пәні
|
Ағылшын тілі
|
8
сыныбы
|
|
|
Тақырыбы
|
Primary,
secondary school
|
Мақсаты
|
Англия
және Қазақстан білім беру жүйесін салыстыра отырып, сөйлеуге
үйрету.
Білімге,
ғылымға құштарлығын арттыру. Ойлау қабілетін
дамыту.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Англия мен Қазақстанның
білім жұйесін салыстыра отырып, сөйлейді, білімдерін жинақтай
алады.
|
сабақтың формасы
|
топтық жұмыс, жеке жеке
жұмыс
|
сабақтың әдісі
|
Блум өлшемдеріне сәйкес
|
Ұйымдастыру 3 минут
|
Оқушылармен амандасу,
Оқушыларды психологиялық дайындау; Оқушылардың сабаққа дайындығын
тексеру.Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың жалпы мақсатын
ашу. Топқа бөлу: Англия және Қазақстан сөздерін таңдау арқылы топқа
бөлу
|
Ойлау деңгейі (Блум
б-ша)
|
мақсаты
|
Түрткі( тапсырма, сұрақ,
ресурс)
|
нәтиже
|
бағалау
|
мұғалімнің іс-әрекеті
|
оқушының іс-әрекеті
|
Білу
|
Өткен сабақтағы Англиядағы білім жүйесі
бойынша білімдерін тексеру
|
Жаңа сөздер
Сұрақтар
|
State school –
мемлекеттік мектеп
Private school – жеке
меншік мектеп
Boarding school –
интернат
Kindergarten –
балабақша
Infant school – мектепке
дейінгі даярлық топ
Primary
school – бастауыш мектеп
Secondary
school – орта мектеп
Grammar
school – орта мектеп
Junior
school – бастауыш мектеп аудармасын біледі,
сұрақтарға жауап береді
|
формативтік бағалау.
|
Сөздердің қазақша нұсқасын айтады, сұрақтар
қояды
|
Сөздердің ағылшын
тілінде аудармасын табады, сұрақтарға жауап береді.
.
|
Түсіну
|
Жаңа мәтінмен жұмыс
|
1 Мәтінді оқып тыңдату.
2 Таныс емес сөздермен жұмыс
|
Мәтінді оқып, түсініп,
аударады.
|
Критериалды бағалау
-
Мәтіннің оқылуы
-
Қатесіз оқу
-
Дауыс интонациясы
2. Мазмұнын ашу
-
Толық ашты
-
Мазмұнын ашты
-
Мазмұнын аша алмады
|
бағалау парағын беру, критерилерін
түсіндіру.
|
Топпен мәтінді аударып,
оқиды.
|
Қолдану
|
Англия мен Қазақстандағы білім жүйесін схема
арқылы көрсету
|
Білім жүйесінің ссызбасы
|
Екі
елдегі білім жүйесінің айырмашылығын біледі
|
Формативті бағалау.
Саусақ қимылы арқылы
|
Тапсырманы түсіндіреді
|
Топта талқылап сызба
құрады.
«Қазақстан» тобы Қазақстандағы білім
жұйесі, «Англия» тобы Англиядағы білім жүйесі
|
Талдау
Жинақтау
|
тақырыпты бекіту, білімдерін
жинақтау.
|
«Венн» диаграммасы
|
Мәтінді салыстара отырып ұқсастықтар мен
айырмашылықтарды табады
|
Формативті
бағалау
|
Тапсырманы түсіндіреді
|
Оқушылар топпен жұмыстанады.
|
Бағалау
|
сыни өзіндік пікір айту.
|
Біздің еліміздегі білім
жүйесіне қандай өзгеріс енгізер едіңіз?
|
Оқушылар сыни тұрғыда ойлап өздері
енгізгісі келетін бір өзгерістен айтып шығады.
|
формативтік бағалау
ең
үздік сыни пікірді қол шапалақтау арқылы білу.
|
|
|
Рефлексия.
|