Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Презентацияларға арналған ақпарат
|
Бөлім: |
Бейне жасау (ортақ тақырыбы: "Табиғи құбылыстар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Мансурова А.М. |
|
|
Күні: |
18.02.2026ж |
|
|
Сынып: 4 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Презентацияларға арналған ақпарат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 слайд үшін макет таңдау; 4.3.1.1 ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың слайдтың дұрыс орналасуды таңдау, компьютерде файлдар мен қалталарды іздеу, сонымен қатар ақпаратпен тиімді жұмыс істеу үшін браузердің негізгі параметрлерін (бетбелгілер жасау, тарихты қарау және жүктеулер) пайдалану қабілеттерін қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
"Заң және тәртіп" құндылығы слайдтың орналасуын таңдау, файлдарды іздеу және шолғыш параметрлерін пайдалану кезінде цифрлық құралдармен жұмыс істеу ережелерін сақтау және әрекеттер тізбегі арқылы қалыптасады, бұл оқушылардың тәртіпті, дәлдікті және жауапкершілікті дамытады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Online Stopwatch платформасы арқылы оқушыларды топқа бөлу. «Мотивациялық витамин» әдісі арқылы оқушылардыың көңіл күйлерін көтереді.
Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. "Baamboozle" жасанды интеллекті арқылы оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақтар жасырылады. Сұрақтар:
Интерактивті тапсырма: «Кім жылдам» әдісі.
|
Сабаққа дайындалады. Оқушылар екі топқа бөлінеді. Витаминдерді талдау арқылы көңіл күйлерін көтереді. Оқушылар ұяшықтарды таңдау арқылы жасырылған сұрақтарға жауап береді Оқушылар тақырыпқа байланысты кілттік сөздерді табады. |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша «домбыра» арқылы бағалау Белсенділігі бойынша «домбыра» арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта6 видео https://www.online-stopwatch.com/random-group-generators/random-animated-rock-group-generator/ https://www.baamboozle.com/classic/2099957 Интерактивті тақта |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Слайдқа не үшін макет таңдаймыз? Макет деген — слайдтың дайын орналасу үлгісі. Презентацияға слайд қосу үшін Басты (Главная) ⇒ Слайд құру (Создать слайд) командасын орындаймыз. Слайд құру барысында өзімізге ұнаған макетті таңдай аламыз: титулдық немесе әртүрлі нысандары бар слайд т.б.
Дизайн ⇒ Түстер ⇒ Тақырыптың жаңа түстерін құру командасын орындап, пайда болған сұхбат терезесіне өзімізге ұнаған түсті қойып, сақтай аламыз. Білімді бекіту
Сергіту сәті.
Тәжірибелік жұмыс. «Қоршаған ортаны қорғау» тақырыбына презентация жаса. Презентацияға қатысты ақпараттарды интернеттен алып толықтыр. |
Оқушылар керекті анықтамаларды дәптерге жазып алады. Интерактивті тапсырманы орындайды Оқушылар терезелерді таңдау арқылы, жасырылған суреттерді қайталайды.
Жеке жұмыс. Оқушылар компьютерде практикалық жұмысты орындайды |
Екі топ бірін бірі бағалау
Белсенділігі бойынша «домбыра» арқылы бағалау
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК Компьютер https://view.genially.com/69711c4de9cbd58bc71d91c6 Компьютерлер |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Ережелерді жаттау Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Сабақ тұралы ойларын кері байланыс жасау арқылы қалдырады. |
Ауызша бағаланады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Презентацияларға арналған ақпарат
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Презентацияларға арналған ақпарат
|
Бөлім: |
Бейне жасау (ортақ тақырыбы: "Табиғи құбылыстар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Мансурова А.М. |
|
|
Күні: |
18.02.2026ж |
|
|
Сынып: 4 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Презентацияларға арналған ақпарат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 слайд үшін макет таңдау; 4.3.1.1 ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың слайдтың дұрыс орналасуды таңдау, компьютерде файлдар мен қалталарды іздеу, сонымен қатар ақпаратпен тиімді жұмыс істеу үшін браузердің негізгі параметрлерін (бетбелгілер жасау, тарихты қарау және жүктеулер) пайдалану қабілеттерін қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
"Заң және тәртіп" құндылығы слайдтың орналасуын таңдау, файлдарды іздеу және шолғыш параметрлерін пайдалану кезінде цифрлық құралдармен жұмыс істеу ережелерін сақтау және әрекеттер тізбегі арқылы қалыптасады, бұл оқушылардың тәртіпті, дәлдікті және жауапкершілікті дамытады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Online Stopwatch платформасы арқылы оқушыларды топқа бөлу. «Мотивациялық витамин» әдісі арқылы оқушылардыың көңіл күйлерін көтереді.
Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. "Baamboozle" жасанды интеллекті арқылы оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақтар жасырылады. Сұрақтар:
Интерактивті тапсырма: «Кім жылдам» әдісі.
|
Сабаққа дайындалады. Оқушылар екі топқа бөлінеді. Витаминдерді талдау арқылы көңіл күйлерін көтереді. Оқушылар ұяшықтарды таңдау арқылы жасырылған сұрақтарға жауап береді Оқушылар тақырыпқа байланысты кілттік сөздерді табады. |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша «домбыра» арқылы бағалау Белсенділігі бойынша «домбыра» арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта6 видео https://www.online-stopwatch.com/random-group-generators/random-animated-rock-group-generator/ https://www.baamboozle.com/classic/2099957 Интерактивті тақта |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Слайдқа не үшін макет таңдаймыз? Макет деген — слайдтың дайын орналасу үлгісі. Презентацияға слайд қосу үшін Басты (Главная) ⇒ Слайд құру (Создать слайд) командасын орындаймыз. Слайд құру барысында өзімізге ұнаған макетті таңдай аламыз: титулдық немесе әртүрлі нысандары бар слайд т.б.
Дизайн ⇒ Түстер ⇒ Тақырыптың жаңа түстерін құру командасын орындап, пайда болған сұхбат терезесіне өзімізге ұнаған түсті қойып, сақтай аламыз. Білімді бекіту
Сергіту сәті.
Тәжірибелік жұмыс. «Қоршаған ортаны қорғау» тақырыбына презентация жаса. Презентацияға қатысты ақпараттарды интернеттен алып толықтыр. |
Оқушылар керекті анықтамаларды дәптерге жазып алады. Интерактивті тапсырманы орындайды Оқушылар терезелерді таңдау арқылы, жасырылған суреттерді қайталайды.
Жеке жұмыс. Оқушылар компьютерде практикалық жұмысты орындайды |
Екі топ бірін бірі бағалау
Белсенділігі бойынша «домбыра» арқылы бағалау
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК Компьютер https://view.genially.com/69711c4de9cbd58bc71d91c6 Компьютерлер |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Ережелерді жаттау Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Сабақ тұралы ойларын кері байланыс жасау арқылы қалдырады. |
Ауызша бағаланады |
|
шағым қалдыра аласыз








