|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жады және ақпараттық өлшем бірлік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Процессор және оның сипаттамасы |
|||
|
Оқу мақсаттары |
8.1.1.1 процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Процессордың құрамынжәне қызметін біледі. |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Өткен тақырып бойынша оқушыларға сұрақ қою. Біздің өмірімізде қайталанатын әрекеттер барма, қандай? |
1. Мұғаліммен амандасады. 2. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4. Сұрақтарға жауап береді |
|
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы Сабақты бекітіу |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Процессор — бұл компьютердің негізгі құрылғысы, ақпаратты бағдарламаландырылған өңдеуге және оның құрылғындардың жұмысын келісімдеуге жауапты.
Оқушылар процессор туралы толық мәлімет алады. Процессордың құрлымы.
Процессордың жылдамдығы
Жеке жұмыс. 1 тапсырма:
Дескриптор: -процессор сипаттамасы мен анықтамасын сәйкестендіреді; ҚБ: жұлдыз /4балл/
2
тапсырма:
Дескриптор: -сөйлемді толықтырады; ҚБ: жұлдыз /4балл/ 3 тапсырма Топтық
жұмыс Дескриптор: -процессордың негізі параметрлерін жазады; ҚБ: жұлдыз /2балл/ |
Мұғалімді тыңдайды Дәптерге анықтамасын жазады Дәптерге ақпарат түрлерін жазады Сәйкестендіреді Ақпаратты толықтырады
|
4 балл 4 балл 2 баллл |
Сурет/слайд Сурет/слайд Сурет/слайд Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
17 бет 7 тапсырма |
|
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Процессор және оның сипаттамалары 8 сынып ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік жады және ақпараттық өлшем бірлік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Процессор және оның сипаттамасы |
|||
|
Оқу мақсаттары |
8.1.1.1 процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Процессордың құрамынжәне қызметін біледі. |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Өткен тақырып бойынша оқушыларға сұрақ қою. Біздің өмірімізде қайталанатын әрекеттер барма, қандай? |
1. Мұғаліммен амандасады. 2. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4. Сұрақтарға жауап береді |
|
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы Сабақты бекітіу |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Процессор — бұл компьютердің негізгі құрылғысы, ақпаратты бағдарламаландырылған өңдеуге және оның құрылғындардың жұмысын келісімдеуге жауапты.
Оқушылар процессор туралы толық мәлімет алады. Процессордың құрлымы.
Процессордың жылдамдығы
Жеке жұмыс. 1 тапсырма:
Дескриптор: -процессор сипаттамасы мен анықтамасын сәйкестендіреді; ҚБ: жұлдыз /4балл/
2
тапсырма:
Дескриптор: -сөйлемді толықтырады; ҚБ: жұлдыз /4балл/ 3 тапсырма Топтық
жұмыс Дескриптор: -процессордың негізі параметрлерін жазады; ҚБ: жұлдыз /2балл/ |
Мұғалімді тыңдайды Дәптерге анықтамасын жазады Дәптерге ақпарат түрлерін жазады Сәйкестендіреді Ақпаратты толықтырады
|
4 балл 4 балл 2 баллл |
Сурет/слайд Сурет/слайд Сурет/слайд Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
17 бет 7 тапсырма |
|
|
|


шағым қалдыра аласыз








