Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: А. бөлім Ақпарат және оны өңдеу |
Мектеп: Х. А. Яссауи атындағы ЖОМ |
||
|
Күні: 12.12.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Гулмира Абутаирова |
||
|
Сынып: 5абвг |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Программалық қамтамасыз ету. Жиынтық бағалау |
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.1 «программалық қамтамасыз ету» ұғымын түсіндіру 5.2.1.1 Әр түрлі формада ақпаратты атап шығу және көрсету 5.1.2.1 «Бағдарламалық қамтамасыз ету» ұғымын түсіндіру 5.2.2.2 Растрлық кескіндерді жасау және өңдеу |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
|
||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну.қолдану, талдау |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Операциялық жүйе, драйвер, программа, жүйелік программа, утилиттер, интерфейс. Диалог: Драйвер дегеніміз не? Жазылым:Құрылғыға арналған драйверлерді табу, орнату Термин: Құрылғы – устройства-devices Бағдарлама-программа-program Қосымша –Дополнительный–additionalДрайвер- Драйвер–DriverУтилиттер-утилита - utilities Интерфейс– интерфейс –interface |
||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушыларды өз бетінше жұмыс жасау, іздену, ойлау қабілеттерін арттыра отырып, техникада,өнер кәсіп те инфра құрылымды арттыруға атсалысуға дәріптеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Геометрия (топқа бөлгенде фигураларды пайдаландым) Орыс т, ағылшын тілін (термин сөздерді аударғанда) |
||
|
Алдыңғы білім |
Ақпараттарды, компьютердегі деректерді, құжатқа құпия сөз енгізуді, қол жетімді файылдар. |
||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3мин Білу кезеңі Мазайка әдісі 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Шеңбер құрып бір-біреуден қауіпсіздік ережесін айтқызып тәртіпті орнатамын.. Жасырын қорапшадағы фигуралар арқылы 2 топқа оқушыларды біріктіремін. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтамын.
Уй тапсырмасын сұрау: Оқушыларға «Мазайка» әдіс арқылы әр оқушыға сурет қиындыларын таратамын.Әр қиындыларға сұрақтар жасырылады.Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап бергеннен кейән сурет қиындыларын құрастырады. Фигуралар арқылы бағалап отырамын |
Қиынды суреттер Видио
|
|||
|
Сабақтың ортасы ТОПТЫҚ ЖҰМЫС «Қорапша сұрағы» әдісі 5 мин ЖЕКЕ ЖҰМЫС 4мин ЖЕКЕ ЖҰМЫС 20 мин |
Ж Неге? Мыс: Компьютерді кім қолданады? Программаны кім құрады? Программаны қамтамасыз ету неге керек? Қолданбалы программа деген не? Операциялық жүйе деген не? Дескриптор
Құрылғы – устройства-devices Бағдарлама-программа-program Қосымша –Дополнительный–additional Драйвер- Драйвер–Driver Утилиттер-утилита - utilities Интерфейс– интерфейс –interface Дескриптор
2-тапсырма Көрсетілген компьютерлік программаларды қамтамасыз ету типіне сәйкес бөліп жазыныз
Жүйелік программалық қамтамасыз ету
Қолданбалы программалық қамтамасыз ету
Дескриптор
«5.2А Ақпарат және оның өңдеу» бөлімі бойынша жиынтық бағалау
|
Оқулық
Кім?
Не?
Тақта, бор Эфликт кесте Дәптермен жұмыс. . Жиынтық парақшалары Мұзарт тобы музыка Түрлі түсті қағаз, |
|||
|
Сабақтың соңы 2мин 1 мин |
Кері байланысты Айзект тесті арқылы аламын . Суреттегі бір адамды бойайды. Сол арқылы бүгінгі сабақта оқушылардың қай шыңда жургенін анықтаймын.
Үйге тапсырма :§11, 12 «Программалық қамтамасыз ету» тақырыбын оқып келу. Тақырыпқа байланысты 5сұрақ дайындап келу |
Сурет Түрлі-түсті қалам
Кунделік |
|||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игерудеңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Уй тапсырмасын :«Мазайка» әдісі бойынша сұралады. Талаптары әр түрлі оқушылар үшін түрлі тапсырмалар беріледі. Қорапша әдісі арқылы оқушылардың ойлау дағдыларын дамытамын. Негізгі талаптарды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі Венн диаграммысын қолданып қабілеті жоғары оқушыларға ізденетін тапсырма беремін. |
1.Оқушыларға әр тапсырмаға дескрипторлар берілген, соған қарап өздерін бағалайды Фигуралар арқылы бағалап отырамын
2. жиынтық бағалау |
Техника қауіпсіздік ережесін сақтайды.Сергіту жаттығуларын қолдану. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||
|
|
|||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Программалық қамтамасыз ету. Жиынтық бағалау 5- сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: А. бөлім Ақпарат және оны өңдеу |
Мектеп: Х. А. Яссауи атындағы ЖОМ |
||
|
Күні: 12.12.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Гулмира Абутаирова |
||
|
Сынып: 5абвг |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Программалық қамтамасыз ету. Жиынтық бағалау |
|
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.1 «программалық қамтамасыз ету» ұғымын түсіндіру 5.2.1.1 Әр түрлі формада ақпаратты атап шығу және көрсету 5.1.2.1 «Бағдарламалық қамтамасыз ету» ұғымын түсіндіру 5.2.2.2 Растрлық кескіндерді жасау және өңдеу |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
|
||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну.қолдану, талдау |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Операциялық жүйе, драйвер, программа, жүйелік программа, утилиттер, интерфейс. Диалог: Драйвер дегеніміз не? Жазылым:Құрылғыға арналған драйверлерді табу, орнату Термин: Құрылғы – устройства-devices Бағдарлама-программа-program Қосымша –Дополнительный–additionalДрайвер- Драйвер–DriverУтилиттер-утилита - utilities Интерфейс– интерфейс –interface |
||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушыларды өз бетінше жұмыс жасау, іздену, ойлау қабілеттерін арттыра отырып, техникада,өнер кәсіп те инфра құрылымды арттыруға атсалысуға дәріптеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Геометрия (топқа бөлгенде фигураларды пайдаландым) Орыс т, ағылшын тілін (термин сөздерді аударғанда) |
||
|
Алдыңғы білім |
Ақпараттарды, компьютердегі деректерді, құжатқа құпия сөз енгізуді, қол жетімді файылдар. |
||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3мин Білу кезеңі Мазайка әдісі 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Шеңбер құрып бір-біреуден қауіпсіздік ережесін айтқызып тәртіпті орнатамын.. Жасырын қорапшадағы фигуралар арқылы 2 топқа оқушыларды біріктіремін. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтамын.
Уй тапсырмасын сұрау: Оқушыларға «Мазайка» әдіс арқылы әр оқушыға сурет қиындыларын таратамын.Әр қиындыларға сұрақтар жасырылады.Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап бергеннен кейән сурет қиындыларын құрастырады. Фигуралар арқылы бағалап отырамын |
Қиынды суреттер Видио
|
|||
|
Сабақтың ортасы ТОПТЫҚ ЖҰМЫС «Қорапша сұрағы» әдісі 5 мин ЖЕКЕ ЖҰМЫС 4мин ЖЕКЕ ЖҰМЫС 20 мин |
Ж Неге? Мыс: Компьютерді кім қолданады? Программаны кім құрады? Программаны қамтамасыз ету неге керек? Қолданбалы программа деген не? Операциялық жүйе деген не? Дескриптор
Құрылғы – устройства-devices Бағдарлама-программа-program Қосымша –Дополнительный–additional Драйвер- Драйвер–Driver Утилиттер-утилита - utilities Интерфейс– интерфейс –interface Дескриптор
2-тапсырма Көрсетілген компьютерлік программаларды қамтамасыз ету типіне сәйкес бөліп жазыныз
Жүйелік программалық қамтамасыз ету
Қолданбалы программалық қамтамасыз ету
Дескриптор
«5.2А Ақпарат және оның өңдеу» бөлімі бойынша жиынтық бағалау
|
Оқулық
Кім?
Не?
Тақта, бор Эфликт кесте Дәптермен жұмыс. . Жиынтық парақшалары Мұзарт тобы музыка Түрлі түсті қағаз, |
|||
|
Сабақтың соңы 2мин 1 мин |
Кері байланысты Айзект тесті арқылы аламын . Суреттегі бір адамды бойайды. Сол арқылы бүгінгі сабақта оқушылардың қай шыңда жургенін анықтаймын.
Үйге тапсырма :§11, 12 «Программалық қамтамасыз ету» тақырыбын оқып келу. Тақырыпқа байланысты 5сұрақ дайындап келу |
Сурет Түрлі-түсті қалам
Кунделік |
|||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игерудеңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Уй тапсырмасын :«Мазайка» әдісі бойынша сұралады. Талаптары әр түрлі оқушылар үшін түрлі тапсырмалар беріледі. Қорапша әдісі арқылы оқушылардың ойлау дағдыларын дамытамын. Негізгі талаптарды түсіндіруде көмек қажет ететін оқушыларға біршама уақыт беріледі Венн диаграммысын қолданып қабілеті жоғары оқушыларға ізденетін тапсырма беремін. |
1.Оқушыларға әр тапсырмаға дескрипторлар берілген, соған қарап өздерін бағалайды Фигуралар арқылы бағалап отырамын
2. жиынтық бағалау |
Техника қауіпсіздік ережесін сақтайды.Сергіту жаттығуларын қолдану. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||
|
|
|||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз


















