Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||
|
Бөлім: |
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Процессор және оның сипаттамалары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.1.1- қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютердің ішкі құрылғыларының қызметін біледі; Процессор қызметін сипаттайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» . Өткен сабақты пысықтау: «Ақпарат бөлісу» Әдісі |
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады Алфавит қуаты дегеніміз не? 28 нешеге тең? Есеп: 100 таңбадан тұратын мәтін берілген. Әрбір таңба 8 битпен кодталады. Бұл мәтіннің ақпараттық көлемі байтпен қанша? |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Карточкалар |
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау - «Миға шабуыл» әдісі ТЖ. «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. ЖЖ 2- тапсырма Сөзжұмбақ
ӨЖ. «Венн диаграммасы» Адам миы мен процессорды салыстырыңдар
|
Сұрақтарға жауап береді: -Компьютердің құрылғыларын атаңдар -Ішкі құрылғылар қандай? -Сыртқы құрылғылар қандай? -Негізгі құрылғылар қандай? -Қосымша құрылғылар қандай? -Процессор дегеніміз не? Компьютердің қосымша құрылғыларына талдау жасайды Көлденеңінен
Тігінен
|
Дескриптор: -Компьютердің қосымша құрылғыларын атайды 1б -Олардың қызметін сипаттайды 1б -Олардың өзара әрекеттесуін сипаттайды 1б Дескриптор Әр екі дұрыс жауапқа 1 балл Дескриптор: - адам миы қызметін жазады 1 -процессор қызметін жазады 1 - ортақ қасиетін жазады 1 |
|
||
|
Сабақтың соңы
Рефлексия |
«Лездеме сұрақтар» әдісі 1. Процессордың қызметі қандай? 2. Процессор қандай параметрлерімен ерекшеленеді? Оларды сипатта. 3. Процессордың құрылысын сипатта. 4. Көпядролы және бірядролы процессорлардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Қандай тапсырма қызықты болды? Көңіл күйім қандай? |
Cұрақтарға жауап береді |
Өзін-өзі бағалау. |
|
||
Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||
|
Бөлім: |
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Процессор және оның сипаттамалары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.1.1-қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
процессордың негізгі қызметін сипаттайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Өткен сабақты пысықтау: «Ақпарат бөлісу» Әдісі - «Миға шабуыл» әдісі |
1-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. 2-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. Жұптар бір-бірінің ақпараттарын толықтырады. Жұптар сыныппен жұмыс істейді -компьютердің ішкі құрылғыларын атаңыз -компьютердің сыртқы құрылғыларын атаңыз -процессор дегеніміз не? -аналық тақша қызметі қандай? Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Карточкалар |
||
|
Сабақтың ортасы |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. ҰЖ. 1-тапсырма. «Венн диаграммасы» Адам миы мен процессорды салыстырыңдар ЖЖ 2- тапсырма
ӨЖ. 3-тапсырма
|
Түсінгендерін жұбымен талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады Диаграмма сызады Сөзжұмбақ шешеді Дәптерге сөйлемді аяқтап жазады |
Дескриптор - адам миы қызметін жазады 1 -процессор қызметін жазады 1 - ортақ қасиетін жазады 1 Дескриптор Әр екі дұрыс жауапқа 1балл Дескриптор Әр екі дұрыс жауапқа 1балл |
|
||
|
Сабақтың соңы
Рефлексия |
«Лездеме сұрақтар» әдісі 1. Процессордың қызметі қандай? 2. Процессор қандай параметрлерімен ерекшеленеді? Оларды сипатта. 3. Процессордың құрылысын сипатта. 4. Көпядролы және бірядролы процессорлардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Қандай тапсырма қызықты болды? Көңіл күйім қандай? |
Cұрақтарға жауап береді |
Өзін-өзі бағалау. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Процессор сипаттамалары №1, 2
Процессор сипаттамалары №1, 2
Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||
|
Бөлім: |
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Процессор және оның сипаттамалары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.1.1- қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютердің ішкі құрылғыларының қызметін біледі; Процессор қызметін сипаттайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» . Өткен сабақты пысықтау: «Ақпарат бөлісу» Әдісі |
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады Алфавит қуаты дегеніміз не? 28 нешеге тең? Есеп: 100 таңбадан тұратын мәтін берілген. Әрбір таңба 8 битпен кодталады. Бұл мәтіннің ақпараттық көлемі байтпен қанша? |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Карточкалар |
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау - «Миға шабуыл» әдісі ТЖ. «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. ЖЖ 2- тапсырма Сөзжұмбақ
ӨЖ. «Венн диаграммасы» Адам миы мен процессорды салыстырыңдар
|
Сұрақтарға жауап береді: -Компьютердің құрылғыларын атаңдар -Ішкі құрылғылар қандай? -Сыртқы құрылғылар қандай? -Негізгі құрылғылар қандай? -Қосымша құрылғылар қандай? -Процессор дегеніміз не? Компьютердің қосымша құрылғыларына талдау жасайды Көлденеңінен
Тігінен
|
Дескриптор: -Компьютердің қосымша құрылғыларын атайды 1б -Олардың қызметін сипаттайды 1б -Олардың өзара әрекеттесуін сипаттайды 1б Дескриптор Әр екі дұрыс жауапқа 1 балл Дескриптор: - адам миы қызметін жазады 1 -процессор қызметін жазады 1 - ортақ қасиетін жазады 1 |
|
||
|
Сабақтың соңы
Рефлексия |
«Лездеме сұрақтар» әдісі 1. Процессордың қызметі қандай? 2. Процессор қандай параметрлерімен ерекшеленеді? Оларды сипатта. 3. Процессордың құрылысын сипатта. 4. Көпядролы және бірядролы процессорлардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Қандай тапсырма қызықты болды? Көңіл күйім қандай? |
Cұрақтарға жауап береді |
Өзін-өзі бағалау. |
|
||
Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||
|
Бөлім: |
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Процессор және оның сипаттамалары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.1.1-қарапайым деңгейінде процессордың қызметін және оның негізгі сипаттамасын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
процессордың негізгі қызметін сипаттайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Өткен сабақты пысықтау: «Ақпарат бөлісу» Әдісі - «Миға шабуыл» әдісі |
1-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. 2-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. Жұптар бір-бірінің ақпараттарын толықтырады. Жұптар сыныппен жұмыс істейді -компьютердің ішкі құрылғыларын атаңыз -компьютердің сыртқы құрылғыларын атаңыз -процессор дегеніміз не? -аналық тақша қызметі қандай? Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Карточкалар |
||
|
Сабақтың ортасы |
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. ҰЖ. 1-тапсырма. «Венн диаграммасы» Адам миы мен процессорды салыстырыңдар ЖЖ 2- тапсырма
ӨЖ. 3-тапсырма
|
Түсінгендерін жұбымен талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады Диаграмма сызады Сөзжұмбақ шешеді Дәптерге сөйлемді аяқтап жазады |
Дескриптор - адам миы қызметін жазады 1 -процессор қызметін жазады 1 - ортақ қасиетін жазады 1 Дескриптор Әр екі дұрыс жауапқа 1балл Дескриптор Әр екі дұрыс жауапқа 1балл |
|
||
|
Сабақтың соңы
Рефлексия |
«Лездеме сұрақтар» әдісі 1. Процессордың қызметі қандай? 2. Процессор қандай параметрлерімен ерекшеленеді? Оларды сипатта. 3. Процессордың құрылысын сипатта. 4. Көпядролы және бірядролы процессорлардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Қандай тапсырма қызықты болды? Көңіл күйім қандай? |
Cұрақтарға жауап береді |
Өзін-өзі бағалау. |
|
||
шағым қалдыра аласыз
















