«Абай ауылындағы №2 орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Презентациядағы анимация
|
Бөлім: |
4 бөлім - Презентациялар (ортақ тақырыбы: «Қоршаған ортаны қорғау») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рамазанова Шынар Жадигеровна |
|
Күні: |
13.03.2023 |
|
Сыныбы: 4 Ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Презентациядағы анимация |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.2.3.2 презентациялардағы нысандардың анимациясын келтіру; 4.2.1.2 құжатқа сурет енгізу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Презентацияға нысандарды (мәтінді, суретті) қоя отырып, олардың анимациясын келтіреді. |
Сабақтың барысы:
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Презентациядағы анимация 4-сынып ашық сабақ
«Абай ауылындағы №2 орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Презентациядағы анимация
|
Бөлім: |
4 бөлім - Презентациялар (ортақ тақырыбы: «Қоршаған ортаны қорғау») |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рамазанова Шынар Жадигеровна |
|
Күні: |
13.03.2023 |
|
Сыныбы: 4 Ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Презентациядағы анимация |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.2.3.2 презентациялардағы нысандардың анимациясын келтіру; 4.2.1.2 құжатқа сурет енгізу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Презентацияға нысандарды (мәтінді, суретті) қоя отырып, олардың анимациясын келтіреді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі:
|
|
ҚБ: «Мадақтау сөз» арқылы оқушыны ынталандыру |
Түрлі-түсті қағаздар |
||||||||||||||
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойылады. 1. Презентацияға бейнені қалай кірістіреміз? 2. Жай параққа жазылған ақпарат пен презентация арқылы жасалған ақпаратты салыстыр. Қай тәсілмен берілген ақпарат есте қалады деп ойлайсың? 3. Power Point программасында қолданылатын видеофайл пішіндерін ата 4. PowerPoint программасы қай жылы және кімнің идеясымен пайда болды? 5. Презентация жасауға арналған программа қалай аталады? (толық атауы) 6. Не себепті қажетті видео презентациямен бір бумада сақталуы тиіс? 7. 8. 9. Презентацияға жаңа слайд құру үшін қандай команда қолданылады? 10. Презентацияға Дизайнды қалай таңдаймыз? Не үшін таңдаймыз? 11. Презентация жасау кезіндегі негізгі ережелер қандай? 12. Өңдеу тақтасындағы Видео пішімі (Формат) командасы не үшін қолданылады? |
Ұяшық таңдайды, ашылған сұраққа жауап береді. 1. Кірістіру (Вставка) – Мультимедиа – Видео – Компьютердегі видео немесе Интернеттегі видео 2. Презентациямен ұсынылған ақпарат жай параққа жазылған ақпаратқа қарағанда қызығырақ. Себебі сурет, видеолары бар көрсетілім адамның сол ақпаратты есте тез сақтауына ықпал етеді. 3. SWF, ASF, AVI, MPG, MPEG, WMV 4. 1984 жылы студент Боб Гаскинс 5. Microsoft PowerPoint 6. Себебі, видео қою жолы презентация адресі жолына сәйкес болуы тиіс. 7. Жаңа слайд құру. Сол жақтағы слайдтар тізімінен слайдты ерекшелеп, ENTER пернесін басамыз. 8. Слайдқа дыбыс қосу. Мәзір жолынан Кірістіру (Вставка) – Дыбыс қосу (Добавить звук) командасы. 9. Мәзір жолынан Басты (Главная) – Слайд құру (Создать слайд) командасы. 10. Мәзір жолынан Дизайн – Қажет дизайнды таңдау. Презентациямызды сәндеу үшін. 11. Слайдтағы мәтін 4-5 сөйлемнен аспау қажет. Мәтін түстері Дизайн түсімен үйлесімді болуы шарт. 12. Қойылған видеоны пішімдеу үшін, мысалы видеоның өлшемін өзгерту. |
ҚБ: «Мадақтау сөз» арқылы оқушыны ынталандыру 1 қадамға алға жылжиды |
Интерактивті тақта |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин. |
Жаңа тақырып. Осы уақытқа дейін презентация бөлімі бойынша презентацияға дыбыс және видео қойып, дизайн ауыстыруды үйрендік. Ал біздің бүгінгі тақырып «Презентациядағы анимация» . Анимация дегеніміз – мультимедиялық технология. Қысқаша айтсақ, презентацияны әсерлі етіп көрсетіп, сән беру. Презентацияда анимация жасаудың 4 түрі бар. Олар:
Тіпті анимацияға арналған мереке бар екен, балалар! Ол 28 қазан күні тойланады. |
Оқулықтағы «Жаңа ақпарат» бөлімін оқиды. Анықтамаларды дәптерге жазады |
ҚБ: «Мадақтау сөз» арқылы оқушыны ынталандыру |
Интерактивті тақта Презентация Оқулық, жұмыс дәптерлері, |
||||||||||||||
|
5 мин |
1-тапсырма. «Көктем мезгілі» туралы презентациямен жұмыс Оқушыларға дайын презентация беріледі. Слайдтағы нысандарға анимация қою қажет. |
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор:
ҚБ: «Мадақтау сөз» арқылы оқушыны ынталандыру
|
Презентация ДК |
||||||||||||||
|
6 мин |
2-тапсырма. Табиғат, қоршаған орта туралы мақалдарды слайдқа енгізіп, анимацияла.
|
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Power Point бағдарламасын ашады; - Жаңа слайд құрады; - Мақалдарды слайдқа енгізеді; - Әрбір мақалды ұсынылған әсерлермен анимациялайды.
- Презентацияны сақтайды. ҚБ: «Мадақтау сөз» арқылы оқушыны ынталандыру
А:
Б:
|
Мақал-мәтелдер ДК
|
||||||||||||||
|
3 мин |
Сергіту сәті «Quiver» қосымшасы көмегімен суреттерді жандандыру |
Берілген суреттерді бояйды, қосымша көмегімен жанданған суреттерді тамашалайды. |
|
Суреттер Түрлі-түсті қарындаштар Телефон |
||||||||||||||
|
7 мин |
3-тапсырма А деңгейі «Құстар – біздің досымыз» тақырыбына презентация жаса. Берілген суреттерді қойып, кіру анимациялық әсерлерді пайдалан. Қалауыңша безендір.
2-слайдқа берілетін мәлімет Құстар табиғаттың керемет тіршілік иелері. Құс – біздің досымыз. Маған үнемі анам құстарға қамқорлық жасап, қорғап жүр деп айтады.
Б деңгейі Әрбір құсқа «Қозғалыс жолы» әсерін және шығу әсерін бер |
Тапсырманың А деңгейін орындайды
Б деңгейі тапсырмасын орындайды |
Дескриптор: - Жаңа 4 слайд құрады; - Слайдқа қалаған дизайнды қояды; -1-слайдқа презентация тақырыбын жазады; -2-слайдқа ұсынылған мәтінді тереді; -3-слайдқа таңдаған құстың атауын жазып, сәйкесінше суретін қояды, кіру әсерін пайдаланып анимациялайды. -4-слайдқа таңдаған құстың атауын жазып, сәйкесінше суретін қояды, ерекшелеу әсерін пайдаланып анимациялайды.
ҚБ: «Мадақтау сөз» арқылы оқушыны ынталандыру
Дескриптор:
ҚБ: «Мадақтау сөз» арқылы оқушыны ынталандыру
жылжиды
|
Презентация ДК Карточкалар |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин.
2 мин |
Сабақты бекіту «Мысыққа қобдишаны алуға көмектес» ойынымен тест сұрақтарына жауап беру арқылы сабақты қорытындылау Тест сұрақтары!
Рефлексия «Білім қоржыны» арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жинақтау
Үй тапсырмасы: Оқулық, 110-беттегі «Үйде орындайық »тапсырмасын дәптерге орындау |
Тест сұрақтарына жауап береді.
1. Мәзір жолынан Анимация – Анимация қосу (Добавить анимацию) 2. Кіру әсерлері, ерекшелеу әсерлері, шығу әсерлері, қозғалыс жолы әсерлері 3. Қозғалыс жолы әсерлері арасынан бағытты таңдайды 4. 28-қазан 5. Ерекшелеу әсерлері
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдері мен әсерлері туралы Power Point- стикеріне жазып, білім қоржынына салады. |
ҚБ: «Мадақтау сөз» арқылы оқушыны ынталандыру
10 қадам - Мақсатыңа жеттің! Жарайсың! 7-9 – Мақсатыңа жету жолында бар күшіңді сал! 4-6 – Мақсатыңа жету жолында көбірек талпын! 0-3 – Алға мақсат қоя біл! |
Презентация
Power Point- стикерлер
|
||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||
шағым қалдыра аласыз





