Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Процессор
|
Бөлім: |
Компьютер мен желінің техникалық сипаттамалары |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Процессор |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.1.1 процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Процессордың қызметі мен құрамын үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. «Мені не үшін сыйлайсыз?» атты психологиялық ахуал жүргізеді. Топқа бөлу
Өткен тақырыпты еске түсіру үшін «Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
ЕББҚ бар оқушы басқа оқушының жауап беруі бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау көреді және қарым-қатынасқа түсуі артады. |
Мұғаліммен амандасады. Жұпта бірін-бірі не үшін сыйлайтынын айтып, көңілдері көтеріледі. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап бере отырып білімдерін тексереді. |
Түрі- Өзін-өзі бағалау Үй жұмысын бағалау арқылы оқушылардың өткен сабақ бойынша оқу мақсатына қол жеткізуіне мониторинг жүргізіп, кері байланыс беріледі. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут
|
Жаңа сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында суреттер көрсетіледі. Әдісі: «Миға шабуыл»
1.Берілген суретте не бейнеленген? 2.Бүгінгі сабақтың тақырыбын атаңыздар? Жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстыру. Дағды: айтылым, ұжымдық шешім қабылдау, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады. |
Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақ тақырыбын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады, бағалау критерийімен танысады. Жұмыс дәптерге қажетті мәліметтерді жазады
|
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан жұптарды мадақтау сөздерімен ынталандыру. Бағалау критерийі: Процессордың функцияларын ажырата алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут |
Оқыту түрі: Топтық жұмыс Әдісі: «3 баспалдақ » Оқулықтағы мәтінді оқып және ақпараттармен танысады. 1. Оқушылар оқулықтағы ақпаратты оқиды. 2. Оқыған материалдарын топпен бөліседі. 3. Топтар бір-біріне сұрақтар қояды. Дағды: оқылым арқылы түсініп оқу дағдысы, шешім қабылдау, сыни тұрғысынан ойлау дағдысы дамиды. Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Әдісі: «Кім жылдам»
Талқылау сұрақтары:
Дағды: Бірін-бірі тыңдай білу, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады. ЕББҚ бар оқушылар барлық жұптың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, жұптағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады. Мақсатқа оралу Процессордың қызметі мен құрамын үйренеді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Әдісі: «Компьютерде орындаймыз»
Талқылау сұрақтары:
Дағды: қолдану ЕББҚ бар оқушыға мұғалім қолдау көрсетеді. Мақсатқа оралу Процессордың қызметі мен құрамын үйренеді. |
Оқулықтағы ақпаратпен танысады. Топ ішінде түсіндіреді. Топтар бір-біріне сұрақтар қояды. Оқушылар жұптаса отырып, сөзжұмбақты шешеді. Оқушылар компьютерде тапсырма орындайды.
|
Түрі - Топ аралық бағалау Бағалау критерийі: Процессордың функцияларын ажырата алады.
Дескриптор:
Бағалау критерийі: Процессордың функцияларын ажырата алады. Дескриптор:
|
Оқулық 12-14 беттер Компьютер, оқулық,15-бет үлестірме қағаз Компьютер, үлестірме қағаз
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді
жоспар
Сабақтың
тақырыбы: Процессор Бөлім: Компьютер мен желінің техникалық
сипаттамалары Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты Күні: Сынып:
8 Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы: Процессор Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 8.1.1.1 процессордың
функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде
түсіндіру Сабақтың
мақсаты:
Процессордың қызметі мен
құрамын үйренеді.
Сабақтың
барысы: Сабақ кезеңі /
Уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 2
минут 4
минут Ұйымдастыру
кезеңі.
«Мені не үшін
сыйлайсыз?» атты психологиялық
ахуал жүргізеді.
Топқа
бөлу
Өткен тақырыпты еске түсіру
үшін «Сұрақ менен, жауап
сенен» әдісі
арқылы сұрақтарға жауап
береді. Оқыту
түрі: Жеке
жұмыс Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген
сұрақтарға жауап
беріңіздер.
Әліпби дегеніміз
не?
Әліпби қуаттылығы дегеніміз
не?
Әліпби қуаттылығын қалай
анықтауға болады? ЕББҚ
бар оқушы басқа оқушының жауап
беруі бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау
көреді және қарым-қатынасқа түсуі
артады. Мұғаліммен
амандасады. Жұпта бірін-бірі не үшін
сыйлайтынын айтып, көңілдері
көтеріледі. Өткен тақырып бойынша
сұрақтарға жауап бере отырып білімдерін
тексереді. Түрі- Өзін-өзі
бағалау
Үй жұмысын бағалау арқылы
оқушылардың өткен сабақ бойынша оқу мақсатына қол жеткізуіне
мониторинг жүргізіп, кері байланыс
беріледі. 5
минут
Жаңа сабақтың тақырыбын
анықтау мақсатында суреттер
көрсетіледі. Әдісі:
«Миға шабуыл» 1.Берілген суретте не бейнеленген? 2.Бүгінгі сабақтың тақырыбын
атаңыздар? Жаңа сабақтың тақырыбын,
мақсатын таныстыру. Дағды: айтылым, ұжымдық шешім қабылдау, болжай алу, алған
ақпаратты жүйелеу дағдысы
қалыптасады.
Сұрақтарға жауап бере отырып,
сабақ тақырыбын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен
толықтырады, бағалау критерийімен
танысады.
Жұмыс дәптерге
қажетті мәліметтерді жазады
Өз ойын дұрыс
мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан
жұптарды мадақтау сөздерімен ынталандыру.
Бағалау
критерийі: Процессордың функцияларын
ажырата алады.
Сабақтың
ортасы 10
минут 10
минут
10
минут
Оқыту
түрі: Топтық
жұмыс
Әдісі: «3
баспалдақ »
Оқулықтағы мәтінді
оқып және ақпараттармен
танысады.
1. Оқушылар
оқулықтағы ақпаратты оқиды.
2. Оқыған
материалдарын топпен
бөліседі.
3. Топтар бір-біріне
сұрақтар қояды. Дағды:
оқылым арқылы түсініп оқу дағдысы, шешім қабылдау, сыни тұрғысынан
ойлау дағдысы дамиды.
Оқыту
түрі: Жұптық
жұмыс
Әдісі: «Кім
жылдам» Тапсырма.
Талқылау
сұрақтары: Неліктен
процессорды компьютердің «миы» деп
атайды?
Дағды: Бірін-бірі тыңдай
білу, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы
қалыптасады. ЕББҚ
бар оқушылар барлық жұптың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу
арқылы білімін толықтырады, жұптағы оқушылардың көмегімен
жұмыстарын қорғауға
қатысады. Мақсатқа
оралу
Процессордың қызметі
мен құрамын үйренеді.
Оқыту
түрі: Жеке
жұмыс
Әдісі: «Компьютерде
орындаймыз»
Тапсырма.
Талқылау
сұрақтары:
Берілген тапсырманы орындау
барысында қандай қиындықтар
туындады? Дағды:
қолдану ЕББҚ бар оқушыға мұғалім
қолдау көрсетеді.
Мақсатқа
оралу
Процессордың қызметі
мен құрамын үйренеді.
Оқулықтағы
ақпаратпен танысады. Топ ішінде түсіндіреді. Топтар бір-біріне
сұрақтар қояды.
Оқушылар жұптаса
отырып, сөзжұмбақты шешеді.
Оқушылар компьютерде
тапсырма орындайды.
Түрі
- Топ
аралық бағалау
Бағалау
критерийі:
Процессордың
функцияларын ажырата алады.
Дескриптор:
Өлшем бірлігін атайды. 1
балл
Транзистор өлшемін жазады. 1
балл
Жартылай өткізгішті қатты
денені жазады. 1 балл
Процессордың ағылшынша атауын
жазады. 1 балл
Метрдің миллиардтан бір
бөлігін табады. 1 балл
Процессордың корпусы неден
жасалатынын жазады. 1 балл
Бағалау
критерийі: Процессордың функцияларын
ажырата алады.
Дескриптор:
Берілген тәсілдерді қолданып,
процессор туралы ақпараттарды жазады. 4
балл
Оқулық 12-14
беттер Компьютер,
оқулық,15-бет үлестірме
қағаз Компьютер,
үлестірме
қағаз
|

















