|
Ұзaқ мерзімді жоспaрдың тарaуы: 6.1А Қатынaстар және прoпорциялар |
Мектeп: «Ақтоғай ауданының Мүткенов атындағы жалпы білім беретін орта мектебі» КММ |
||||||||||||||
|
Күні:29.06.2018 |
Мұғaлімнің аты-жөні: Алимжанова Әсем Оразбайқызы |
||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар:6 |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Пропорция.Пропорцияның негізгі қасиеті. |
|
|
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.3 Пропорция анықтамасын білу; 6.1.2.4 пропорцияларды ажырату және құрастыру; |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Пропорцияларды ажырату және құрастыру; -Пропорциялардың анықтамасын білу; -Пропорцияның қасиетін ажырата білу. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
-Пропорцияларды ажыратады және құрастырады; -Пропорцияларды анықтамасын біледі; -Пропорцияның қасиетін ажырата біледі. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Шеткі және ортаңғы мүшелері, пропорция, тура пропорционал, кері пропорционал |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Индустрияландыру мен инновацияларғанегізделгенэкономикалықөсу -АКТ, интербелсендітақтанықолдану -Bilimland.kz-тен тест тапсырмаларын орындау |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика, химия |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
Қатынастарды білу |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабaқтың бaсы |
1. Ұйымдaстыру кезеңі: Амандасу 2. Психoлогиялық ахуал туғызу:
3. Өткен тақырыпқа шолу «Сиқырлы сандар» (тақтада сандарды таңдайды, санның артында тапсырма жасырылады)
1. оң жақтағы 20
2. ортаңғы 20 6 см-дің 5 мм-ге қатынасын есептеңдер 3. сол жақтағы 20 72-нің 8-ге қатынасын есептеңдер 4. оң жақтағы 30 2км-дің 200м-ге қатынасын есептеңдер 5. ортадағы 30: 55м-дің 15см-ге қатынасын; 6. сол жақтағы 30:
7. оң жақтағы 40: 4кг-ның 200г қатынасын есептеңдер 8. ортаңғы 40: 9 кг 500 г-нің 5 ц-ге қатынасын есептеңдер 9. сол жақтағы 40:
50га
100 Дескриптор: -қатынасын есептейді; -өлшем бірліктерді айналдырады.
|
https://ds04.infourok.ru/uploads/ex/00e6/0011527d-e94b2917/img2.jpg
Есептер жинағы, 6 сынып «Атамұра» Алматы 2011, Байшоланов Т.С Алдамұратова Т.А |
|||||||||||||
|
Сабaқтың ортaсы |
4. Жaңа сaбақ Екі қатынастың теңдігі пропорция деп аталады.
Мысалы
,
a-ны және d-ны шеткі мүшелері деп, b-ны және c-ны ортаңғы мүшелері деп атайды. «Қатынас» және «Теңдеу» тобы; «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлемін. Оқушыларға қызығушылықтары бойынша түрлі түсті фигураларды таратамын (сары және жасыл ) оқушылар түстеріне карай топқа бөлінеді.
5. Оқулықпен жұмыс (5 минут) 1.х:20=2:5 2.х:18=7:9 3.х:18=2:3 4.6:х=3:7 5.5:9=15:х 6.12:7=60:х Дескриптoр: -пропoрцияға келтіреді; -пропoрцияны жaзады; -пропoрцияның белгіcіз мүшeсін тaбады.
|
Кaрточкалар: № 50, №51, №52 (1,2,3,4) мaтемaтика 6 cынып,Т.А.Алдамұратовa, Т.С.Байшоланoв
http://www.itespresso.fr/wp-content/uploads/2012/08/partenariat-1024x426.jpg
Математика 6 сынып «Атамұра» Алматы 2011 жылы, Алдамұратова Т.А, Байшоланов Т.С №53
|
|||||||||||||
|
Сабaқтың соңы |
«Хабарлама» тәсілі.
Оқушылар сабақ тақырыбы бойынша хабарлама (СМС) құрастырады К
|
https://pbs.twimg.com/media/Dbd8yLwW0AAVjmi.jpg
|
|||||||||||||
|
Сарaлау – Сіз қa ндай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||
|
«Хабарлама» тәсілі «Мозайка» әдісі «Сиқырлы сандар» |
Смайлик арқылы алған білімдерін бағалау |
Оқушылар орынынан тұрғызып, қолдарын жоғары төмен көтеріп, жаттығуды 2минут жалғастырамыз. |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пропорция. Пропорцияның негізгі қасиеті.
Пропорция. Пропорцияның негізгі қасиеті.
|
Ұзaқ мерзімді жоспaрдың тарaуы: 6.1А Қатынaстар және прoпорциялар |
Мектeп: «Ақтоғай ауданының Мүткенов атындағы жалпы білім беретін орта мектебі» КММ |
||||||||||||||
|
Күні:29.06.2018 |
Мұғaлімнің аты-жөні: Алимжанова Әсем Оразбайқызы |
||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар:6 |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Пропорция.Пропорцияның негізгі қасиеті. |
|
|
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.3 Пропорция анықтамасын білу; 6.1.2.4 пропорцияларды ажырату және құрастыру; |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Пропорцияларды ажырату және құрастыру; -Пропорциялардың анықтамасын білу; -Пропорцияның қасиетін ажырата білу. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
-Пропорцияларды ажыратады және құрастырады; -Пропорцияларды анықтамасын біледі; -Пропорцияның қасиетін ажырата біледі. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Шеткі және ортаңғы мүшелері, пропорция, тура пропорционал, кері пропорционал |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Индустрияландыру мен инновацияларғанегізделгенэкономикалықөсу -АКТ, интербелсендітақтанықолдану -Bilimland.kz-тен тест тапсырмаларын орындау |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика, химия |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
Қатынастарды білу |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабaқтың бaсы |
1. Ұйымдaстыру кезеңі: Амандасу 2. Психoлогиялық ахуал туғызу:
3. Өткен тақырыпқа шолу «Сиқырлы сандар» (тақтада сандарды таңдайды, санның артында тапсырма жасырылады)
1. оң жақтағы 20
2. ортаңғы 20 6 см-дің 5 мм-ге қатынасын есептеңдер 3. сол жақтағы 20 72-нің 8-ге қатынасын есептеңдер 4. оң жақтағы 30 2км-дің 200м-ге қатынасын есептеңдер 5. ортадағы 30: 55м-дің 15см-ге қатынасын; 6. сол жақтағы 30:
7. оң жақтағы 40: 4кг-ның 200г қатынасын есептеңдер 8. ортаңғы 40: 9 кг 500 г-нің 5 ц-ге қатынасын есептеңдер 9. сол жақтағы 40:
50га
100 Дескриптор: -қатынасын есептейді; -өлшем бірліктерді айналдырады.
|
https://ds04.infourok.ru/uploads/ex/00e6/0011527d-e94b2917/img2.jpg
Есептер жинағы, 6 сынып «Атамұра» Алматы 2011, Байшоланов Т.С Алдамұратова Т.А |
|||||||||||||
|
Сабaқтың ортaсы |
4. Жaңа сaбақ Екі қатынастың теңдігі пропорция деп аталады.
Мысалы
,
a-ны және d-ны шеткі мүшелері деп, b-ны және c-ны ортаңғы мүшелері деп атайды. «Қатынас» және «Теңдеу» тобы; «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлемін. Оқушыларға қызығушылықтары бойынша түрлі түсті фигураларды таратамын (сары және жасыл ) оқушылар түстеріне карай топқа бөлінеді.
5. Оқулықпен жұмыс (5 минут) 1.х:20=2:5 2.х:18=7:9 3.х:18=2:3 4.6:х=3:7 5.5:9=15:х 6.12:7=60:х Дескриптoр: -пропoрцияға келтіреді; -пропoрцияны жaзады; -пропoрцияның белгіcіз мүшeсін тaбады.
|
Кaрточкалар: № 50, №51, №52 (1,2,3,4) мaтемaтика 6 cынып,Т.А.Алдамұратовa, Т.С.Байшоланoв
http://www.itespresso.fr/wp-content/uploads/2012/08/partenariat-1024x426.jpg
Математика 6 сынып «Атамұра» Алматы 2011 жылы, Алдамұратова Т.А, Байшоланов Т.С №53
|
|||||||||||||
|
Сабaқтың соңы |
«Хабарлама» тәсілі.
Оқушылар сабақ тақырыбы бойынша хабарлама (СМС) құрастырады К
|
https://pbs.twimg.com/media/Dbd8yLwW0AAVjmi.jpg
|
|||||||||||||
|
Сарaлау – Сіз қa ндай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||
|
«Хабарлама» тәсілі «Мозайка» әдісі «Сиқырлы сандар» |
Смайлик арқылы алған білімдерін бағалау |
Оқушылар орынынан тұрғызып, қолдарын жоғары төмен көтеріп, жаттығуды 2минут жалғастырамыз. |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















