы, масштаб, жылдамдық, қозғалыс бағыты, шамасы және т.б. Жұптық жұмыс «Бос орынды толтыр» әдісі
Дескриптор: -анимация ережесін біледі - анимация әсерлерін дұрыс жерге қояды Топтық жұмыс. «Пазл» әдісі learningapps.org платформасында жасалған. Анимация әсерлерін дұрыс тауып, пазлдан бейнежазба ашылады. Көзге арналған жаттығулар.
Дескриптор: -анимация әсерлерін дұрыс табады -бейнежазбаны ашады Сергіту сәті. Компьютермен жұмыс «Практика аялдамасы» әдісі Жеке жұмыс. 109 бет «Компьютерде орындайық» . «Құстар біздің досымыз» атты презентация жасайды, сурет кірістіреді. Сурет, жазуға анимация әсерлерін қолданады. Жұмысты аяқтап, презентацияны сақтайды. Дескриптор: -презентация жасайды -анимация әсерлерін қосады -презентацияны сақтайды -слайдтар арасындағы ауысуларды қолданады. |
Мұғалімді тыңдайды тапсырманы орындайды Топтық жұмысты жасайды Көз жаттығуларын жасайды Компьютерде орындайды. |
Стикер
|
Интербелсенді тақта бейнежазба
h |
|
Сабақтың соңы |
1.Бекіту тапсырмасы: «Құпия сұрақ әдісі бойынша берілген нысаннан таратпа қағаздар арқылы оқушылар сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды. Бекіту сұрақтары
Дескриптор: -Сұраққа жауап береді 2.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 3.Кері байланыс:
- Маған сабақ қызықты өтті, бәрін түсіндім!
- Түсінбедім!
|
Ө
|
|
слайд , таратпа қағаздар |
|
Үй тапсырмасы |
§ 26, 110 бет «Үйде орындайық» тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

апсырманы
тақта арақылы орындайды






зін-өзі
бағалау













